Споделена история от Тинейджърски

Алкохол на 12
Здравейте! На 12 съм, момче и пия вино няколко пъти в седмицата по една голяма чаша. Лятото пия и бира пак няколко пъти в седмицата. Аз съм пиячката на класа има едно момче, което пуши. Не мисля, че имам голям проблем, но се привързвам все повече и все повече. Не е много и тежък алкохола. Кажете какво да правя. Иначе аз имам много здравословен живот. Ям нормално, спортувам лятото по 2-3 часа.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Аз съм пиячката на класа, вика... Ти в ред ли си...? Ако караш с по чаша, две, след 2-3 години ще станеш курволетката на училището, ако продължиш да пиеш...

2.   Не си ли още детски г*з да пиеш? Аз съм на 14 и чак сега си позволявам бира с лимон 1-2 пъти в месеца. Не ми е любимото питие и като цяло мразя какъвто и да е алкохол. Пий си сокчетата и остави алкохола за по-големите. Ако пък не желаеш да го спреш-то си е за теб, не за мен. И за този от класа ти дето пуши се отнася същото.

3.   Не е нормално.

4.   Смешен си едно че си момче ми и вино и бира бирата е полезна по 1 шише няколко пати в севдмецата за бабреци мисля че беше полезна апък виното по една чаша пак е полезно няколко пати в седмицата непомня за какво беше полезно ;) недей да пиеш обаче по повече освен по поводи щото знам кфо е в 21 век все купони ама не прекалявай аз съм момиче на твойте години пиех и се напивах и то уиски ром ракия водка от обед до към сутринта с компания по големи тотална алкохоличка бях паднами успеха бягах постоянно в другато дск щото е до нащо с батковците каките са саберем голямото междучасие пием пушим и бягаме се сабираме някаде и до ссутринта ся съм на 15 до миналата година си бях пълна алкохоличка и провал повечето и друсаха ама се преместих в друг град сега пак съм в такава компания ама сме си задружни поне и пием само вторник и сряда и петак и събота но пак некараме часове седим отстрани на барчето пииваме ходим някаде пушим ии някаде казвам ти от личен опит толкова колкото пиеш ти стига полезно е но не повече неставай провал като мен и тези който познавам няма смисъл живота е пред теб и без алкохо алкохол цигари има време недей да бързаш за никаде ще пораснете ще пиивате по дискотеки или балове рожденни дни недейте бърза да порасвате и да се правите на готини смишно е това което пиеш стига все пак лекарите казват че е полезно но не прекалявай не се проваляй от малък щото станели зависим човек трудно се отказва послушай ме надали искаш да свършваш като надс макарче сега това е модата ама по изтрезвителни и на промивки и надали ти се ходи след литри алкохол щото не винаги прещеняваш ти свикваш и все повече ти трябва незнаеш кога да спреш и болници и глупости то парво ви е яко после от раз и болница не се проваляй и отдавай на алкохола дете няма смисъл щото сега от предната ми компания в предишния град много пати им ходя на свиждане в болницата да се събудят чакаме щото препиват предрогирват се и страхотия един приятел миналата седмица така щеше да умре такаче виж сам какви са последствията и не пий по много особенно твърд алкохол щото алкохолици никой нейска айде чао и дано съм ти била от полза

5.   През лятото по една водна чаша бира не само не е вредно, ами даже е полезно за куп неща. Но повече на тези години не е особено добре. През зимата пък можеш спокойно да пиеш по 100-150 грама вино, макар и не всеки ден. Тези 2 алкохола, ако ги консумираш правилно само могат само да бъдат полезни. Но гледай докъм 15-16 години да не пиеш по-твърд алкохол.

6.   Повече от 3-4 пъти в седмицата не е полезно да се пие. НО и тогава трябва да се пие разумно - например по 1 ракия или една бира (0. 5л) или 1 чаша вино (0. 2л). Но не повече, защото става опасно и няма да усетиш как ще станеш алкохолик на няма и 18. Даже на тази възраст, ако питаш мен, въобще недей да пиеш, защото организмът ти няма изградени ензими, които да разграждат добре алкохола и това увеличава риска от алкохилизъм значително.

Забележи, че няма алкохолик, който да си признава, че е такъв. Всеки си мисли, че си пийва по малко за отскок, ама не е точно така. Никой не осъзнава до момента, в който не остане без близки и пари. Така че умната и се стягай своевременно и се наблюдавай колко пиеш и дали увеличаваш количеството, защото ако веднъж излезе извън контрол става страшно и е по-зле от хероин. Знам от баща си, той е алкохолик и няма оправия. Страшно е, грозно е. Най-добре спри да пиеш поне до 16-18.

7.   Продължавай в същия дух, момче - пии! Може и да пропушиш, но казвам ти, че единственото нещо, което ще постигнеш е, че просто ще пропаднеш! ;)

*Smile*

8.   Стигa, бе! Aз съм момиче нa твоятa възрaст. И дебнa нaшите дa излезнaт, че взимaм рaкиятa и я пия нa екс;)
Дa ти имaм проблемите

9.   Благодаря ви на всички. Аз съм доста добър ученик, възпитано момче съм. Някой път дори забравям. Не мисля да увеличавам алкохола. Пия го само когато ми се припие, а това не е толкова често казах ви. Мерси много за мненията :)

10.   Боже! ...

11.   Аз съм на 16 и до ся не съм близвал алкохол и ми си е добре, дори и бира не пия. Недей алкохола е вреден, а и няма мисъл ще се напиеш и нищо повече.

14.   Не са наред тея децата на твоята възраст в коментарите. Това е днешното.. И аз съм на 12 но никога няма да посегна съм тези дяволски работи. Ще припадна като го чета просто..