Споделена история от Тинейджърски

Имам много пъпки искам съвет !!
Аз съм момче на 15г. и имам проблем имам прекалено много пъпки по бузите, челото, брадичката, но са прекалено много и се притеснявам пробвал съм почти всичко продукти на гарниер, кремове, мазила, хума, на ден съм си мил лицето по 10-15 пъти с сапун с спирт се мажа и пак не помага наистина много неща съм пробвал и не знам как да ги махна ходих и на козметик но това също не помогна там само ми махнаха черните точки искам да ми дадете някакви съвети...

Коментари

1.   Хей, една моя близка приятелка имаше същият проблем като теб. За по-малко от 3 месеца тя се оправи с пъпките на лицето. Такам, тъй като нейния баща е вет. лекар и е казал, да си маже лицето всяка вечер с едно лекарство "Орбенин". То се използва поначало при животни, но няма да ти навреди никак на кожата. И аз съм го ползвала и действа.
Купи си го от ветеринарна аптека.. Мисля, че варира от 3 до 6 лева. : ) То е под формата на това :http://www. vidal. ru/images/veterinar/PackShots/orbenin-EDC. jpg.. изтискаш един път и си го намазваш на цялото лице за да попие. Късмет. ;*

2.   Не яж шоколад!

3.   В никакъв случай не се мажи със спирт!
Замени сапуна със измиващ гел! Задължително. Не слушай номер 2, който още живее в 18 век.
И отиди на дерматолог, щом са толкова много.

4.   Acne Out Active лосион от аптеката за десетина лева. Мажеш 2-3 пъти на ден в началото. Купи си мазен крем като "Здраве" или "Бочко", който ползвай преди лягане.
И от сладкото не излизат пъпки, ако нямаш алергия към какао.. какво са тия глупости?

5.   Намали сладкото задължително. Не ги барай с мръсни ръце не ги чопли ще стане по-зле. Аз пъпки нямам (на 15 съм) но с мия с продукти на AVON и козметика няма да помогне когато имах пъпки бях на около 13/14 и ходих на кожен лекар той ми предписа едно лекарство "Зинерин" още си слагам от него всеки път след миене на лицето. Първо много ми щипеше но после когато пъпките ми изчезнаха (след 1/2 седмици) всичко си беше наред и черни точки даже нямах. Също пробвай и някоя от маските за лице на AVON на мен лично ми помогнаха доста.
Успех. ;)

6.   Не ви разбирам хора. От къде на къде ще ходиш на козметик при положение, че това е кожен проблем. Питай личния си лекар да ти препоръча един добър кожен лекар и готово. Ще ти направи преглед, ще ти каже колко тежко е акнето ти и ще ти изпише качествени продукти, които ще са точно за твоята кожа и ще ти помогнат, както и ще ти каже как и по колко пъти да ги използваш, според нивото на проблема ти. Друго си е да отидеш при специалист, а не да четеш някакви съвети незнайно колко компетентни и да харчиш пари за неща които няма да ти помогнат!

7.   Трябва ти точно измиващ гел, например на Nuxe или някакъв друг. Гарантирам ти, че има ефект. Миенето на лицето сутринта е задължително. Недей въобще да си миеш лицето със съпун, няма полза от това.

8.   Недей да използваш почистващ гел, а - антибактериален сапун ;) много би ти помогнал и най-важното не пипай лицето си!

9.   Бръснеш ли се?

10.   Аз имах същия проблем, когато бях на твоите години и положението беше много зле. Няколко съвета:

- Храни се максимално здравословно. Избягвай млечните продукти, бялото брашно, сладките неща, пържената храна. Спри газираните напитки, ако пиеш. След като започнах да се ограничавам в приема на някои хранителни продукти, определено имаше подобрение.

- Приемай много течности и хапвай повече пресни плодове и зеленчуци. По този начин ще задържаш по-малко токсини в тялото си и ще намалиш шанса от развитието на инфекции.

