Споделена история от Тинейджърски

Имам нужда от съвет
Приятеля ми е на 15, а аз съм на 13 и иска да правим секс. Аз съм готово, но ме е страх, защото все пак съм малка.
Какво бихте ме посъветвали? Нормално ли е на 13 години да направя тази крачка и дали е безопасно? Просто се притеснявам.. знам, че съм малка, но все пак искам да чуя мнение.

Коментари

1.   Естествено, че не е безопасно. Ти си само на 13, тялото ти не е развито достатъчно за да правиш секс.

2.   Според мен, не го прави. Още си малка, има време, и той също е малък. За всяко нещо си има време. В ранните сексуални контакти има много рискове, които вероятно си чувала, но аз бих ги подчертала отново: нежелана бременност (има риск дори и с презервативи), болести, инфекции и т. н. Също имай впредвид, ако се разделите след 1-2 години (нищо не е сигурно дори и сега много да се обичате) как ще се почувстваш като си дала девственосттта си. Девствеността е нещо ценно и веднъж дадеш ли я няма връщене и после и да съжаляваш няма какво да направиш. Спроред мен не прибързвай, ако те обича ще чака.

3.   Рано ти е! Излез навън и си играй - за секса има време.

4.   Ами ако искаш си прави... Стани майка на 14, не си гледай уроците, затъпявай... Нека родителите ти да се гордеят с теб! Все пак това е голяма гордост да станеш майка на 13- 14 години... Да няма проблем.. То т'ва си е напълно нормално..

5.   НЕДЕЙ! На твоите години съм и те разбирам, защото ми се случи абсолютно същото. Недей наистина, приятелят ти трябва да е глупак за да те кара на сила.

6.   Стой, стой, стой.
1. Смятам, че е рано на 13. Даже и по закон е най-рано позволено на 14.
2. От колко време сте заедно, как се държи с теб, убедена ли си, че след това няма да те зареже и да разкаже на всички? Аз имах такъв случай, само че връзката уж беше само за натискане, че аз бях девствена, но един ден стана така, че и секс правихме, уж всичко трябваше да е дискретно, ама тоя тъпак взе, че се раздрънка на всички. Направо ужас.
3. Може до поне 1 година, най-добре поне 2, да се задоволявате с ръце, уста - например да си правите френска любов, да се опипвате, да се целувате по страстно и някъде по тялото..
4. Ако все пак решите да го правите, никога не позволявай без презерватив, ако не искаш бебе. Може да се опита да ти каже, че ще те пази, че в определена фаза от цикъла на жената може да не забременее, че няма да свършва в теб - не го слушай, само с презерватив! Винаги има шанс да се забременее, а и той едва ли може да се контролира кога свършва, също така по време на акта той отделя предеякулационна течност, в която също се съдържат сперматозоиди, а нея НЯМА как да я спре. Само с презерватив и гледайте после дали е скъсан, а най-добре и преди да го сложите.

7.   Недей. Само това мога да кажа.

Л.

8.   Щом самата не се чувстваш сигурна, по-добре изчакай. Нека се случи спонтанно, когато се почувстваш готова. Иначе няма да останеш с добри спомени от първия си път и утре, когато вече си голяма, ще си казваш "да бях изчакала малко, та да го бях запомнила с добро". Все пак това е нещо специално.

Пък и на 13 наистина си малка още. Имаш много време пред себе си. Да си жива и здрава, ще го правиш хиляди пъти в следващите години. Дори и приятелят ти започне да те притиска, не го прави, докато сама не се почувстваш готова. Малко страх винаги ще има, но поне трябва да усетиш, че този момент е дошъл. Няма начин да не го разпознаеш. Просто се отпусни и не го мисли толкова.