Споделена история от Тинейджърски

Не се харесвам
Изобщо не се харесвам. Знам, че външността не е всичко, но аз съм отвратилена! Косата ми - какво ли не правя да я пусна по дълга, но не ми се получава. Пък и ми се омазнява бърво *както и кожата ми*. Имам малки белези (бенки и лунички също) по тялото. Очите ми - ами късогледа съм. Висока съм 1. 69 *на 15 години съм*.. ще ми се да бях ниска! Пък и носът ми има малка гърбица. Тялото ми е ужасно-тежа 51 кг. и съм малко кокалеста. Все си намерим недостатъци. Мога да продължа.. зъбите ми са малко криви и окосмяването ми е проблем също. Ужасно е. Искам да се погледна в огледалото и да се харесвам! Съвети моля! :(

Коментари

1.   Отиди на фризьор и го питай каква грижа е най-подходяща за косата ти, отиди и на дерматолог, проблемът с очите може да се коригира с очила или лещи. След време ще видиш, че не е лошо да си висок (аз съм на 14 и съм 1. 75):) Погледни се в огледалото и виж, че може би, ако я нямаше гърбицата на носа ти щеше да изглеждаш по-зле:) и 51 кг- това е мечтаното тегло от хиляди момичета, можеш да почнеш да ходиш на фитнес, за да си оформиш тялото. Проблемът със зъбите също може да бъде коригиран и шини или брекети, а окосмяването- то е проблем на всички момичета и жени:Д

2.   Мило момиче аз съм на 16 и съм по-ниска от теб. Искам да ти кажа, че първо ако ти не се харесваш, няма как другите да те харесват. Това, че си висока 169 въобще не те прави висока. Висока е над 175. Ти си си ниска. Аз съм 164 и искам да бях поне 169, харесвам високите жени и дори 5 сантиметра повече за мен щяха да са идеални. И моята коса се омазнява бързо, къпя се през ден, кожата ми също, не си мисли, че си единствена. Къпи се редовно, а за кожата си има почистващи гелове и спрейове, на мен доста ми помогнаха, консултирай с с кожен лекар. За ръста си трябва да си 59 килограма, така че 51 е добре. Всичко във външния ти вид може да се промени. За гърбицата след време си направи операция, ако е толкова неприятно. За окосмяването просто се бръсни на всяко къпане, аз така правя, в началото е досадно, но после се свиква. Моя съвет е да си смениш прическата, може да не ти е дълга, но я оформи на етажи, нов цвят сложи или омбре, купи си нови дрехи в които се чувстваш удобно, сложи си очна линия, малко пудра, има толкова съвети за разкрасяване в интернет. Бъди благодарна, че не си болна, че нямаш рак или друг вид заболяване, че нямаш трета ръка като някой хора и че има какво да ядеш, а не умираш. Всичко се променя, стига да положиш усилие :)

3.   Смятам, че ти си единствената, която толкова обръща внимание на тези неща. Но да видим... Аз съм на 17 и съм около 1. 65 и за тези 4 сантима всичко бих дала.

Високите момичета са секси. Ако си токова кльощава, това лесно се оправя- просто яж повече. Също съм късогледа, ама какво от това, носи лещи или пък някакви готини хипстърски очила и си бомба, таман и тази ти "гърбица" ще се припокрие. Относно окосмяването, можеш да се депилираш или по-тънките косъмчета да исветлиш с малко кислородна вода. Помни, че никое момиче не красиво, а така е възприемано. Подходящите грижи които полагаме ежедневно за себе си ни правят привлекателни и желани (говоря за жените като цяло). Колко пъти ми се е искало да съм момче при тях е много по- лесно- Облечеш се и излизаш. Важно е да имаш повече самочувствие. Всички сме с недостатъци ама по един или друг начин ги "изглаждаме", винаги има начин.

4.   След толквоа черногледа история ми се иска да напиша нещо да те окуражя, но съм просто потресен от негативизма ти и не мога да си събера мислите. Може би трябва да разбереш, че противно на вашата тийнейджърска логика, това как изглежда и какво излъчва човек зависи от това как самият той се приема. Ако сама не се харесваш, трудно ще те харесат и околните. Не вярвам да изглеждаш чак толквоа зле, пък и да изглеждаш, това не е най-важното. Пробвай да спортуваш или да се занимаваш с хоби, та да станеш по-позитивна и с малко повече самочувствие, ще видиш и как ще се прпмени отношението на хората към теб.

5.   Леле... истината е, че си изглеждаш много добре... аз приличам на теб до някаква степен като изключим някои неща.... много си си добре, не мога да разбера къде е проблемът??? .. според мен просто трябва да почнеш да се харесваш, а не да си оправяш ''недостатъците'' ...

MJ

6.   Защо искаш да си ниска? Аз съм на 17г. 160см и никак не е хубаво. А да не говорим, че всички ме мислят за 14 годишна заради това. -_-

7.   Здравей.
Според мен всеки трябва да се приема с недостатъците си и да се харесва такъв, какъвто е. Ако наистина искаш да промениш нещо у себе си, помоли някоя приятелка за съвет или най-добре поговори с майка си. Не се тревожи. Помисли си за добрите качества, които притежаваш. Всички си имаме минуси, но и плюсове! :)

8.   Ами има начин да се харесваш да правиш секс проблема е че след като си се почуствала желана или като скъсате с момчето което те е желало емоциите ще си останат, ще се обичаш. Но твоят проблем в случея е напълно противоположен искаш да се докараш на външен вид за да може точно определено момче – абсолютно съм сигурна че си заобиколена с момчета които те желаят но не искаш да им обръщаш внимание - ти губиш. Както и да е съвета ми е като го искаш – съдеики по това че щом се депресираш искаш да се конкурираш с него - затова просто му скочи - външния вид ако не си дебела е без значение а колкото и да е грозен човек като сложи фон дьотена - според обществените норми се възприема - формата на лицето и тялото е без абсолютно никакво значение за жените. Така че аз съм абсолютна за да си го вземеш понеже е твой и ти се полага и ти го даваме.