Споделена история от Тинейджърски

Парите, които нашите ми дават, не ми стигат
Здравейте! Аз съм тийнейджър на 15 и имам проблем с парите.
Разбирам, че в момента се намираме в криза и родителите ми не могат да изкарват толкова много пари за да издържат мен и сестра ми,която е на 12. От 2 години насам парите, които нашите ми дават за събота и неделя, не ми стигат! Страх ме е да го споделя с тях, защото просто няма по-лош момент от този(заради кризата) . Мислех да започна работа някъде, но родителите ми не са съгласни по неизвестни за мен причини! Бих искал някой да ми даде съвет какво да правя-да говоря ли с тях или да продължавам да гладувам за да си спестя някои друг лев?

Коментари

51-64 от 64

59.   Аз имам същият проблем моите родители ми дават на ден по 8-9 лева през почивките по 15 максимум. Искам да спестя пари като теб но не мога просто моля някой да ми даде съвет

60.   На къде отивa Бългaрия ейй ....Учете Учете зaщото след 1 годинa нaй -рaно изобщо нямa дa си нaмерите рaботa и aко чaкaте нa готово от родителите си ще зaтънете нa по 13,14 години сте и се оплaквaте от товa което ви дaвaт родителите aми кaто стaнете нa 18 години и кaто зaвършите някое просто общообрaзовaтелно училище кaкво ще учите и кaквa професия ще имaте ....aко от товa в моментa се оплaквaте Със сигурност ще зaттънете

61.   Аз съм на 13 и ми дават по 2-3 лева за училище. Преди да отида на училище, ям вкъщи, а след това ако огладня там също си взимам закуска, или пък нещо сладко... Не казвам че са много, но ако човек си прави сметката, стигат за много неща! През събота и неделя не ми дават пари, освен ако не трябва да си купя нещо важно, като неща за училище или нещо за хапване през деня, ако излизам... Не мисля че 5 лв. за 15 годишен са малко! ;)

63.   Абе ако нямаш пари за уикенда, просто си спести от джобните за седмицата!! Не си мисли, че ще имаш милиони да харчиш, ама все пак пести! Плюс ако имаш някакви навици (пушене примерно) няма смисъл да харчиш пари за това!

64.   на 16 съм и съм момиче което ще рече че често ходя и по магазините и на мен за ден ми даватт по 2 лева а за събота и неделя не ми дават никви, имам ли си спестени излизам, нямам ли стоя си у дома...

66.   Към номер 19:
Прочетох от началото до края и останах много рaзвълнувaнa от трогвaщaтa ти история...!
Ти си aцки смело момиче !
Аз съм на 14 и мисля че оценявам това което имам.
Нашите ми дават по 4 лева на ден.
Спестявaм 3 лв. на ден.
Вкъщи си правя голям сaндвич за да ми стигне за целия ден.
С другия 1 лв. който си хaрчa си зaверявaм за 50 ст. купон за обяд,
тъй като в моето училище има стол.
До сега имам 608 лв.
Преди също си бях събралa доста сулиднa сумa но трябваше да ги дам на тaти за ми купи лaптоп.
Сега нали споменах че имам 608 лв. ги крия от нашите, защото те не одобряват да си отнемам от залъкa.
Но аз неискaм да ги принудвaм да ми купят нещо скъпо а те да не искaт.
Искам сама да се справям...!
Обичам мама и тaти...

67.   Виж сега моето момче, аз съм само на 14 и знам на къде биеш, страхуваш се че като другите си купуват храна, имаш чувството че изглеждаш по беден от тях и си решил че да си носиш нещо от вкъщи е срамно, недей така, имам съученици големи богаташи все с маркови обувки и дрехи но и те си носят сандвичи. Самата аз да си призная и аз съм с по голям доход от другите и по едно време ми се подиграваха на черните ми маратонки с леко токче, , които си бяха чисто от естествена кожа. Мама ми забранява да се хваля кое колко ми струва, но те толкова прекаляваха с обидите и аз накрая се обърнах и казах- Извиняваи много но тези обувки са 130 лева и ссигурност струват повече от целия ти гардероб, и после се почуствах странно, защото не съм фуклива. Ти оценявай че вашите ти дават дори толкова. Виж сега аз никога не си купувам закуска, е защото нямам пари, мама всеки понеделник сутрин ми дава по 20 лева всяка седмица, аз закусвам сутрин и после 8 часа няма да умра ако не м, макар че портомането ми е пълно. Аз си скатавам парите, пестя сега за нов лаптоп, защото ми трябва. Много приятели ми завиждат за това че са видели как майка ми ми бута пари в джоба, а аз ги отказвам. Пести просто. Виждала съм надути хора, една моя бивша приятелка като бяхме на рождения ден на сестра ми мама даде 10 лева да идраем на една игра с фигурки и печелиш фигурка. И въпросната ми приятелка вика на мама как издържаш, демек финансово. Тя придуби самочувствие макар че нашите изкарват повече от техните, техните си купих апартамент и тя стана надута, аз мноого се обидих но после разбрах че е глупаво

69.   Хора, проверете дали дават стипендии за успех в училището, разбира се, ако сте в гимназията. Нямате представа колко помага това. Обикновенно се дава за висок успех в училище. Аз взихам цяла година ии сега имам 130 лв. спестени, плюс, че си купувахдостанеща през годината. И най-хубавото е, че са си лично моой.

70.   Хей, миличък, да ти кажа, че просто си разглезен. Аз не получавам никакви пари!!! Сандвич от вкъщи и това е! Питаш ли ме мен??

71.   Искам и аз да събирам пари... колко пъти съм се опитвала. Веднъж бях събрала 10-20 лева, всъщност няколко пъти... но си ги харча за тенисси или нещо за ядене. Даваха ми по 4 лева на ден, по някога 5. А сега през лятото съм във ваканция и не ми дават никакви пари, а ако поискам ще питат за какво са ми, страх ме е да искам...

72.   коментара на 19 е просто страхотен, невероятен е браво, браво

73.   Абе лигли, я се стегнете. Аз съм на 17, джобните са ми 10/15лв за седмицата (понякога даже нямам) и такова нещо като пари в събота и неделя не познавам. В събота и неделя з кво са ти пари ? Като искаш да излизаш ще си събираш от твоите.

75.   Аз съм с по 5, 6лв. на ден знам, че не са малко но не ми стигат. А родителите ми скоро ми ги увеличиха вместо с по 3лв. с по 5лв. Срам ме е да ги питам да ми ги увеличат още.

76.   Аз съм 5-ти клас и на ден ми дават по 20 лева, в училище съм на смени. Аз не харча всички пари, харча по 10 лв на ден. През почивните дни ми дават толкова, колкото искам. Разбира се, аз не искам по 100 лв, искам по 20 лв, защото не смятам, че трябва да искам много пари, защото дори и да не ги похарча, аз вече съм лишила родителите си от тези пари за деня. Моето семейство няма финансови проблеми, заможни сме, но аз не се възползвам от това, а се опитвам да харча колкото се може по-малко и да пестя повече. Ще дам съвет на всеки, който има нужда-не се оплаквайте, че не ви стигат парите, защото и родителите ви не искат да ви дават по много малко пари. Вие не знаете дали, ако вие сте с 5 лв на училище те не са с по-малко от вас, за да имате вие, ЦЕНИ ТОВА, КОЕТО ИМАТЕ, ЗАЩОТО НЯКОИ НЯМАТ И ТОВА!

51-64 от 64