Споделена история от Тинейджърски

Имам всичко.. Уж
Здравейте,
Уча в най-елитното училище в града (ако изобщо останаха елитни училища), живея с двамата си родители, финансово не ме ощетяват, имам добри приятели, обличам се хубаво, купувам си почти каквото искам, правя каквото искам и дотук всичко звучи добре. От години се опитвам да се науча да обичам себе си, не се получава. От малка развих комплекс с килограмите, пазя диети отслабвам, после качвам и отначало. Не помня да съм се погледнала в огледалото и да съм си харесала някога тялото, някой хора може би си мислят, че имам самочувствие - лъжа Ви нямам, само така изглежда. Харесвам само 2, 3 неща във физиката си. За вниманието, което никога не получиш упреквам външния си вид. Точно за вниманието Ви пиша, за него ми е най-мъчно. Приятелките ми са красиви с хубави тела, с дилеми кое момче точно да изберат или с приятел в когото са влюбени, а аз не познавам този тип проблеми. Хубавите момчета никога не са при мен, възможно е да са при приятелките ми, но не и при мен. Кълна се не им завиждам и не злорадствам, радвам за тях, когато са щастливи. Момчетата, които ми харесват пишат на тях, но не и на мен. На мен никога, никого не ми пише. Не помня някога момче което съм харесвала, да ми е обръщало вниманието, което съм искала. Да, харесвали са ме момчета, но не съм чувствала нищо, не че са били и много, де. От известно време започнах да мисля много, чувствам се празна, мъчно ми е искам и аз да съм харесвана. Бих си продала душата на дявола за 2 неща - да съм красива с хубаво тяло и да ме харесват или всъщност това е едно желание?
Благодаря Ви, че отделихте време да прочетете историята ми и се надявам да бъде публикувана.

Коментари

2.   Ех, знам как е, аз съм била в абсолютно същото положение. Момиче съм, вече на 15. В моя град сега уча в най-доброто училище, ако училищата в моя град могат да се нарекат хубави :D, но много важно, университета повече се брои. Живея с двамата си родители, които всичко ми позволяват, обичат ме, разбират ме /да чукна на дърво/. И аз почти всичко си купувам, правя каквото поискам, и преди беше така /да чукна на дърво пак/. Преди време, някъде до към 8-ми клас бях невзрачна. Не се обличах кой знае колко хубаво и модерно, не защото нямах възможност, а защото не исках, не знам с какъв акъл съм била. Имах проблем с кимограмите, не нещо фрапиращо, но пак си имаше, защото седях по цял ден, не се движех. Имах и много пъпки по лицето, което ми беше най-големия комплекс, косата ми се омазняваше бързо. Отвратителна картинка, не правех и кой знае какво да се променя. Разбира се, и около мен нямаше много момчета, да не кажа хич. 4 години и половина /до края на 8-ми клас/ харесвах момче, което не ми обръщаше внимание, много страдах, защото по едно време даже ходеше при една моя "приятелка", в кавички, защото сега я разбрах що за човек е, не заради момчето, а други неща, а пък тя нямаше и грам умствен багаж. Аз обаче много се комплексирах от нея. В средата на 8-ми клас ми писна. Исках да сваля по някакъв начин килограмите, а и от обездвижването не изразходвах никаква енергия, по принцип имам излишък и не можех да спя. Почнах да правя всеки ден упражнения, по 1 час отначало, танци бяха. Измислих си ги сама, енергични са. След време /вече 2 години ги правя/ ги направих по 40 мин., един ден само почивка. Но не е всичко. Почнах да ходя МНОГО пеша, по 16-17 км на ден минимум, ако трябваше и сама излизах. Ето, че спортуването не само ми помогна за килограмите, а и доста ми вдигна самочувствието. Почнах да се интересувам от грим, от маникюри, всички ми казваха колко съм добра в това, най-вече за грима. Научих се от клипчета в youtube, има всичко, как да си сложиш очна линия, различни техники за слагане на сенки, молив и подобни. Промених си начина на обличане, майка ми преди все ми повтаряше да се наглася, ама аз не исках, сега се възползвах обаче, а пък и като вече имам по-прилично тяло - защо не? Нося си клинове, хубави блузки, може и пола да облека, и рокля. А преди само с някакви скучни дънки и бебешка блуза. Почнах да си правя прически, не е задължително да е с преси, маши, които ще ти изгорят косата, търсих на интернет как да си накъдря косата, докато спя, нали къпеш се, после си навиваш косата на нещо, сутринта ти е къдрава, има много начини, пак от клипове в youtube, правех си прически и с диадеми, фиба или някое цвете и ставаше много добре, а и не си увреждам косата така. Косата ми се изправи от само себе си като порасна, за пъпките бях пила хормонални лекарства, всъщност не беше заради тях, а защото менструацията не ми спираше, но от тези лекарства ми се оправи и лицето, и спря да ми се омазнява косата. А като ги спрях спорта помогна и да не се връща този проблем. Един вид промених това у мен, което не харесвах. Сама правя неща за себе си, от които ще се зарадвам, например не ме есрам да изляза сама, обичам да прочета нещо, което ми харесва, главно на интернет чета нещата, които искам, от хартия по някаква причина ми е трудно, защото не мога да се концентрирам, поддържам си общата култура, от доста неща се интересувам. Това също е много важно. Най-често четях постове, статии, как да живеем в мир със себе си. Малко хора се замислят над това, как да излъчваме положителна енергия. А това става като правиш нещата, които ти харесват и не се ограничаваш, стига да не нараняваш околните и себе си. Важно е излъчването. Тъй като доста се промених и външно, и вътрешно /намерих си повече хобита -спорта, научих се да свиря на китара, дори си намерих повече приятелки, защото превъзмогнах притеснението/, вече имам повече самочувствие, излъчвам повече увереност и има доста момчета около мен /да чукна на дърво/. Да, доста съм суеверна :D. Доста хора, и момчета, и момичета са забелязали присъствието ми, както и на мои приятелки също де, не само заради външния ми вид /не чак толкова момичета от училището ми държим дотолкова на външния ни вид :dd/, а и заради това, че често сме в коридорите, често правим лудории, забавляваме се и сме СЕБЕ СИ. Запознахме се с много хора и така. Така че, ако не харесваш нещо в себе си - ами промени го, направи нещо за себе си, че да се харесаш. Наистина, ако не се харесаш самата ти, и другите няма да те харесат, от личен опит го разбрах. Експериментирай с външния си вид, ако трябва слушай и най-различна музика, излизай, живей! И ако някой тръгне да те обижда и да те съди - майната му, не живееш за хорското мнение, а пък и това е един вид внимание, нищо, че не те харесват, нали са те забелязали :d? То какъвто и човек да е, винаги ще се намери някой комплексар, който да го съди и мрази, винаги ще има хора, на които ще е безразличен и хора, които ще го харесват и ще търсят приятелството му. Затова просто открий и бъди себе си.

