Споделена история от Тинейджърски

Най-долната ми постъпка
Здравейте всички! На 16 години съм и имам приятел от година и половина, той е на 19. Не знам дали има човек, който ме обича повече от него. Всичко е страхотно с него, обичаме се, но той е нереално ревнив. Не ми дава да излизам с приятелки, да ходя на дискотека без него, родителите ми не ми казват в колко да се прибирам, а той го прави, сърди ми се за най-малкото нещо, казвам му всичко и се чувствам като в затвор. Имаше едно момче, което ми пишеше преди да тръгна с приятеля си, а той по принцип си има приятелка от 2, 3 години, но ме харесваше. Той ме търсеше, но аз не му обърнах внимание, защото бях много хлътнала по приятеля си. Това момче е на 21 години. Преди 3 седмици по голяма случайност той се съгласи да ме пусне на дискотека с приятелки, всичко мина добре. На следващата седмица и той отиде нарочно. Попринцип не харесва дискотеките, но защото съм била и аз и да не е единствен. След тази вечер стана още по-ревнив, но в същото време и груб, а по принцип е много мил. И в фейсбук делокирах това момче, което ми пишеше преди, защото приятелят ми го беше блокирал, аз нямам момчета в профила. Той ми писа веднага и му дадох скайпа си. Там започна да ми говори, как вече не чувства почти нищо към приятелката си, че е само навик, че иска приятелка, която наистина да обича, а по принцип го водят женкар, че и изневерява. И ми писа и след няколко дни се бяхме разбрали да се видим тайно, видяхме се. Цяла вечер не му дадох да ме докосне, защото ми беше гузно. Но преди да се приера ме сграбчи и ме целуна, а цяла вечер ми се молеше за една целувка. Хлътнах, не знам дали е увлечение, но и аз го пожелах. На следващата вечер се видяхме пак, но отидоме у тях и го направихме. Не обръщам почти никакво внимание на приятеля си. След като се прибрах се почувствах толкова долна и жестока, защото все пак само аз си знам как търпя такъв човек до себе си, но и този човек ми се е доказал в любов. Не знам какво направих, а проблема е, че не се чувствам толкова виновна, въпреки че ми е ужасно гадно, че направих това зад гърба му. Но все пак съм само на 16 и не принадлежа на никого, не е честно да нямам право на личен живот, какво ще стане ако и в бъдеще остана с този човек, няма да съм видяла нищо още от живота. Мисля, че прекалено рано започнах с сериозна връзка и направих голяма крачка в живота. Не знам, виновна ли съм, все пак няма да се почувствам добре, ако той направи това, но той няма причина. Никога не съм го спряла да си излиза с приятелите където и да било, просто не съм такава. Ако човек ме познава ще знае, че съм наистина стойностен човек и винаги съм се гордяла с това, но тази постъпка ме снизи до земята, не мога да се гледам и на всичкото отгоре съм готова да го направя отново, защото и това момче не ми е безразлично, но въпреки всички красиви думи, които ми каза, аз му казах, че не му вярвам на нищо, защото слуховете за него са милиони.. забърках се в голяма каша, а той постоянно ме пита защо като и аз съм го харесвала още преди той да ми пише преди да тръгна с приятеля си не съм му писала и сякаш го е яд.. Най-добрата ми приятелка ми казва да кажа за това на приятеля си, но няма как просто, аз не го направих, за да ми тежи, а просто да се отпусна за малко от това напрежение последната година и половина, надявам се някой да ме разбере и да ми даде добър съвет. Всъщност не знам обичам ли приятеля си, заслужавам ли да съм с него или просто да си тръгна. Голяма ли грешка направих? знам, че е така, но колкото и да говорим за свободата и за личното ни пространство, той не приема и казва "По моите правила, или си тръгвай", а аз си го обичам, но вече съм напълно объркана, защото това момче винаги ми е било някаква тръпка, а с него няма как да стане нещо повече от приятели за секс, поне за сега.. Какво да правя?

Коментари

1.   Много долна постъка, а ти все още си готова да продължиш да изневеряваш! Само ако и на теб ти се случи с някого, който обичаш както приятеля ти теб, ще разбереш за какво става дума.

