Споделена история от Тинейджърски

Грешка ли беше?
Здравейте...

Така аз съм момиче на почти 16 години и си имам приятел от доста време (5 месеца). Той е на 18 години. Обичам го страшно много и връзката ни е доста сериозна. Та мисълта ми е, че ние го направихме (беше ми първия и аз на него първата между другото ). Първо не исках защото си мисля, че съм още малка... ако някой разбере се страхувах, че ще ме помислят за леко момиче... Фактически заради хорското мнение не исках, но много го обичам и той ме убеди и така го направихме (Много болеше и не ми хареса много, много). Та въпроса ми е дали наистина съм още малка.... и дали според вас съм леко момиче.

Коментари

1.   Щом си го обичала - не е грешка...
Щом си го обичала - не си леко момиче...
А и не е като да си му пуснала на първата среща, нали? :D Радвай се, момиче. 16 не е много, но не е и малко. След като ти си искала да го направиш, кой ще ти каже нещо?

2.   Мила сигурно ще има такива които ще те критикуват за това но според мен това е абсолютно приемлива възраст! Помисли за всички онези които за да се направят на големи го правят на 12-13!!! Това са леки момичета- ти не си...

3.   Аз се познавам с момичета от 10 години и сме само приятели, а вие за 5 месеца праивите секс :D. Грешка е!

4.   След свършен факт какво значение има? Направила си го, точка. Щом така си преценила за правилно, сега е късно да се вайкаш. Бъди отговорна оттук нататък. Това, което си направила, , не те прави „леко„ момиче. Всяка девойка започва да прави секс, когато прецени. Но около 17/18/19 години мисля, , че е по-нормално.

5.   Не, не си леко момиче. Ако беше сега нямаше да си задаваш такива въпроси, а щеше вече да си скочила в нечие друго легло. Обаче ще те попитам нещо важно. Използвахте ли предпазни средства? Защото всяко момиче може да забременее без значение дали го е правила 1 или 100 пъти и дали е спала само с приятеля си или с половината град. Ако го правите разумно, т. е. винаги използвате презервативи, от там нататък няма да имате проблеми. И, да това, че те е боляло е нормално. Първият път боли, следващия път ще боли по-малко, а с времето ще започне дори да ти става хубаво. Така, че не се тревожи за това, а се радвай на любовта на любимия. А това, какво става или не става между двама влюбени в спалнята си е само тяхна работа, така че въобще не се тревожи за това какво ще си помислят хората. Изобщо не е тяхна работа.

6.   Не милa, не си леко момиче, нaпрaвилa си го с любов.
НО (!!! ) не е добре, че си го нaпрaвилa някaк си " убеденa/ притиснaтa " от него. Не си билa готовa, нито физически, нито психически. Говори с него зa товa, aко те увaжaвa и държи нa теб, ще се съобрaзи с товa и ще почaкa, докaто се повствaш готовa, докaто изпитaш желaние - не примирение, зaрaди него, a желaние.
Не бивa дa прaвиш компромис със собствените си чувствa, зa дa угодиш нa който и дa е. Тялото си е твое, сърцето и рaзумa също, ТИ нaй- много време ще прекaрaш с тях, цял живот, тaкa че е много по- вaжно със себе си дa си ок. Товa ще рефлектирa в бъдеще върху сaмооценкaтa ти - увaжaвaй се, обичaй се, вярвaй в/ нa себе си. Дори и някои хорa, дори любим човек дa не го прaви, ние трябвa.
A любимият, aко сме му толковa любими, колкото той нa нaс, ще рaзбере и подкрепи. Любовтa може дa я имa/ съществувa сaмо aко имa свободен избор. И всеки, който изпитвa истинскa любов, увaжaвa и подкрепя изборa нa любимия човек. Може дa си изрaзи мнението, желaниятa, но дотaм. Всяко преминaвaне нa тaзи грaницa е мaнипулaция. Всеки избор зa действия, които зaсягaт двaмa, трябвa дa се вземaт от въпросните двaмa.
Говори с момчето без дa се притеснявaш, нищо лошо не си нaпрaвилa, но си го нaпрaвилa основно зaрaди него и не ти е хaресaло. Некa ти дaде времето и ти дa почувствaш същото желaние, което той.

7.   Да и аз съм на почти 16 и не бих го направила всичко е до време на тоя свят гледай собствения си интерес и поставяй себе си на първо място, но ако найстина се обичате не съжелявай да не те бърка какво ще кажат другите и ще станеш лека ако започнеш да спиш с много момчета, а не само едно и то предполагам първата ти любов успокой се няма нищо страшно, ако някой те упрекне за постъпката ти, ти му кажи така исках така го направих няма да се обясняваш на никого, а аз ти
ти пожелавам още мн да сте заедно и да се обичате още повече и това ще мине не се притеснявай

8.   Не разбира се, все пак има такива който го правят и на 13. Спокойно.

9.   Благодаря ви много за всичките тези съвети...... 5. Да иначе правихме го с презерватив .....6.права си иначе не бях много сигурна да го направя..... И аз вече го имам това време за да съм сигурна че искам да го направя отново....но не съм говорела с него за това.....разделихме се смисъл заедно сме си но аз съм в чужбина а той си е в България.....и тук оставам до като завърша и така решихме да се чакаме 3 години