Споделена история от Тинейджърски

Мразя всичко в себе си
Както разбрахте от заглавието-не се харесвам. Мога да намеря кусури във всичко.

ИМЕТО МИ:ЗАШО ТРЯБВА ДА СЕ КАЗВАМ ЯСМИН?
КОСАТА:Мразя тази коса. Дълга, гъста, леко къдрава и кестенява.
Мразя я! Искам права коса и да не е гъста. Искам да е светло кестенява, а не тъмна.
ОЧИТЕ:Защо трябва да са кафяви? Има толкова много кафяви очи! Поне да бяха зелени.
ЛИЦЕТО:Имам пъпки около челото. Имам белег на носа заради една пъпка (остана белег) Дори не знам дали може да се махне? !
Имам гъсти вежди (гадост)
УСМИВКАТА:Зъбите ми са прави, но понеже съм била паднала като малка съм паднала и имам жълто петно! Само ме загрозява!
ТЯЛОТО:Тежа 49 кг и съм висока 1. 61 Мразя краката си! Толкова са дебели. Нямам думи ужас!
НЕРВИ:Изнервям се от всичко-звънене, наглоста на хората (повечето) Всичко ме изкарва извън нерви. Дори грешките на другите! :d :d :d
СЕМЕЙСТВО:НЕ МРАЗЯ СЕМЕЙСТВОТО СИ! ОБИЧАМ ГО! Понякой път ми става гадно понеже баща ми почина (преди 2 години). Нормално е знам. Но ми писна хората да ме съжаляват. НЕ ИСКАМ СЪЖЕЛЕНИЕ! Баба ми живее с нас, но т си мисли, че още сме в 10 век! Кара ми се за всичко. Кто защо съм оставила телефона на масата, а не на шкафа! Обижда ме-буклук, мърлява, няма да ме търпи! Стига се до там да обижда майка ми! Нека обижда мен, но не и майка ми! Недоволна е от всичко. Мама работи денонощно, за да ни осигури всичко. Все повтаря "Това е гадно, защо не е взела по-скъпо, но да е по хубаво"Майка ми не е хапнала от банана напримерно и тя казва "Изяж го няма кой да го яде майка ти ще си купи".

Не ме мислете за някаква надута пикла. Отличничка съм, помагам на майка ми. Всички ми казват, че съм красива, но какъв е смисала като аз не се чувствам добре в кожата ми. Искам да премахна тази омраза към себе си, но как?
Благодаря ако сте прочели това 'нещо' ;д
Момиче 12 год

Коментари

1.   Ех, този пубертет не прощава. Не те виня и аз бях в ада, когато бях в пубертета. Ще мине, споко.

2.   Офф, аре стига си се лигавила! Има хора в много по-лошо състояние от теб. Защо не се замислиш и за другите, а?

3.   Според Рей тъмните очи говорят за духовна младост! :)

4.   Аз на 12 години си играех с кукли и с децата навън, не съм си и помисляла как изглеждам отстрани. Мисля, че баба ти е виновна за всичко. Поговори с майка си й и кажи, че не искаш баба ти да живее с вас. Тя е много консервативна, има лош характер и като цяло не струва нищо. А ако няма къде да отиде баба ти, тогава защо не я пратите в старчески дом? Все повече намразвам старите, защото те са консервативни и досадни, не заслужават уважението на по-младите.

5.   Зaбрaвилa си дa споменеш нещо :
Мозъкa- че зa кaкво ти е кaто и без товa не го ползвaш. Поне дa беше зелевa чорбa!

6.   Поне от описанието си си екстра! Името Ясмин е красиво! Аз като се казвам Кристина по-хубаво ли е? Твоето е по-яко. Косата-филиране, кристали за коса и преса за изправяне. Кристалите ще придадът блясък. Петното на зъбите-отиваш на зъболекар и ще го избели! Белегът и пъпките-коректор със същия цвят като кожата ти. Дебелите крака-ровни се в уои туб и ще намериш клипове с упражнения за оформяне и стягане на бедрата и дупето. Веждите-отиваш на козметик и ще видиш какви красиви вежди ще ти направи. Ще ги съобрази с формата на лицето ти и ще си страхотна. Посещението при козметика струва 3-4 лева. Очите са си добре, и аз съм с кафяви, но какво да правя. Но пък погледни от хубавата страна-кафявите очи са като маслини! :)) Ако изпълниш тези стъпки, които ти казах и ще си красавица и половина. И кой по дяволите иска рядка коса, като има гъста? !? ! Не те разбирам. Изправи я веднъж с преса и ще видиш колко яко ще стои. Аз също съм с чуплива и седи много зле, затова се старая да нося прически, с които не изглеждам зле. Нося пусната коса само когато съм я изправила с пресата. Научих се на адски много прически, за да прибирам косата си, защото пресата вреди. Така я използвам много по-рядко. Прави като мен! Дори и като нямам време се връзвам просто на една опашка или кок и съм готова. Пробвай, лесно е!

7.   Мисля, че никой не те мисли за толкова грозна, всичко е в главата ти! Повярвай ми!

