Споделена история от Тинейджърски

Много съм объркана!
Здравейте! Спрях да уча, буквално. Не, не съм спряла да ходя на училище! Имам предвид, че не ми се учи, а искам. Странно е, да, как може да искам да уча, а не го правя... имам чувството, че ужасно много ме мързи и нямам желание да го правя, а много искам! Искам да чета книги, да уча, да решавам задачи по математика, учебния предмет, който вече не понасям. Да, това се случи тази година в седми клас, която забравих всичко. Започна да ми куца тази математика.. и да я забравям. И така в училище всичко ми куцаше... (остана ни съвсем малко до края на учебната година) и си мисля, че в осми клас ще е много по различно, както преди, в по малките класове. Сигурна съм, защото няма да повторя същите грешки. Не сядам да уча по никакъв предмет. През почивните дни, денят ми минава пред компютъра, а през делничните в училище, часовете ми минават просто ей така, не запомняйки изобщо нищо. Тази година в седми клас беше ад! Никога не е било така. Слава богу, на изпитите беше супер! Не писах на втория модул и по двата предмета, но въпреки това, ще кандидаствам. Не! Не се чудете, ще кандидаствам в един много малък град, в който няма богат избор... в който вярвам, че ще ме приемат, защото училищата там не са кой знае какво. Искам просто да уча, всеки ден да научавам малко по малко все нови и нови неща. Всичко това е странно знам. Помощ!
Лошите мнения си ги запазете само за вас. :)
Благодаря Ви предварително!

До модераторите, моля, да публикувате тази история. :)

Коментари

1.   Сякаш съм го писала аз...

2.   Къде са ти мислите? За секс ли мислиш, за любов ли, за пари ли?
7-8 клас - малки сте още. не бива да ви се обяснява как не трябва да учите. Ще учите Я! Имаш цяло лято да си припомниш материята по математика и да си седнеш на малкия zad_nick. Не излезеш ли сама от проблема, ще става по-голям.

Best wishes!

3.   Момче на 16.

Знам, че не е измислено защото в 7-8 клас бях точно така.
Съветвам те малко да се мобилизираш, остей го тоя тъпия комп, идва края на годината, учи, па като свърши даскалото тогава се върни на компа :) Тъпо е, хем искаш, хем не искаш, да знам, но направи усилие :)

4.   Кефиш ме.

5.   Надявам се да не е лош коментар. И аз имам желание но ето на, имам проект по история за вдругиден а не съм го почнала. Моя съвет е колкото и да не ти се учи - сядаш, отваряш учебника и учиш.

6.   Мило момиче, била съм двеста пъти в тази ситуация, искала съм да съм добра във всички предмети, но не можех. И на мене математиката не ми вървеше, но молех учителката ни след часа или в часа по ЗИП да ми разяснява неща, което да ти кажа никак не ми отказваше. Случихме на добри математици като преподаватели. Докато не разбираш урока, няма как да решиш задачата или да започнеш отнякъде. Винаги обаче старанието си личи. Сега може съучениците ти да седят повече пред компютъра, отколкото пред учебниците и това да те кара и ти да правиш същото, но помни, че това ще свърши и ще продължите по своя път, тогава няма да има кой да ти налива всичко това, така че се възползвай от безплатните часове, а ако имаш средства и време взимай и уроци. Особено ако в клас е доста шумно и учителите претупват материала, защото той наистина е твърде обемен, а на вас ви трябват и часове за упражнения под контрол на учител. Нормално е в пубертетна възраст да мениш вкуса си, да сменяш хобитата си и това, на което искаш да подръжаваш. Просто като сядаш да учиш във вас си казвай, че искаш да успееш и отбелязавй най-важното. Уроците трябва да се разбират, а не да се зубрят и да се забравят след всяка контролна работа. Успехи и мотивация ти желая.