2.   Не мисля, че си постъпила чак толкова лошо. Така както го описваш, дори възрастни жени не биха издържали, пък камо ли ти, която си още тийнейджърка. Все пак за това са връзките на тази възраст, за да се чувстваш добре и да се забавляваш с човека до теб. Ако се чувстваш потисната и ограничена с него, защо да продължаваш да се измъчваш?
Ако се чувстваш добре с другото момче, не го отхвърляй. Пък дори да е само за секс и забавление, какво от това? На 16 си, имаш правото да си живееш живота, да сменяш гаджета, да се влюбваш отново и отново. Не позволявай на някой да се държи с теб сякаш си му съпруга от 30 години.
Поне моето мнение е такова. :)

3.   Ти си просто една долна предателка, вместо да го мотаеш приятеля си, кажи му каква простотия си направила и скъсайте. Ако разбера, че моята приятелка го прави зад гърба ми и още седи с мен, си нямаш идея до каква степен бих я намразил.

4.   Напълно съгласна съм с номер 2. Ти си имаш собствен живот и НИКОЙ няма право да ти казва какво да правиш. Аз бях изпаднала в почти същата ситуация малко по различна защото съм на 13 и не съм го правила с друго момче но бях тръгнала с В. и в началото ми беше тръпка забавлявахме се но след 3 месец той почна да ми забранява много неща да ме следи постоянно ме разпитваше с кои са излизала и с кого съм си пишела и т. н. Аз не издържах бях много подтисната и постоянно плачех защото в същия момент винаги когато той ми забраняваше нещо или се карахме се сещах за бившото си гадже.. той ми беше и първата любов много го обичах но както и да е. В. ме отдалечаваше все повече и повече от себе си и аз реших един ден да скъсам с него. Той плака защото ме обичаше аз не и се почувствах щастлива и все едно е паднал някакъв товар от мен.. Така че те съветвам да правиш това което сърцето ти подсказва и да се радваш на живота а не да се чувстваш подтисната и нещастна. Все пак живеем 1 живот :)) Успех и целувки

5.   Авторката- проблема е такъв, че въпреки всички забрани аз знам, че любовтта на приятеля ми е искрена, а това момче почти не го познавам и най-вероятно ме използва, но все пак съм още тийнейджърка и не знам кое е най-правилно да направя. С приятеля ми сме мечтали за всичко заедно, за студентския живот, за брак дори, може би това са детски чечти, но тези дни той усеща някакво напрежение покрай мен и е толкова мил, но тази ревност не мога даяпроменя. Чувствам се ужасно, защото на всичкото отгоре ме харесва да бъда с другото момче и знам, че е грешно, но с нетърпение чакам следващата ни среща. Винаги съм имала някаква тръпка с това момче и винаги когато сме се виждали сме се гледали много странно, сякаш се желаем един друг и по някакъв начин се чувствам свързана с него и не изпитах грам притеснение първият път, въпреки, че сърцето ми биеше лудо, сякаш се познаваме. Но след като тръгнах с приятеля си забравих всички други и наистина го обичам, поне така си мислех до скоро, защото ако беше така азз дори след една, дори след 5 вечери с друг, аз пак щях да мисля единствено за него. Толкова пъти ми е доказвал любовта си, толкова съжалявам, че допуснах това да се случи. Сега слушам как ми говори някакви неща, че съм единствената за него, че съм единствения човек в целия свят, който го разбира. Напомня ми как сме си мечтали за всичко заедно, за това как никога няма да си изневерим и ще бъдем заедно винаги. Чувствам се като пълен буклук, аз съм предателка. Не мога да го погледна в очите. Вместо да съжаля за това, аз се опитвам да се оневия, че и той има вина за това. Разкъсана съм между двамата. Единият, който ме обича, но неми позволявва да дишам спокойно и другият, който според мен ме подлъга с красиви думи. Аз съм пълна глупачка и проблема е, че не искам да избирам, а да задържа и двамата.

