Споделена история от Образование

Не мога да се концентрирам и не знам дали ще си взема изпита
Здравейте пише студентка, която след около седмица и предстои поправителен изпит по основи на финансите. Проблемът ми е, че просто не мога да се съсредоточа. Чета запомня едно нещо забравя 20. Условието да бъдем допуснати до изпита беше следното правим 2 теста през семестъра и ако поне на единия имаме оценка различна от 2 ни допускат. Издъних се и на двата, за втория учих повече, но стана така, че моя приятелка, на която помогнах имаше 3 а аз отново 2. Поправката ми е другия вторник, но не мога да се съсредоточа, а искам да взема този изпит, защото после баща ми ще ми опява за него по останалите предмети имах г- д добри оценки една 6 - ца, два 5 - ци и две 4 ки. Не знам какво да правя винаги един урок ми отнема най - малко два часа за да го прочета, а и вечно се разсейвам и разколебавам, когато видя че ми е трудно. Страх ме е да не го влача дълго. За доцентът ни се носят какви ли не легенди, известен е с прозвището си "Малката Секира ". Знам, че ще има хора, които да ме критикуват, защо съм записала този ВУЗ, но очаквам и да получа малко подкрепа, на всеки се случва в нещо да му е трудно.

Коментари

1.   Не можеш да се концентрираш, защото не разбираш понятията от материала и ти става още по-безинтересно. Съветвам те да гледаш по интернет видео лекции на същата тематика. Със сигурност ще намериш нещо, поне на английски. Веднъж разбереш ли го ще ти бъде лесно да вникнеш в материала. Успех!

2.   чети концентрирано, не знам какво учите но примерно ако имаш да речем 20 теми напиши си ги и всеки ден ги чети по1, 2 пъти и за няколко дни ще ги запомниш...

3.   Колко пъти ще я пускаш тази тема? Като искаш подкрепа - ок. Подкрепям те! :) Дано това да ти помогне да си вземеш изпита.
А това, което се говори за доц. Александров са истини, не легенди.

4.   Формулата за успешно учене е да пишеш всяка тема в съкратен вариант - най-важното. За целта трябва да можеш да отбираш най-важното. И после четеш и си преразказваш абзац по абзац. Като се опиташ да си го преразкажеш, ще разбереш дали си го запомнила. Преговаряй. Това пречи на забравянето. Въпроса не е във ВУЗа, а в интереса. Ти заради баща си ли учиш или заради себе си. Каква е професията към която се стремиш? Трябва да имаш цел пред себе си. Цел заради която да научиш тези теми.
И бавно, не бавно. По добре един път бавно и успешно, отколкото няколко пъти.
Ако беше важно за теб, щеше да се мотивираш, но явно не е.

5.   От авторката : Така изпробвам метода да си вадя най - важното от всяка тема засега от тема 10 страници извадих най - важното в обем 2 страници . Виждам , че има ефект защото позапомних някои от по- важните неща . Ще наблегна повече на теорията пък каквото стане надявам се да го мина .

6.   Браво! Пиши за резултата!