Споделена история от Тинейджърски

Майка ми и баща ми не се обичат
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. Живея в малък град.
Родителите ми не се разбират. Имам в предвид не се карат, не си викат, а просто не си говорят. Преди години, докато помагах на баща ми за някаква програма на компютъра попаднах на един имейл от майка ми до баща ми, че не можело така да продължава, защото се мразели. Чувствам се виновна! Намерих писма, които са си писали когато съм била на около 3 годинки (татко ми работеше в чужбина тогава) и са изпълнени с любов. Мили думи и разкази за това как е минал деня им. Имам чувството, че откакто пораснах и провалих брака им.
Майка ми е казвала, че го обича, а той нея не. Тези думи са доста травмиращи за мен.
Тя е много добронамерен и чувствителен човек. Обича да показва обичта си към хората и да им помага, но е много инатлива. Баща ми е по - затворен, прави адски хапливи забележки понякога, които повярвайте ми са наистина болезнени, но е сърцат и добър човек, чувствителен е просто много много рядко го показва. Сега родителите ми спят в отделни стаи, майки ми спи при мен, а баща ми спи в друга стая и го виждам все по - рядко. Имам чувството, че не се разделят само заради мен. Никога не съм ги виждала да се целуват, да се държат за ръка, да се прегръщат или нещо което влюбените хора правят. Свикнала съм да живея така, но понякога наистина ми става болно за тях и ми се иска да сме като някое от семействата по филмите, щастливи, задружни..

Коментари

1.   Здравей. И аз си мислех същото за нашито, но Слава Богу нещата се оправиха.
1. Кажи на майка си, че не желаеш да спи в твоята стая, понеже си голяма и не се чувстваш комфортно. След няколко опита тя отново ще се върне в спалнята на баща ти.
2. Когато са на едно място не заговаряй само единия! Питай ги общи въпроси: "Какво ще правите днес? Как мина деня ви? Искате ли през почивните ви дни да се разходим или да отидем на пикник?" и прочие.
3. Направи за тях вечеря, обяд, закуска или изобщо нещо за Тях. Но в никакъв случай първо на мама, после на тате. Нека получат изненадата заедно, да се нахранят заедно, а ти приеми тихо благодарностите и се изнижи, за да са насаме.
4. Пред тях, повече баща си, разглеждай стари Техни снимки, общи снимки на цялото семейство. Показвай им колко са хубави и какви спомени носят. Припомни им някоя случка с вас, ако има снимка оттогава - идеално.

Като цяло въпросът е да ги сближиш по-някакъв начин. Много хора ще кажат, че методите са 'идиотски', но не пречи да опиташ някои. Нека поне спят в едно легло ..
Късмет! Надявам се, че отново ще бъдете едно щастливо семейство.

Послеслов: Сложи обща тяхна снимка в рамка на видно място, голям формат!