8.   имаш толкова много но си мислиш че нямаш нищо, много хора нямат очи, други нямат крака, трети умират още в началото на живота си, живота е много крехък, радвай се на всичко което имаш, кафеви ти са се паднали да си ги ползваш със здраве, дебели крака са ти се паднали, е голяма работа ходи си на воля тичай си с тях и те ще отслабнат, можеше да се родиш такава http://www. youtube. com/user/lizzitachickita/videos

9.   Ти си прекрасна, разбираш ли? ! Името ти е много хубаво, косата ти също(мечтая за гъста коса). Очите-кафяви, прекрасни изразяващи твоята същност.
Имаш пъпки, защото сега навлизаш в пубертета, с времето ще изчезнат. След някоя година като си оформиш веждите ще изглеждат добре. Усмивката-всяка усмивка е прекрасна и красива ако е от сърце! Тялото-щом не си доволна работи здраво и може да го промениш. Нерви-научи се да бъдеш едва ли не непукист, всеки прави грешки дори и ти, затова сме хора, за да грешим и да се поучаваме след това.
Семейството е най-важно! Обичай го и го цени, защото това е всичко, което имаш. И аз съм имала проблеми, спорове с моята баба, казвала е ужасни неща, но все пак я обичам. Дори и да те обижда така-ти трябва да знаеш, че си такава каквато си-именно неповторима!
Обичай се! Едва, когато започнеш да се обичаш и уважаваш, тогава другите също ще го направят!

10.   Името ми- тaкa свикнaх с него, и когaто ми съкрaтят гaлено... толковa нежно и слaдо звучи.
Косaтa ми - дългa, гъстa, чупливa и кестенявa ( хм.. кaто твоятa явни). Рaзкош! Aко решa дa бъде по- светлa или тъмнa, ще я боядисaм!
Очите ми - кaфяви, почти черни. Кaзвaли сa ми, че имa мaгия в тях. Придaвaт ми екзотичен вид, зaрaди цветa, но и зaщото сa леко изкосени. Aко ми се прище дa се видя със зелени, ще си купя лещи, но моите сa толковa крaсиви....
Лицето- никогa не съм имaлa пъпки, дори в пубертетa. Но съм хиперaлергичнa. Понякогa ми избивaт червени петнa и инaче хубaвaтa ми кожa, изглеждa кaто със розaцея. В тaкивa моменти ползвaм 3 кaпки фон д тен.
Усмивкaтa- еех тез цигaри.... но пък толковa си хaресвaм устните и трaпчинките, че зaбрaвям зa другото. И нaй- близкият ми човек обожaвa дa ме рaзсмивa, зa дa ми види трaпчинките. Мaй е сляп зa " цигaреният отпечaтък " по зъбите ми.
Тялото 160 см- 50 кг- изглеждaм и се чувствaм сочно- aпетитнa " хaпкa";)
Нерви - тaкa се смея нa мaлките, глупaви грешки нa другите, нa моите още повече. Редувaт ми се долу- горе нерви- смях.
Семейство- обичaм не, обожaвaм семейството си. Не съм билa обиждaнa, но в момент нa нерви/ стрес сме си повишaвaли тон.
Обиди имa тaм, където сa допускaни, отговaря им се по подобен нaчин, провокирa се продължение. Aко един път мaйкa ти кaтегорично тропне по мaсaтa и ЗAБРAНИ подобно поведение, товa ще имa положителен ефект.

A сегa милa ми aвторке, открий приликите и рaзликите м/ у твоят пост и моят коментaр!

11.   1. Има нещо наречено фризьор, отиваш там и ти сменя прическата.
2. Има и козметика, отиваш там и ти оправя веждите и пъпките.
3. Ходиш на фитнес и си оправяш краката.
4. Ако името толкова не ти харесва говори с майка ти да го смени.
5. Белези могат да се заличават с лазер иди на такъв лекар и ще го махне.
6. За зъбите има зъболекар, ходиш и ти ги оправя.
7. Говори с майка ти, обясни й това за баба ти.
8. Кажи им да спрат да те съжаляват, защото това те изнервя още повече.
Късмет!
Момиче на 12, което избягва подобни проблеми с описаното горе ;д

12.   От авторката:Номер 2 Не се лигавя, просто искам да споделя :) и не мисля само за себе си.
Номер 5:Мисля, че имам достатъчно ум! Не мисля, че можеш да ми кажеш, че съм тъпа когато си прочел/а един разказ за мен.

13.   Що реши, че съм кaзaлa, че си тъпa?
Нaпротив! Посочиш, че го имaш ( мозъкa, ... кaто всички нaс де), но не го ползвaш по преднaзнaчение. Пък зелевaтa чорбичкa кво и е?
Н 5

14.   Номер 10 ако си мъж си изключително галантен! Как само си боравиш с думите.... :)

15.   14, подмокри ли се? Близ, близ...

16.   Извинявай, но неможеш да се виниш че имаш кафяви очи илил кафява коса! Поне да бяха зелени... сериозно ли? Очите винаги са хубави!

17.   Опитай се да си повдигнеш самочувствието( повтаряй си, че си красива) и недей да се самосъжаляваш толкова... има хора, които са много по-зле от теб, така че недей да се оплакваш много.

MJ