6.   Кажи му какво си направила, и че това е нямало да стане, ако не те е притискал толкова, ако наистина те обича толкова, колкото казваш ще те разбере! Действай!! :)

7.   Авторката- Не мога да кажа истината на приятеля си, ще му разбия сърцето, а не мога да гледам как страда. Колкото и да говоря с него, не мога да го променя, най-добрия вариант е да го оставя, но не мога, защото всичко е свързано с него, за тези почти две години, аз съм посветила всичко на него. Подарила съм му сърцето си. Другото момче твърди, че е напълно искрен с мен, че отдавна са му писнали еднодневките и иска сериозна връзка, и иска да има такава връзка именно с мен. Но за момента иска да оставим нещата така да видим как ще се развият, за да знаем дали има смисъл да предприемаме мерки. Въпреки, че правя грешка след грешка зад гърба на приятеля си, смятам. наистина да се оставя натечението, не мога вечно да плувам срещу него. Въпреки, че съм силно привързана към приятеля си не мога да зарязвам приятелките си, с които съм заедно от 16 годитчни, при положение, че сигурно ще имам още 3, 5 или 10 гадфжета в живота, но истинските приятели са за цял живот. (Извинете за грешките, пиша от телефон и от време на време забива)

8.   Постъпката ти е гадна. НАРАНЯВАШ човек, който даже те обича. На твоята възраст не съм сигурен дали може да говорим за морал и съвест. При доста хора това важи и в по-късна възраст.
Така като гледам ти обаче искаш хем любов, хем да се чукаш на ляво и на дясно. Много от жените сте такива лъжкини, използвачки и манипулаторки. Такива като вас не заслужават истински мъже, а залъжават такива, които да ви изневеряват постоянно. Общо взето да получавате това, което вие давате. Сигурно ще ти е приятно приятеля ти да ти изневерява и да не те обича. Тогава даже няма да те пита къде си скитала, кога си се прибрала или с кой си го правила. Щом това искаш, и така постъпваш, това заслужаваш. Има и друг тип мъже, подметки, които за една слива си продават душата. Може и един такъв да ти свърши работа, да ти е като прислужник вкъщи, докато ти си вееш опашката.
Това, че ще му разбиеш сърцето са си твои оправдания. За един истински мъж предателството, лъжата и унижението са много по-лоши от една илюзия. Аз не мога да нарека твоите чувства към него любов. Та ти от сега знаеш, че "че сигурно ще имам още 3, 5 или 10 гадфжета в живота". Обаче ти харесва да ИЗПОЛЗВАШ неговата любов към теб.
Не ме разбирай погрешно. Постъпката ти не е лоша ако наистина не се чувстваш добре с него. Долното в случая е лъжата и предателсвтото. Ако не ти е кеф с него късай и ходи се праскай с който си искаш. Та той самия ти го е казал. Обаче да го лъжеш и да лицемерничиш, това е много долно.
И аз съм ревнив и знам, че това е кофти. Ама като обичам силно така е. А мога да обичам силно само нещо чисто. Ако не ревнувам, значи, че не изпитвам чувства и не ми пука, ама грам - какво, що, как, с кого, кога...

10.   Авторката- номер 8 напълно си прав, знам, че съм буклук, поне след тази случка вече го знам, но не съм такава, не знам какво ми става, обвинявам се постоянно. Знам, че това беше най-лошото, което можах да направя. Знам, че ме обича прекалено за това е и тази ревност, но аз съм си дете и не мисля, че ще се чукам на ляво на дясно, не съм толкова пропаднала. Направих грешка, която винаги ще ми тежи и няма да мога да поправя. Обвинявам се, разкайвам се, да. Но щом се сетя как ме побърква държанието му понякога се радвам, , че го направих. Обичам го наистина, но ти на мое място дали би издържал месец. Аз близо две години слушам този човек повече от собствения си баща. Бях си съвсем дете, когато го срещнах. Обвиняваш ме, но кажи нормално ли е да ми казва как да. си правя косата и. как не и какво да обличам и какво не, с кого да излизам и с кого не, къде мога да ходя и къде не това да не говоря с момчета и да оббръщам гръб ако ме заговорят. И всеки път щом не изпълняя волята му ме зарязва. Именно защото го обичам съм още с него...