3.   Разбирам как се чувстваш. И аз бях преди така. Първото нещо, което трябва да направиш е да си създадеш хранителен режим- изключващ всички вредни храни-пици, дюнери, сладки храни, чипсове. Оттук нататък яж плодове и зеленчуци, хапвай и натурален шоколад с над 70 процента какао. Много е полезен.
Изключвай храните постепенно.
Спортувай- няколко пъти в седмицата по 1 час някакво кардио(скачане на въже, бягане). Не можеш тук да седиш и да тъжиш. Не става така, поне що се отнася до фигурата ти. Промени нещата, никой освен теб, не може.

А колкото това, че никое момче не си пада по теб. Голяма работа. Не мисли вече за това. Избий си го от главата. Любовта ще те срещне, когато най- малко очакваш. Нещо като клише е да, в което аз лично не вярвам, поне за себе си. Изгубила съм вяра за любовта, но ти недей.
И тов, че приятелките ти са харесвани, а ти не, според мен се крие в това, че са по- общителни. Имат повече приятели момчета, комуникират повече с тях, сближават се. Не всичко е външен вид, повярвай.
УСПЕХ!!!

4.   В такава възраст си, че постоянно се сравняваш с другите и е нормално, но това не трябва да ти създава комплекс за малоценност. Разбирам те прекрасно, и аз се чувствам по същия начин, но в момента съзнанието ти е като лупа, прави нещата да изглеждат по-големи, отколкото са. Замисляла ли си се, че всеки има недостатъци и не харесва нещо в себе си, че всеки се комплексира от нещо във външния си вид и всеки има тези проблеми със себе си? В момента си в пубертета и всичко, което чувстваш е нормално. Фокусирай се върху силните си страни, сигурна съм, че имаш много такива, просто не ги забелязваш, защото си твърде заета да се съсредоточаваш върху недостатъците си. Знам, че е трудно да се почувстваш добре в кожата си, аз съм в същото положение, но опитай. Искам да ти кажа две неща. Първо, външният вид не е всичко, въпреки че ни натрапват отвсякъде, че това е определящото и второ, Салвадор Дали е казал "Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво". Истината е, че хората просто имат грешна представа за себе си и колкото и да се променят, не чувстват удовлетворение, затова не мисли толкова за всичко това. Сигурна съм, че около теб има хора, способни да те обичат заради това, което си. Не се тревожи за външния вид. Сигурна съм, че си прекрасна.

