Страх ме е да се доверя
Здравейте, момиче на 18 години съм. Отскоро имам връзка с мъж няколко години по-голям от мен. Времето, прекарано с него е страхотно - духовно и физически.. Но ме е страх. Преди известно време преживях огромно разочарование и чувството, докато го превъзмогна беше отвратително. Понякога пак се сещам, но вече не ме боли или просто свикнах с мисълта и го преживях. Знам, не съм първата, нито последната, изпитала това, но помнейки чувството толкова силно, че да губех желание за каквото и да е.. и дори тогава знаех, че ще мине. И си казвах "въпрос на време е", но не искам отново да изпитам всичко това. Толкова много болеше, може би, защото бях влюбена в момчето. Сега, както казах, ме е страх. Искам да изживея толкова неща с човека до мен сега, искам да се влюбя, а точно това той прави така лесно за мен, но нещо ме спира. Страхът, за който ви говорех. Иска ми се да кажа "нека после ме боли, сега летя", но мисълта, че си го казвах и преди ме спира, напомняйки ми за болката след това. Не казвам, че отсега мисля за раздяла, но съм реалист, а и в момента не търся някой за
семейство. Не казвам и че не искам дълга и сериозна връзка, защото точно такава искам. Просто не знам как да оставя настрана този страх и да се отърва от него. Страх от това да се доверя.

Коментари

1.   Еми и мен ме е страх да им се доверя на мъжете, отдавна не им вярвам особено от лош личен опит. Бих те посъветвала да не им се доверяваш особено. Това не значи да не общуваш с никой, общувай, влюбвай се, но поставяй себе си винаги на първо място. Обичай, но обичай себе си първо! Освен това си малка, не бързай, поживей си /както правят мъжете... /

2.   Никога не позволявай на минали грешки да имат влияние на настоящето ти! Ти си с друг човек, и ако усещаш че трябва, довери му се. В най-лошия случай ще е ценен опит. :)

3.   Момче на 16.

Не гледай миналото, то само ще ти пречи. Гледай напред и само напред, радвай се на всички хубаво, което ти поднася съдбата, недей да се мъчиш, некадърните мъже са много но и свестните не сме малко ;3 така че... не можеш да знаеш без да опиташ. Всичко хубаво :)

4.   Всички се чувстваме така. Любовта идва и си отива, наслаждавай й се докато можеш.

5.   Не се насилвай това само мога да те посъветвам.
Каквито и съвети да получиш тук те няма да ти помогнат докаото самата ти не се почувстваш готова за връзка, готова да се довериш, готова да започнеш всичко отначало.

6.   Никога не можем да бъдем сигурни в хората около нас, но нуждаем да се доверим на някого, евентуално. Живота е прекалено кратък за да го изкараме в страх и оплакване на бивши любовници. Болката е част от живота и едва ли има човек, който може да твърди, че го е живял истински, ако не я е изпитал няколко пъти. Самитата, било тя и чисто емоционална, ще те доведе до едно задушаващо безразличие и ще те унишожи. Затова синтърси щастието. Прави любов, радвай се на нещата около теб, пътувай и следвай мечтите си.