Споделена история от Тинейджърски

Ниска и дебела! Само гладуване ли ще ме оправи?
Здравейте,
Благодаря че отделихте от времето си. ^_^
Аз съм момиче на 12 години тежа 44-45 кг и съм висока 1. 51-1. 52. От отдаван съм по пълна но преди не ме интересуваше. Обаче вече 5 години приятелите ми се подигравят че съм ниска и дебела (дори и ндп - то ми) и щеш-нещеш все повече се вглеждаш в огледалото :( След като вече е сезонът на банските напълно се комплексирах :'( Вече мисля да гладувам 1 седмица. Само от Йо-Йо ефекта ме е страх. Много диети и тренировки съм пробвала но най много с 0, 5 кг да отслабна. Кажете ми ко не гладувам как да отслабна??? ПОМОЩ!!!

ПП
Моля редакторите да добавят това защото е наистина важно за мен!

Коментари

1.   Ти си само ниска, но не си дебела. Ако гладуваш ще си останеш ниска. Теглото ти е ОК иначе. Ако искаш да порастнеш почни да се храниш с качествена храна - месо, МЛЕЧНИ продукти особено кисело мляко по БДС (КАЛЦИИ), яйца, плодове и зеленчуци. Спри фастфуд, разни сокове, сладкото и белия хляб.
Ти, ако почнеш да гладуваш не само ще останеш тапа, но не виждам как ще се превърнеш в жена с гърди и всичко останало.
Дори си леко изостанала в развитието си. Аз във втори клас бях толкова висока и при тези кг., а на 12-14 г. бях вече над 165 см. и поне 50-55 кг. и стигнах 175 см. височина при 64 кг., а после отслабнах едни 5 кг, и станах практически перфектна, но не съм пазила диети в периода на растежа си и сега не само съм доста висока с голям бедър, но имам и хубави гърди и съм здрава.

2.   Оле момиче, ти добре ли си? ! Аз съм на 14 и съм 1. 50, тежа 44 килограма. В училище като споменах пред едно момче, приятел, че искам да отслабна в областта на бедрата той ми се изсмя (не подигравателно естествено). Същото после се повтори и със съученичките ми, бяхме се събрали в междучасието 5-6 момичета и си говорехме на тема диети и отслабване и аз отново казах, че мисля да отслабна в бедрата и те също ми казаха, че аз просто нямам какво да свалям. Ти направо се излагаш, на 12 години, метър и 50 и си била ниска. Ами кон ли искаш да те наричат? ! Аз съм на същите килограми и височина и много добре знам каква е фигурата ти. Никакво отслабване, че ще станеш грозна!

3.   44-45 кг си дебела ? Ходи се лекувай . Не си дебела , не трябва да отслабваш , не си съсипвай здравето с диети , които не са ти нужни ! Просто се храни здравословно и спортувай за да си запазиш теглото и да го поддържаш , не гладувай .

4.   Към авторката прочети за силата на мисълта и ще разбереш къде ти е проблема. След това започни да спортуваш например каране на колело и лостове, ако не можеш почни да правиш усили за лицеви опори вкъщи и тогава мини на лостове, като пораснеш на 15-16 можеш да започнеш и да ходиш на фитнес. А и месните продукти и млечните не са здравословна храна... Единственото месо, което ям е риба както и употребявам млечни продукти, много плодове, зеленчуци и ядки. Ако имаш достатъчно приходи яж само последните 3, които съм написал (задължително в суров вид). Единствената течност, която трябва да пиеш е ВОДА.

5.   До номер 1... "Дори си леко изостанала в развитието си. "
Това, че е 1. 50 не значи, че е изостанала. Вероятно родителите й не са от най-високите, но все пак е на 12, има да расте още дълго време.
И точно, защото имаш още време да растеж, няма смисъл да се подлагаш на някакви диети. Горе-долу мога да си представя как изглеждаш, знам че се приемаш за малко пълничка, но ти гарантирам, че ако не се тъпчеш прекалено, не ядеш junk food и не пиеш газирани и натурални напитки, ще имаш фигурата, която би искала.