5.   Благодаря ви много за милите думи! :) До номер 3, имам много познати момчета и съм доста общителна, не съм мълчалива.

6.   Миличка, да знаеш, че твоите проблеми ги имат 99% от хората. И на най-готината мацка и се случва да не се хареса в огледалото или да се чувства самотна и изоставена, защото около нея може да е пълно с готини момчета, но тя е имала нещастието да си влюби в някой друг, който не изпитва нищо към нея или дори по-лошо влюбен е в друга. Така, че не се тревожи, колкото и да се правим на готини всички изпитваме колебания и притеснения като твоите. Та помисли си само колко много хора всяка години се подлагат на какви ли не болезнени процедури само и само да подобрят външния си вид? Какво ти говори това? Че дори и най-красивите жени, които целият свят боготвори понякога не се харесват! И се чувстват точно като теб и мен когато сутрин се погледнем в огледалото и изпаднем в ужас, че пак сме качили някой друг килограм. За това не се тормози да се взираш непрекъснато в нещата, които не харесваш, а обърни внимание на тези, които ти харесват и заложи на теб! Влюбена си в най-готиното момче, обаче мислиш, че няма да те хареса защото си дебела? Ами заслепи го с усмивката си! И ако той е правилният човек за теб няма да му пука какво показва кантара. Така, че забрави за комплексите и гадничките гласчета, които все ти нашепват "дебела съм", "грозна съм" и т. н. и смело се усмихни на красавицата в огледалото! Ще видиш, че като започнеш деня си с усмивка и с идеята, че си готина и хората ще започнат да ти се усмихват. Защото ще излъчваш увереност. В крайна сметка как да очакваш някой да те хареса като ти самата не се харесваш? Научи се да обичаш себе си, мила и тогава и другите ще те обичат.

7.   От написаното от теб оставам с впечатлението, че си дебела и/или грозна. За твое съжаление, момчетата около твоите години не просто се влияят от това, ами направо може да се каже, че само това им е в главата. С напредването на времето, дори да не се разхубавиш и/или отслабнеш ще се появят обожатели, защото с напредването на годините мъжете започваме все повече да обръщаме внимание на това какъв е всъщност човекът до нас, а не толкова какъв му е външния вид.
Пък и си в такава възраст, че промените при теб могат да станат буквално за няколко месеца. Имах няколко съученички, които докато учехме бяха меко казано невзрачни, а буквално за едно лято се промениха толкова много, че за нула време се превърнаха в едни от най-желаните студенки 1-ви курс. И тук става въпрос не едва ли не за някакви изключения, а за доста често срещани случаи - невзрачно в тийнеджърските си години се превръща в много красива и привлекателна млада жена след 18-19 годишна възраст.
А ако искаш да направиш нещо за себе си сега, на момента, а не да чакаш след години, когато я дойде нещо, я - не, то тогава не губи време, а започни да спортуваш, започни да следиш поне минимално кога и с какво се храниш, опитай да промениш гардероба си с нещо което повече прилича на тийнейджър, а не на 3-токласничка, разучи гримовете, обувките и т. н. Но имай предвид, че ако пък постигнеш някаква уникална визия ще ти се лепят предимно такива, които искат да спят с теб, за да може после да те разнасят на приятелите си, и може да ти тръгне слава в даскалато, така че и това е нож с две остриета. Съвестните и свестни момчета обикновено ги е страх дори да погледнат някоя суперкрасавица в даскало, пък камо ли да я заговорят, или пък да я поканят на среща. Затова внимателно прецени какво точно търсиш, и се опитай да го постигнеш, не е никак трудно. Запомни, че на една жена НИКОГА не й липсва мъжко внимание. Е, може то за теб в пубертета да не е особено голямо, но ти гарантирам, че с течение на годините със сигурност и ти ще имаш доста варианти за избор, и то със сигурност ще са момчета, които много повече ще си заслужават от тези, които ще имат като избор приятелките ти супермодели. ;)

8.   Всъщност съм добре облечена, гримирана, с подредена коса, пълна съм не съм чак дебела, просто никой не знае какво ми е в главата и как се чувствам, даже и не предполагат..

