Споделена история от Тинейджърски

От една страна се радвам че съм му първата а от друга не ..
Здравейте аз съм момиче на 15 години имам си сериозен приятел от няколко месеца. Той ме обича и се държи много добре с мене. Проблема е че аз му бях първата а искам да сме си заедно още дълго време но се притеснявам и ме е страх да не поиска да бъде с други и т. н. Той преди да го направим за първи път ми каза че секса не е най важното за него и сега ми го казва аз страшно много го обичам той е всичко за мен и ме е страх да не го изгубя. Той не е такъв да ходи постоянно след момичета и преди мене са се опитвали момичета да спят с него ама той ги е одрязвал щото не искал с коя да е но сега вече е различно той вече го испитва това удоволствие.. и ако пожелае да пробва с други? ! е вярно всеки има право да си го изживее това и ще го разбера ама просто не искам така да стане това би ме наранило ужасно много.. той се казва че няма да стане така ама аз от къде да сам сигурна той и преди казваше други неща ама сега е на друго мнение.. моля ви дайте ми мнение ще съм ви благодарна :)

Коментари

1.   Ти го каза - преди теб не е ходил с всяка, а е имал възможности. Казвал ти е, че сексът не е най-важното за него. Въпросът тук е защо не вярваш на мъжете? Какво са ти причинили, че смяташ всеки от тях за потенциален лъжец и не очакваш постъпките му да съвпадат с думите му? Или проблемът е, че за теб сексът е някакво неземно удоволствие и смяташ, че всички се пристрастяват към него и го искат в огромни дози дори с цената на изневери? Вярвай поне малко на човека, ако (или докато) не ти даде повод за съмнение!

2.   Мила, така както го описваш човекът е сериозно влюбен в теб, така че няма какво да се тревожиш. Влюбените имат очи само един за друг. По притеснително щеше да е да го хванеш да заглежда други момичета, но ти казваш, че не е такъв. За това не се тревожи излишно, а се радвай на щастливото време прекарано с него. Първата любов е винаги най-чистата и се помни, за това наслаждавай се и не се терзай излишно.

3.   Ако се "тръшкаш" дали ще бъде с други след тебе, тогава сега как ще изживеете вашата връзка....

4.   Ние с жена ми също сме си първи, но това за толкова години не ни е създало дискомфорт. Чувстваме се добре и завършени един с друг, влюбени сме един в друг не по-малко от първия ден, в който се срещнахме (беше любов от пръв поглед), и другите не ги възприемаме като потенциални партньори в леглото. Имаме си 100% доверие. Така че до човека е и до връзката е. Ако той не е като повечето (както казваш) да се озърта и ако връзката ви е стабилна, не виждам опасност.

5.   За съжаление е така. Момчетата рано или късно почват да изпитват нужда да ходят при други. Не знам той на колко е но щом си му първата все някога ще поиска да си прави бройки. Както го описваш изглежда свястно момче и те обича едва ли ще ти изневери но ще дойде момент в който ще се събуди у него интересът да спи с други за да види какво е. Единственото което можеш да направиш е да се радваш на моментите прекарани с него докато можеш, а и ти си още малка много още момчета ще имаш.

7.   Ще ти разбия детските фантазии, но шансовете да заживеете щастливо заедно завинаги като в приказките са минимални. Приеми факта, че рано или късно ще се разделите и всеки ще поеме по своя път. Така ще оценяваш всеки един момент от връзката ви. Звучи кофти, но това е реалността.

8.   Така става като правите секс на 14 - 15 години! Сега ще си сърбаш попарата.

9.   Миличка ти тепърва ще научиш, че всяка една връзка е един риск. Любовта е прекрасно нещо, но като всяко прекрасно нещо крие рискове и опасности.
Ако момчето беше спало с 10 момичета преди теб, тогава пък щеше да се чудиш дали няма да иска да си продължи "историята", не мислиш ли? Това дали някой е спал с 0, 1, 2, 10 човека преди теб нищо не гарантира, както казах всичко е риск.
Ти си мъничка още но ще разбереш, че в любовта ще има и болка и разочарование, но прекрасните моменти прекарани заедно си струват. Така че концентрираи се върху тях, недей да му втълпяваш мисли в глават дали ще или не ще иска да спи с други, защото той ако го почувства няма да е виновен, нито ти ще си виновна. Има хора които са си били първите и са се оженили и са си били щастливи заедно цял живот и ви го пожелавам това, изживей си детската любов както трябва. За съжаление нещата не завършват розово често, но след време ще видиш колко неща си научила за хората и за живота и всичко ще се струва. :)

10.   Просто моля те, не му досаждай с това и не му го натяквай. Знаеш ли колко е досадно, когато момичето, не спира да ти дудне как е грозна, как ще я зарежеш за други, как ще потърсиш нещо по-интересно. Не, няма! Стига с тези глупости! Моята приятелка е точно така : ще искаш нещо ново, ще ме оставиш, на теб ти се бутат кви ли не, ти ще искаш да си с тях.... Ако исках, щях. Най-важното е, да не му досаждаш, а просто да му се довериш! Какво ти пречи да му повярваш?