11.   Ох, недейте толкова да скачате на момичето, само на 16 е.
Авторке, вярно постъпката ти не е хубава и моя съвет е(ако искаш се вслушай) да се разделиш с приятеля си. Няма спор, че имаш вина, но и приятеля ти има такава, дори и да е само косвена. Трябва да има баланс във всяка връзка и когато обсебваш един човек, толкова по-вероятно е да го отблъснеш, true story. Той няма да се промени, такъв е, а ти като нормален човек имаш нужда от пространство, на него му трябва също толкова ревнива приятелка да си се ревнуват взаимно. Казваш, че те обича искрено, но ти него.. не мисля така. Свикнала си с него, пръв сериозен приятел ти е и не можеш да си представиш живота по друг начин. Но не е така. Имам приятелки с подобни проблеми-гаджетата им ги ревнуват, карат се, постоянно драми.. обаче са им първите и те видиш ли заради това стоят с тях, а толкова се измъчват. Това не е опция. При вас тръпката я няма, задушава те, изневерила си му... това говори за край, и е абсолютно нормално. Недей да бъдеш с някого, само защото той те обича, трябва да е взаимно. Въпреки, че е такъв обсебвач, все пак не е коректно спрямо него и за доверие не може и да става дума вече; а и ти също се наказваш така. Дайте си шанс един на друг да срещнете по-подходящи хора.
В крайна сметка ти си знаеш как точно стоят нещата, но след като си задала въпроса в интернет пространството... Знам, че това за теб е просто рандъм съвет от някой си в някакъв си сайт, но ако нещата стоят така както си написа, за мен това е по-доброто решение.
А за вбъдеще гледай да се въздържаш от подобни изцепки и поне прекратявай връзките си преди да скочиш в нечие чуждо легло.

12.   Мисля, че ако другото момче ти е просто за забавление, то значи не обичаш достатъчно приятеля си... Не мисля да те обиждам по простата причина, че на всеки може да му се случи... до 1, 3 и 8... Вие сте ебахти хейтърите! Вие четете ли червените букви?
2. Хейтъри не се толерират!
За какъв морал ми говорите, като самите вие се*ете (сори за израза) в устата на горкото момиче!!! Ей такива като вас провалят света! А и тя е едва на 16 и не можете да и говорите по този начин!!!! До авторката:НЕ ОБРЪЩАЙ ВНИМАНИЕ НА ТЕЗИ... ХОРА!!! БЪДИ СЕБЕ СИ И СЛЕДВАЙ СЪРЦЕТО СИ! НЕ ТОЛЕРИРАЙ ХЕЙТЪРИТЕ!!! целувкииииии

14.   Еми да малко детска работа е вашата. Той те дразни, ти му го връщаш, ти го дразниш (дискотеката), след това той ти го връща.
А ти през цялото това време не успя ли да му кажеш, че те задушава с тази прекалена ревносто, че те дразни еди си какво, второ и трето. И, че ако не си промени подхода ще гризне дръвцето. Защото ако го обичаш и искаш да си с него би трябвало да се бориш да си с него и да се *чувстваш* добре с него, дори ако трябва да го промениш малко. Все пак и двете страни трябва да правят компромиси за другия. И си оставам на мнение, че ако това не стане му показваш пътя и си намираш по-добро за теб, а не да го унижаваш. Поне за мен това би било унизително, ако съм изцяло отдаден на една жена, тя да ми забие нож в гърба.

15.   Аз съм номер 8 и 14. До номер 12.
Значи ти наричаш нас хейтъри, а хейтиш по нас. Хм, доста елементарно... на английски се казва "I rest my case. "

18.   Здрасти аз съм 12.. Не съм съгласна с теб 15... при това положение всеки има право да отстоява мнението си.... Много ме кефи, че и ти го правиш!!! ЕВАЛА. ама не може да се държите по този начин... Тоест, поставете се на нейно място!!! Да, тя не е направила неща, за които може да се гордее, ама също така тя ива нужда от малко повече подкрепа!!! Сори ако е прозвучало, че ви хейтвам... ЦЕЛУВКИ

19.   Авторката- Благодаря на тези, които ме подкрепят и говорят с разбиране. Да не се гордея, съжалявам за постъпката си, но някои от вас казват, ще се промени, други не. Истината е, че той не може да се промени, такъв си е прост. Егоист е и в връзката ни, и по принцип е егоист. Когато приятелка ми се обади да се видим той се сърди, иска да съм с него постоянно и наистина ме задушава. Не знам защо си мислите, че това към него е просто навик. Да така е, но въпреки тази грешка аз наистина съм много привързана към него. Беше ми първи във всичко, освен това е човека, на който мога да имам пълно доверие. Света ще преобърне за мен. Няма как просто да му кажа да се разделим и да видим какво ще ни е с други, с които ще бъдем по-подходящи. Той се чувства длъжен да ненавижда другите момичета. Не знам какъв е този човек, по принцип един истински мъж се държи учтиво с всички жени, не само с своята. А той обижда, мрази всичките. И момчетата, които ми пишат в фейсбук например започва да плюе и обижда от мое мнение, псува ги и ме кара да изглеждам като глупачка. По принцип е много здравомислещ, но като ви описвам как се държи изглежда пълен дечко. Не се оневинявам за постъпката си и не го направих точно, за да му отмъстя, защото той няма да разбере за това. Направих го за себе си да се отдалеча малко от това напрежение, защото аз се събуждам с мисълта какво да направя, къде мога да отида днес ез да го ядосам и така си очертавам деня, по неговите правила и гледам само да не направя някоя грешка. Ако не го обичах нямаше да се затормозявам. А това момче го харесвам, дали чувствата ще станат по-силни не знам, но когато е с мен той е мил и ме разтоварва и все пак не мисля да се занимавам с него, защото е много подло от моя страна.