9.   Не всичко опира до това да си слаб. Аз например като бях слаба, бях по-грозна. Съвсем сериозно го казвам, никой не ме харесваше. Сега вече съм в нормата /че и леко отгоре/ и, да ти кажа, много повече мъже ме забелязват. Не че ми е цел, но просто констатирам. Разковничето е в това да се харесваш такава, каквато си. Дори да си леко пълна, не означава, че не си красива. Просто ти си си ВТЪЛПИЛА, че не си. А когато човек сам не се харесва, веднага си личи. Как очакваш другите да те харесват? Я горе главата! Пък и още си толкова млада! Тепърва ще имаш трепети и тепърва ще се влюбваш и разлюбваш и прочие.

10.   Не знам на колко си години, но явно си тийн. Изходът от ситуацията е един - диета спорт. Може да пробваш НВД, но е адски екстремна, по-добре с някоя друга, която прецениш. Спортът може да се сведе до обикновено тичане. За 6 месеца ще си се стопила достатъчно и ще си се стегнала. Тогава проблемите с тялото ти ще са минало. Остава само да не си адски грозна и ще видиш, че ще започнат да се заглеждат. Просто тялото е твърде важно за момчетата. Успех.

11.   Това да те харесват, не винаги е от значение дали изглеждаш добре. Трябва ти самочувствие. Всеки човек уважава хора със самочувствие и всеки би искал да се сближи с такъв тип хора. Ако ти не уважаваш и харесваш себе си, не очаквай от другите това. :)

12.   Не искам да съм груб но щом ти нямаш хубаво тяло, наистина ли очакваш най-хубавите момчета да ходят по теб. Според мен трябва да си намалиш стандартите малко и всичко ще е наред.

13.   Тялото си не можеш много да промениш. Но един ден ще навлезете във възрастта, когато ще започнете да виждате в хората отвъд външното и очевидното. Готви се за тези времена - развивай личността и характера си - тогава, и занапред, те ще са важните. Мисли дали си точна в отношенията си с другите, дали на теб може да се разчита - някой да сподели или да запазиш тайна, когато трябва. За характера ти - дали не дразниш и не стряскаш хората, и дали не си неприятна по някакъв друг начин... Не можеш само да искаш (внимание или каквото ида било) без да даваш нищо от себе си, нали го знаеш?

Да не стане в един момент така, че външността ти да се превърне изцяло в едно удобно извинение за всичките ти вътрешни недостатъци и за това, че си спряла да развиваш характера и личността си? Струва ми се много лесно да се подхлъзнеш (ако вече не си..) по тази плоскост, след като "Бих си продала душата на дявола за 2 неща - да съм красива с хубаво тяло и да ме харесват...". Запомни - НИКОГА не прави нещо НА ВСЯКА ЦЕНА! Бъди себе си, развивай се в положителна посокат (така че на хората да им е приятно и конструктивно общуването с теб) и, повярвай ми, за всеки влак си има пътници! Преди няколко дни едно момиче се беше оплакало тук, че гърдите му са много малки и това й пречело при общуването с момчетата. Писах й същото - това не е недостатък, а дори предимство - филтър който да отсява още в зародиш некачествените хора и щения, тези, които търсят и виждат в същността й само едните "бомби".

15.   Трябва да се научиш да се обичаш, такава каквато си.

16.   Прекалено много се съсредоточаваш върху материалното, прочети си пак темата и виж къде търсиш щастието - в парите и външността. Не че има нещо лошо да имаш пари и хубава външност, разбира се с тях е много по-добре, но не са единственото. Опитай се да порастнеш духовно, каквото и да значи за теб това. Твоя е задачата да откриеш кое те прави щастлива, и според мен външността не е толкова фактор за щастие. Просто се грижи за тялото си, спортувай задължително, храни се с полезна храна, и си учи уроците. Отделно си намери някакво друго хоби, излизай с приятелите си и любовта сама ще дойде. Не я мисли, а се радвай на детството си!

17.   ''Бих си продала душата на дявола за 2 неща - да съм красива с хубаво тяло и да ме харесват или всъщност това е едно желание? '' Това е едно от най ама най-глупавите неща, които съм чувала от хора....
И като го имаш това какво? Познавам много не много привлекателни момичета, които си имат самочувствие и не им пука дали са с наднормено тегло или че нямат хубаво лице...
Ти сама се оценяваш негативно и хората усещат това-ОСОБЕНО момчетата/мъжете.
Като не харесваш външният си вид защо не полагаш усилия? А? Защо не тренираш нещо? Потруди се и ще има ефект след време. Полагай повече време за външния си вид щом ти е такъв проблем, защо не го правиш?
И искрено ти казвам, че дори и да имаш всичко това, заради което би си продала душата пак може да не си щастлива, тогава ще си намираш други причини да не си добре!

18.   Благодаря. Истината е, че не знаете, какво е да се чувстваш така, нормално е всеки да има различни приоритети в живота си.