- Честото миене може да влоши положението. 2 пъти на ден е достатъчно. Хубаво е да си сменяш често кърпата, както и калъфката за възглавницата.

- Не използвай сапуни, освен ако не са за лечение на акне.

- Ако имаш гнойни образувания, ходенето на козметик е противопоказно. Инфекциите може да се влошат.

- Не си пипай лицето с неизмити ръце. Ако толкова много се изкушаваш да пукаш пъпките, почисти предварително мястото - може със салицилов спирт или сребърна вода.

- Ако имаш тежко акне, не разчитай на комерсиалните продукти. По-добре да отидеш на дерматолог.

- При мен помогна измиването с отвара на лайка, вместо гел или сапун. Същото сребърната вода е много добра, не дразни кожата и не изсушава и има много добро антибактериално действие.

И не на последното място си намери някакво приятно и увлекателно занимание, с което да си оплътняваш свободното време. Колкото по-малко внимание им объщаш (на пъпките), толкова по-добре ще се чувстваш, а това също оказва влияние. ;)

11.   Akne out лосион против черни точки и пъпки. Струва 8. 60 но наистина помага. Успех :)

12.   На тази възраст, не е необичайно.Забелязала сам, около тази възраст,повечето са така.При някои са повече, при други по малко, трети въобще нямат.Не се притеснявай, с времето ще се оправиш.Просто, си в такъв период.За възраста ти, е съвсем нормално.Като минеш 18,19 ще се пооправиш.Ползвай продукти, които смяташ, че влияят благоприятно,на твоят тип кожа..
След време, като си намериш една приятелка, и ще се оправиш...!!

14.   Аз имам същия проблем, само че съм момиче. Боря се около 3-4 години. Не ми действаше нищо, но тъй като братовчедка ми се интересува от козметика (и по-точно натурална) започнах да използвам такава. Купувам си от DM една гама продукти (лично на мен ми действа освежаващо) "Alverde".
Друг вариант-научих и за така наречените "Шуслерови соли". Те са хомеопатични продукти, няма химикали в тях. Те са 12 вида, като всеки е за различни проблеми(кожа, подсилване на имунитет, при липса на магнезий и т. н. ). Има специални комбинации, като най-ефектна в случая е тази с №1, №2 и №11(кожа, коса и нокти). Аз ги ползвам от около 1 година и има ГОЛЯМ ефект. №11 я има и като крем за лице(препоръчвам ти да си го слагаш вечер и като че ли той действа най-много). В момента съм значително по-добре(относно лице), по колената имах едни много лоши белези от падане с велосипед и един ден просто се загледах и белезите почти бяха изчезнали!!! А ноктите ми-незнайно защо, няколко от тях бяха станали (преди да ползвам солите) релефни, и те се оправиха.
Относно Шуслеровите соли-можеш да ги купиш в аптека. В интернет има различни комбинации в зависимост от това, от което имаш нужда-разгледай първо тях и после реши кои соли трябва да ползваш.
Още един съвет -лятно време(ако живееш в морски град) и като ходиш на плаж от солената вода също се оправя лицето. Аз може би затова през лятото нямам проблеми.
Успех!

15.   Пич, преди 2-3 години и аз имах същия проблем като твоя, но точно тогава бях изкарал шарка и положението стана още по-зле, квото е, шарката мина и си останаха пак младежките пъпки, а аз постоянно ги чоплех и те ставаха все повече, лицето ми беше покрито, изглеждаше отвратително, мразех да се поглеждам в огледалото. И аз като теб пробвах кво ли не, няма минаване, братче, някои неща даже действаха зле.
Сега ще прозвучи малко смешно, но един познат ми препоръча, когато се изпразня да си намажа лицето със спермата, беше малко гнусно, но го направих няколко пъти, бях готов на всичко, и познай какво - помогна. След 5-6 път лицето ти се изчиства, е, може да останат 1-2, но не е фатално. Всеки, който е пробвал му се е получавало, не виждам защо при теб да не стане. Спри всякакви други неща и пробвай това, надявам се да съм ти помогнал.