Споделена история от Тинейджърски

Защо тя е такава?
Майка ми е уникална. И много се чудя защо? Обещава ми нещо и не го спазва, предпочита пастрока ми пред мен и брат ми, третира ни като неравностойни... Списъкът е дълъг! И се питам защо? Защо повечето майки са такива? Това което ме провокира да напиша тази история е днешната случка. Искахме куче от майка ми от 2 години. Докато се разхождахме в парка преди 2 дни видяхме едни хора, които ни спряха и ни казаха, че подаряват малки кученца. Мама каза, че може да ги разгледаме и днес отидохме. Видяхме ги и си харесахме много едно и тя обеща, че ще го вземем, но първо трябва да говори с патрока ми. Прибрахме се вкъщи и му разказвахме да мъничкото хъски което си харесахме и го пита дали е съгласен да го вземем. Той каза, че това си е наше решение и неговото мнение нямало значение. Решихме, че ще го вземем утре, но той започна темата как хъскитата не били много умни и били много непослушни. И с майка ми започнаха да обсъждат да вземат ли някое изпълнително куче. И аз им се разкрещях. Просто станах и се разкрещях. Тя ми беше обещала, че това ще е нашето кученце! Стана ми много гадно и излязох от стаята, а те продължиха да обсъждат какво куче да вземат. Бях казала, че аз ще нося отговорност за кученцето, като имах предвид хъскито, но те се опитаха да ми пробутат куче което щеше да ме гледа тъпо и да чака заповеди. Накрая точно когато бях решила да се извиня, пстрока ми ми се разкрещя как щом съм решила никога нямало да имам животно и ми каза, че съм била свободна! Все едно имах нужда от неговото разрешение да се махна! Защо майка ми толкова вярва на този човек, който се държи все едно е кралят в нас? Той няма никакви права над мен и брат ми! той ми е никакъв! Какво да правя, как да ги търпя, като и двамата имат мания за контрол?

Коментари

1.   Ами вярно е, че хъскитата са глупави животни. Аз самият имам такова, но иначе е много сладурско.

2.   Незнам какво да ти кажа? !! Нашите ми взеха куче точно
За 3 дена и го върнаха по-добре да не ту взимат. Много грижи
Но относно майка ти и 2-рия ти баща, вземи някакви мерки говори с майка ти

3.   от авторката:
Колкото и да говоря с нея нищо не става, смисъл казва, че с брат ми се били някви си дечица, а той бил възрастен и с него взимали решенията и подобни неща. И ми обяснява как сме били важни за нея, но когато опре до нещо относно живота ни с нея и пастрока ми нашето мнение нямало значение.