6.   Момиченце, кг ти са нормални за тази височина. Знам какво говоря, защото съм 150 и 48кг ми стоят добре, а ако стана 44-45 ще съм перфектна. Ако си натрупала повечко мазнини в някоя част на тялото, просто започни да правиш упражнения за да стегнеш проблемната зона. И спри да ядеш тестено и сладко като не искаш да си дебела, защото точно от тези храни се издуваш като балон. Мисля, че кг ти са напълно нормални и не си дебела, а закръглена, така че ако си решила да сваляш кг, мисля, 4е 3-4кг са напълно достатъчни и лесно постижим и БЕЗ гладуване.

7.   Какво ще кажеш да се захванеш със спорт??? Звучи логично нали?
Pr0cK

8.   Ти шегуваш ли се с нас??? Аз съм момиче на 12 години, колкото теб. Висока съм 1, 52 и тежа 42-43 килограма. Гледам се в огледалото и съм ужасно слаба. А ти искаш да си по-висока и по-слаба? ... ами да ти кажа мисля, че е идеално. Пък и за бога... ти растеш?? Няма да си висока толкова цял живот. Учудвам се, въобще вие разсъждавате ли с този мозък???

9.   Не си дебела, може би имаш леееки тлъстинки, но според мен и не изглеждаш дебела на живо. Все пак ако се интересуваш от перфектното тяло и здравословна храна потърси в нета Георги Гайдурков. Но само да те предупредя- това не е диета за седмица две, а начин на хранене. Успех!

10.   След като прочетох историята достигнах до следните заключения:
1. Историята е фалшива
2. Историята е истинска, но ти нямаш наистина мозък както е казал номер 8. Колко килограма искаш да си бе дете? 20-30, достатъчни ли са според теб? ! Анорексия ли желаеш да хванеш, че после да белее косата на майка ти, а?
Аз съм на 18 години и не мога да разбера защо сегашното тийн общество сте толкова комплексирани и не се приемате такива каквито сте. Набийте си го в главата-правилните хора ще ви харесат такива, каквито сте-пълни, слаби, ниски, високи и т. н. Нямам думи просто.. Та дано 1-вото ми заключение да е по-вероятното....

11.   Здравей! Аз съм момиче на 14 години и според мен не си ниска, защото аз на твоите години бях 1. 54/5, но не помня килограми. В момента съм 1. 65 и се чувствам висока в някой моменти, защото съм висока колкото сестра ми (която е на 21) и майка ми също. Не мога да определя дали си дебела, защото и аз съм много слаба, но тежа 46 кг, но ако решиш, че трябва да отслабнеш съвета ми е да ходиш на фитнес и да попиташ фитнес инструктора за подходящата за теб диета. А когато си си в къщи прави кардио тренировки-край колело, скачай на въже, тичай и т. н. Плуването също много помага за отслабването! :}

12.   Оле колко си дебелa aмa ти ДОБРЕ ЛИ СИ!!! 44кг билa дебелa. И не си толковa нискa aе остaвиги тия хейтъри (уж приятели) и си учи уроците... ШЕ ГЛAДУВAЛA 1 СЕДМИЦИ :D :D :D две нещеш ли... :D

13.   ти добре ли си на 12 си какво искаш.. аз съм на 16 тежа близо 60 кг и съм 1. 50, ама не съм тръгнала да се оплаквам просто знай, че това си си ти.. пък и има и още нещо ти сега растеж смисъл на височина и теглото ти не се увеличава с ръста тей че пък и ти трябва да тежиш много над 52 кг за да си над нормата

