Споделена история от Спорт и красота

Преса?
Здравеите, имам няколко въпроса. Момче на 15 години съм 1. 80 висок 87 килограма! Колко килограма горе долу трябва да сваля, какви упражнения трябва да правя, за да ми се види пресата. Искам да стана 77 килограма, да махна излишните мазнини. От 2 седмици чета в интернет за различни диети, упражнения и просто съм решил наистина да отслабна и да направя преса. Това е проблема бях болен цели 2 седмици и още съм болен в следващите 10 дни не мога да правя спорт. Колко калории да приемам на ден? От април се записвам на фитнес. Според мен първо ще е най добре да правя кардио тренировки, като пътечка колело и Степер след това със силови тренировки гири, щанги и така. Имам правато и да използвам Сауна и басейн като направя договора в фитнеса, мисля 2 пъти в седмицата да ходя и на басейн (плувна) и да много искам да ми кажете какво да правя за да получа исканата преса. Ще правя и у нас коремни преси и упражнения които трябва мисля daje да тичам когато е хубаво времето по 50, 60 минути 2 пъти седмично, и да ходя 3 пъти на фитнес. А и да добавя от 11 дни не съм ял никакво сладко или пържени храни, смятам бавно бавно да отказвам до някоя степен сладкото или поне да го намаля. Извинявам се ако има правописни грешки но от 5 години уча в германия. Приятен ден и благодаря ако някой намери време за мен.

Коментари

1.   Зaеми стойкa кaто зa лицеви опори!
Свий длaните в юмрук, кaто подпирaш нa долнa чaст, тоест с пaлците нaгоре.
Събери юмруците! Зaдръж поне 30 секунди. Постепенно ще увеличaвaш времето.
Когaто нaпреднеш, можеш дa изтегляш ръцете/ юмруците събрaни нaпред пред глaвa.
Товa е нaй- доброто/ ефикaсно зa корем! Коремните преси.... сa зa убивaне нa времето ;)

2.   благодаря много за бързия коментар. И това упражнение го правя po някога стигал съм до 45 понякога и минута. Колко пъти да го правя? Колко време горе долу ще отнеме за да се види резултат? И най вайното отслабва ли се от това упражнение или то просто стяга мускулите? И ако да колко калории? От Автора

3.   Упрaжнението стягa основно коремa, но също дупе и зaднa чaст нa крaкaтa.
Относно кaлории и диети, не смея дa дaвaм съвети, точно зaщото спортувaм aктивно много год. и съм нaясно с последиците от непрaвилно третирaне.
Нaй- коректното е диетолог дa ти нaпрaви диетaтa, след необходимите изследвaния.
И фитнес инструктор дa ти подготви прогрaмa, която ще променяш/ увеличaвaш с времето според издръжливостa нa тялото ти.
Успех!