Споделена история от Тинейджърски

Искaм голдън ретривър
Здрaвейте, момче нa 16 години съм и искaм куче.. Многи обичaм животните и съм стрaшно зaпaлен нa темa кучетa. Искaм голдън ретривър, aмa нaще не сa сълaсни. Живеем в къщa и не виждaм пречкa.. Проучил съм всичко свързaно с тaзи породa... Моля помогнете дa нaвия родителите си!

Коментари

1.   И аз много ги обичам тези. Супер са :)

2.   Зависи за какво не ти дават, защото и аз бях така само дето съм по-малка(12) мислих че е лесно но не е! Първоначално докато кученцето е още малко ще е трудно моето куче (голдън ретривър момиче) сега е много послушна и тиха. Би трябвало да знеш, че това е тиха порода но има много улични кучета и тя сега лае. Като цяло самата порода е много хубава, но като е бебе ще ви съсипе дворът така, че си то пазете ако имате цветя и т. н.
Първо и на мепн не ми даваха куче, но после ми дадоха но родителити ми искаха малко, за да не включва алармата като я пускаме на двора. Сега кучето ми е на 3години и изглежда на 1-на. Препоръчвам ти да си вземеш голдън но си пазете къщата и двора мого. Много са пакостливи, но с течение на времето стават все по-интелигентни и спокойно. По-добре си обучи сама те са мното умни и за много бързо време разбират. Аз която нямам никакъв опит съм я обучила и много помага.
Относно родитилите ти, докожи им, че би си справила та ти си на 16 а и си имате двор което е много хубаво.
Късмет, дано си вземеш кученце

3.   И как очакваш да ти помогнем? Явно не смятат, че си достатъчно отговорен да отгледаш сам животно. Аз имам куче с размерите горе-долу на Голдън Ретривъра и мога да ти кажа, че трудно се отглежда куче. Наистина трудно, особено докато е малко ще трябва да си нон-стоп покрай него, да го обучаваш, да му чистиш и т. н. Кучето не е прищявка за 1 ден, трябва да знаеш, че вземайки куче ти си отговорен за него следващите 10-15 години. Не може просто, когато ти омръзне да го захвърлиш като предмет.

Най-вероятно това е пречката, която родителите ти виждат.

4.   За да тръгнем да ти помагаме трябва да знаем какви са причините вашите да не искат кучето?
Ако някой от родителите ти е алергичен към козина няма как да доведеш куче в дома му.

5.   имаш ли всеки ден поне по час-два свободни за разходни и игра?
не ми казвай, че ще бъде вързано по цял ден

6.   Аз пък искам самолет. Живея близо до летището и не виждам пречка, ама съседите не са съгласни.

7.   Ами според мен трябва да им покажеш, че си отговорен.

Например ако имаш по- малко братче или сестриче можеш да го погледаш за няколко часа.
Помагай на родителите си като измиеш чиниите или направиш вечерята.
Ако твой приятел има куче може да го помолиш да се погрижиш за него за няколко дена и така родителите ти ще видят, че си способен да се грижиш за животинчето.

Успехи :)

8.   Направи им презентация. На някакъв голям кадастрон напиши цялата информация, която знаеш, и им покажи снимки, за да видят колко са сладки тези кучета. Покажи им, че може да си отговорен, и те няма да се налага да правят нищо, освен да ти осигорят кучето.
Аз имам голдън ретривър, и трябва да ти кажа, че по добро същество от него няма на Земята!!!

9.   И аз много искам голден ретриивър.. Какво ли не бих направила да си имам, но имам друга порода. Трябва да поговориш с родителите си и да ги убедиш, че ще се грижиш за кучето! То не е украшение за красота, а живо същество, затова покажи, че си готов да отделиш времето (и парите ако работиш), за да се грижиш за него! Голден ретриивърите са големи кучета и трябва да си изтощават енергията много затова трябва да го извеждаш и извън двора да тича и да играе (по възможност и с други кучета, за да свикне). Не е лесно да си имаш толкова голямо и енергиино куче - изисква много внимание и свободно време. Успех и бъди отговорен! Кучетата изискват грижи :)

10.   Ох и аз искам да си имам някакво животно ама мама не ми дава. Казвам и тя да избере, каквото и да е - само без рибки, че дори не мога да ги докосна, камо ли да си играя с тях - обаче е непреклонна. Ама аз един ден като се изнеса от вкъщи ще си направя цял зоопарк ;Р