Споделена история от Тинейджърски

Лош дъх
(момче на 15г. )Искам да попитам как да се справя с лошия дъх. В даскало не си говорят с мен, защото ми е лош дъха. Ходих на зъболекър, но ми каза, че нямам кариеси или заболявания на венците. Може ли да е от това че имам 2 мъртви зъба, заради инцидент с колело преди време. На рд-то на един приятел играхме на шише и аз трябваше да се целуна с едно момиче, но след целувката забелязах, че се намръщи нещо, нищо не ми каза ма усетих, че й стана гадно. Само да кажа имаще някаква такава тема, но не я намирам. Само да кажа, че си ям 5-6 пъти на ден-тренира здраво във фитнеса, но пия супер малко вода. На даскало не пия вода изобщо, а на тренировка само като свърша и вечер като вечерям пия по 4-5 чаши освен яденето. Моля помогнете, защото вече ме е срам да говоря с хората и моля модераторите да публикуват тази тема.

Коментари

1.   Дъвчи дъвки...
Мий си зъбите 3 пъти на ден...

2.   Имах един познат на който дъха му беше нещо ужасно... Оказа се, че някаква кост в носа му е загнила, подложи се на операция и сега всичко е наред. Не знам, иди на лекар...

3.   Първо отиди на зъболекар!!! Използвай конец за зъби всяка вечер, мий си зъбите сутрин и вечер, пий по 3 литра вода на ден, но не на 1 път, по-често и по малко. Дъвките имат много краткотраен ефект, няма смисъл от тях! Купи си паста за зъби TRISA има я в Kaufland, Фантастико... по аптеките не я продават до колкото знам, на мен ми помогна. Това е от мен. М20

4.   Супер лесно е след всяко хранене си мий зъбите и пии вода кви са тия мании да не пиеш вода? И дъвчи постоядно дъвки това е.

5.   Може причината да не е в устната кухина а от стомаха? Имах приятел със същият проблем, миеше си зибите редовно, постоянно дъвчеше дъвки но устата му пак миришаше. Оказа се че проблемът не е в хигената на устата а в стомаха или дебелото черво, несъм съгурен кое точно. Посети гастроентеролог.

6.   Организма ти е задръстен с отрови,особено дебелото черво.Лошата миризма всъщност идва от средната част на езика,която пък е свързана точно с дебелото черво.Звучи ти идиотско,нали?Повярвай ми,самата истина ти казвам.

7.   Това е много лош проблем, но явно си има причина. Първо-добре че си го осъзнал, явно ще ти пречи за в бъдеще на контактите с хора, на връзките с момичета и на самия теб. Дано да не е някакво заболяване, миризмата може да идва от проблем с вътрешните ти органи. Ако имаш добра хигиена, но все пак си усещат лош дъха и нямаш здравословен проблем, който да го предивиква и не взимаш специални лекарства, трябва да се консултираш със зъболекар каква вода за уста да ти предложи. Това не е суета, а е за теб и за околните. Послушай другите писали тук също, но само с миене на зъбите няма да стне явно.

8.   Дъвчи дъвка five.. На мен ми помага

9.   Лошият дъх ти е от стомаха! Диета! Яж риба, риба, риба и прясна салата (без майонези и сосове). Имаш ли газове повече от нормалното? Ходи на гастро. той ще ти предпише да пиеш дуфастон - около месец. Проблемът ти е гаден, но се оправя с воля!

10.   Освен зъбите, миеш и езика. Не го пропускай, след като изчеткаш зъбите, изчеткай и езика. Може да се наложи да проложиш сила, но много внимавай, защото най-мръсната част е най-отзад, и лесно можеш да се нараниш. След известно време тренировка, ще му хванеш цаката. Има и специални четки за език, но аз по принцип използвам стандартната за зъби. Опитай, и ти гарантирам, че дори причината на проблема при теб да не е тази, сам ще усетиш разликата. А дано проблемът не е друг, че става сложно. А за водата - пии много вода, около 4-5 литра на ден. Свиква се, полезно е. Сухата устна кухина допринася за лошият дъх, тъй като допълнително бактерии умират в устата, заради сушата. Не е нужно да се жабуркаш по цял ден, само да заредиш организма с нужното количество. А и няма да имаш камъни в бъбреците.

11.   99 процента от бактериите, които причиняват лош дъх са на езика така, че си купи четка за зъби с приставка за език и почиствай езика 100% ще се разсее.2-3 литра вода е задължително да пиеш, като вишак, че ходиш на фитнес не те виждам с толкова малко вода...

12.   Може да имаш гноясали сливици, брат ми беше като теб и му махнаха сливиците. Сега не му мирише дъха, отиди на уши, нос, гърло.

13.   И aз имaх тaкивa проблеми. Имa огромнa вероятност миризмaтa дa идвa от гърлото или от стомaхa. Предлaгaм ти дa си миеш зъбите сутрин и вечер и сутрин и вечер дa си прaвиф гaргaрa с някaкъв билкоф рaствор зa устa, но го прaви поне две минути. Или можеш дa прaвиш гaргaрa и със кислороднa водa и дa си исплaквaш устaтa с нея. Aз го прaвя от няколко седмици, и виждaм рaзликa зaщото когaто говорех усещaх миризмaтa a сегa не усещaм нищо дaже някой път усещaм свеш aромaт. Пробвaй и ти

14.   Наистина е неприятен проблемът ти, но не е неразрешим! много е важно да спазваш добра устна хигиена, ако трябва след всяко хранене си мий зъбките, когато имаш възможност, ако не си вкъщи дъвчи дъвка, тя ще неутрализира лошия дъх. Сутрин и вечер е задължително измиването, ползвай вода за уста - Листерин, много е ефикасна! Аз я ползвам от доста време и съм много доволна, дъха ми винаги е свеж. Пробвай и ти, ще видиш, че резултата ще е положителен! :) Хайде успех! : ))

Момиче, 17

15.   След всяка вечеря изяждай по един лимон или някой друг цитрусов плод и ще видиш, че за 8 седмици това ще спре. Пожелавам ти успех!

16.   Ето стъпките към нормалния дъх:
- Всеки ден взимаш едно шише от 1, 5 литра пълно с вода и на училище го изпиваш (ако устата ти е суха няма как да мирише добре, така е обезводнена)
- взимаш си ментови дъвки, всякакви ментови бонбони, но ако не искаш да приемаш твърде много захар вземи ментови лентички - продават се в аптеките

17.   Първо, използвай специален конец за чистене между зъбите, защото там четката за зъби не може да достигне и почисти добе остатъците от храна.
Второ, след като си измиеш сутрин и вечер зъбите, вземи една чаена лъжичка и изстържи добре езика си, и след това помириши как мирише това което ще излезе от там. Между порите на езика се събират малки частици от храната и ако не се премахнат загниват и могат не само да причинят лош дъх, но и проблеми със стомаха.

Ако тези неща не помогнат, отиди на лекар - гастроентеролог, защото проблема ти може да е от там.
Успех!