14.   Така да кажа че при всеки човек е различно различна генетика структура и т. н. Първо това с гладуването една седмица е пълна глупост и си го избий от главата. Правиш си ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ не диета, много си малка и тялото ти не се е развило напълно за да го лишаваш толкова. И тренирай задължително всеки ден без да кръшкаш сега лятото има много плодове и зеленчуци прави си салати. А и да кажа нещо много важно 1) при отслабването за кратък период от време може да получиш стрии а те се премахват много трудно и 2)когато решиш да отслабваш има три начина
-първия е с диета и без физическо натоварване тога отслабваш но и кожата ти увисва и мускулите изчезват защото с диетата се лишаваш от мазнини а тялото се нуждае от такива и прибягва до това да си ги набавя от мускулите
-втория вариант е без диета (в твоя случай хранителен режим)само с физическо натоварване тогава не постигаш почти нищо защото да речем отиваш да бягаш прибираш се изгорила си много калории изяждаш един шоколад и си набавяш двойно толкова колкото си изгорила. (за да изгориш калориите в един шоколадов бонбон е нужен един час тренировки)
-и третия вариант най-добрия когато съчетаеш тренировки със диета(хранителен режим) тогава тренираш мускулатурата и ще имаш едно не само слабо но и секси стегнато тяло защото между слабо и секси има разлика да небето и обратно. Но най-вече за всичко това е нужна ВОЛЯ която ако нямаш няма да постигнеш нищо.
И едно съветче три часа преди и три часа след тренировки не се яде. И следи отслабването си така ще се мотивираш. УСПЕХ!
Момиче/16

16.   Благодаря на всички
Но най вече на номер 14
От седмица тренирам и днес започнах режим
ОТ АВТОРКАТА :)

17.   Отрежи или много намали въглехидратите. Замени ги с храни богати на протеин и прави дълги разходки (2-3 километра) наден с по-бързо вървене. След не повече от седмица, ще има видими резултати.

18.   Ами честно казано смятам, че имаш за сваляне... защото тежа колкото теб, а съм 1. 62 (а не съм някоя клечка).... Не трянба да гладуваш!!!! Не забравяй, че си само на 12, няма смисъл от толкова рано да почваш диети. Това, което трябва да направиш е да почнеш да спортуваш(плуване, бягане и т. н. ) също така се опитай да спреш сладкото и тестените продукти (позволявай си ги, но много рядко. Примерно 1 път в седмицата един малък шоколад ИЛИ(а не и) 1-2 сладоледа, хлябът да е черен, а не бял и гледай да е качествен, защото някои черни хлябове всъщност са бели просто ги оцветяват... Мисълта ми е, че не трябва да се лишаваш от нищо, а просто да спреш вредните храни. Плодове и зеленчуци можеш да си ядеш колкото искаш... и недей да ядеш пържено... и от месо не се лишавай...

19.   От авторката-
След като преди около половин година напълнях и станах около 50кг спрях фа спазвам каквито и да е диети. От началото на месец март започнах да се храня по много малко (в сравнение с преди). Говоря примерно един сандвич с кашкавал и една активия на ден(и то в дните когато много ми се яде) (не го правя нарочно..явно е нещо на подсъзнателно ниво). В резултат на това започнах да отслабвам. (А и се движа повече сега през лятото) Обаче вече се чудя това за добро ли е за лошо ли е и се притеснявам малко. Страх ме е да се опитам да ям повече за да не напълнея отново... Ами вече съм на 13 години 159см и 45-46-46.5кг. Остава ми още малко за сваляне или по скоро да си стегна корема :). Моля дайте ми някакъв съвет, защото наистина вече започвам да се притеснявам...

20.   Това е малък проблем, тъй като ниските хора са много склонни към напълняване, но... Ако искаш да имаш красиво и секси тяло - Не яж никакви шоколади и чипсове и други сладки и вредни неща и не пий газирано да не ти се подуе корема, ходи на фитнес, не стой у вас, а се разхождай и раздвижвай, не гладувай, а яж полезна храна, защото от гладуваме нищо няма да постигнеш. Надявам се, че бях полезна.