20.   Авторке, напълно те разбирам, в почти същата ситуация съм, само дето не съм го правила с другия. Остани с твоя приятел, не му казвай за другия. С другия останете само приятели, повече не се срещайте тайно. Но ти не си лошата, не се самообвинявай, грешка е, случва се.

21.   Не искам да звучи грубо, но ти си на 16, правила си го с поне 2ма, изневерила си на приятеля си, искаш да си с двамата едновременно и да ги лъжеш... Няма да ти давам квалификации, защото не съм ти никакъв и не съм фактор, но явно не си за това момче, с което си в момента. Скъсай с него и тръгни с другия. Живей си живота докато си млада и нямаш задължения. И също така каквото и с когото да правиш, го прави с презерватив.

24.   Как се правиш на жертва или си актриса?

25.   Авторката-Не се правя на жертва, виновна съм знам, не искам да ми казвате, че нищо лошо не съм направила, защото знам колко подла е постъпката ми, и че можех по друг начин да постъпя, но с другото момче всичко приключи. Той ме търси, но нито вдигам, нито нищо. Знам колко е гадна за приятеля ми, той няма да разбере, но мен винаги ще ме гризе съвестта. Въпреки, че е много гаден знам, че любовта му е искрена и това е наистина добър урок. Сигурна съм, че не бих го направила отново и също, че ако и той го направи ще трябва да простя. Обичам го, не знам какво направих, толкова съм привързана към него, иначе отдавна бих му казала край. Не знам какво впечатление съм ви направила. До скоро бях момиче с висока оценка за себе си и когото минавах по улицата знаех, че съм нещо повече от останналите момичета в нашия град, не заради физична красота, а за това, че съм достойна. Зщото всички са малки к*рви.. и аз не останах по-назад. Съсипах всичко.

26.   Постъпката ти не е била грешка. Щом си го направила, значи си го искала. Моят съвет е да кажеш на приятеля си, защото не можеш да отлагаш и ще стане по-зле. Скъсай със него и остани известно време сама, за да разбереш какво искаш!!!

27.   Авторке, знаеш ли, че през март месец едно момиче се самоуби защото разбра, че приятеля и е изверил... Замисли се много добре какво си му причинила и по-добре мй кажи защото той те обича. Замисли се ти как би реагирала ако разбереш, че той е правил секс с друга, а ти го обичаш ужасно много както той теб. След като си помислиш кажи как би реагирала и как би се почувствала.

28.   Авторке, искам да ти кажа нещо важно. Никога не наричай себе си с такива епитети - подла, боклук и тн, дали в писмен вид, или пред хора, не го казвай. Нали знаеш, обичай себе си, за да те обичат и другите. Някои мисли ги пази само за себе си, ако мислиш, че си сгрешила, опитай да поправиш грешката, да бъдеш по-добър човек, но никога не предоставяй възможността на другите да кажат нещо лошо за теб, а в случая точно това предизвикваш! Не подценявай себе си, не се вини за случилото се.
А относно конкретното нещо - според мен трябва да се разделиш с този приятел, това не е любов, а обсебване, ти си обсебена от него, той от теб. Като сложиш край на този фалш, ето така ще си върнеш достойнството. Но в никакъв случай не признавай за изневярата, не ти се иска да говорят лоши неща за теб и той да разказва наляво и надясно, нали? Също така, ако му кажеш, рискуваш да го вбесиш и нещо да му прищрака, кой знае. Не подкрепям изневери, но тъй като тя се е случила вече, това е моят съвет оттук нататък.
Ж, 22