Споделена история от Тинейджърски

Живот обърнат наопаки!
Здравейте! Аз съм момче на 15, почти 16, години :)
Майка ми и баща ми са разведени от почти 8 години.
Трудно ми е. С майка ми просто не се понасяме караме се всеки ден, гледам да съм в къщи само когато тя не е там.
Преди време ме посъветваха да не бягам, а да поговоря с нея и да решаваме проблемите си. Аз опитах, но тя не пожела да поговорим.
С баща ми е друго :( След, като се разделиха той направи свое семейство. Рядко се виждаме ( стоя по 1 месец при него на година). Той е човека, който ме е подкрепял винаги. Но е много зает и не отделя грам внимание за, което не го съдя.
Имах и приятелка с, която всичко беше идеално.
Докато не дойде 2013 година.
До лятото на 2013 година преживявах някак си.
После в началото дядо ми почина, той беше човека който ме е научил на елементарните неща в живота.
След това идеалната приятелка се оказа просто илюзия
Аз бях извън града, когато един приятел ми звънна и ми каза, че има лоши новини за мен и нея.
Тя просто е решила да излезе и да прави секс с всеки срещнат. Приех го много тежко. Въпреки че не го показвах. Започнах да пия, пуша, трева, бях пропаднал до сливенското бяло.
И понеже това не беше достатъчно загубих още двама от роднините си :( (за единия не ми беше чак толкова тежко)
След това се случи нещо за което не бях готов. Чичо ми, който ме е научил на всичко, което знам за моторите (моята страст) когато баща ми не беше там той беше той ме научи на риболов той бе всичко за мен. Той просто си замина.
След всички тези кошмари аз се изправих някак си. Пропълзях много път от тогава много моменти имах.
Но разбрах, че имам много "добри" тогавашни приятели.
Не ми стигаше, че загубих много роднини, но и много приятели.
Въпреки всичко аз се изправих на инат на съдбата аз спрях цигарите тревата алкохола и започнах интензивен спорт и си накупих много четива за човешкото тяло.
1 година по късно аз вече съм 90 килограма мускулна маса 180-185 сантиметра висок с отбор по фитнес и уличен фитнес.
Та моя съвет е : Ценете това, което имате. Вярвайте в себе си. Вслушвайте се в съветите на тялото и духа ви.
Избирайте приятелите си внимателно!
Ако някое момиче чете това ще кажа само, че колкото и да не харесвате и мразите силния пол, не ни наранявайте толкова жестоко. Ние го приемаме по тежко от вас, въпреки, че не го показваме.

Коментари

1.   Браво, че си се преборил и си си стъпил сам на краката. Ти за мен си много дисциплинирано, добро момче и родителите ти трябва да се гордеят с теб.
Иначе не си единствен в това положение. Мъжът ми също е разведен, децата му от първия брак са малко по-големи от теб и имаха сходни проблеми, но и те като теб се осъзнаха навреме. Мисля, че е от възрастта ви, искате да намерите себе си, да експериментирате, имате понякога лоши приятели.
Ето, и ти си преживял първата си любов, но не съжалявай, защото това е живота на възрастен мъж и си станал такъв, загърбвайки детството. Надявам се обаче сега да разбираш по-добре майка си и баща си и да си осъзнал, че не е лесно човек да се справи с проблемите на брачния живот, а вашите сигурно са се оженили млади и просто са се променили много с времето и не са успяли да запазят брака си, колкото ида те обичат
Възхищавам се на хора като теб, които стават и успяват със собствени сили да продължат живота ди въпреки трудностите си. Аз съм втора съпруга, мащеха ако щеш и е много трудно да се впиша в живота на децата на съпруга ми, но за мой късмет се оказаха разумни млади хора и не си го изкарват на мен. Изчаквахме до сега с деца, за да не ги натоварваме излишно, но ето, че минаха годините и вече е време да имаме свои деца. В момента това ми е най-големият страх - ще приемат ли големите деца бебето ми. Всеки си носи кръста, знам че ви е трудно, но за новите хора в гивота на родителите ви също е трудно и се надявам да не си гоизкарваш на тях и един ден, ако има още деца, се надявам ти също да ги приемеш и да се зарадваш, защото са ти кръв, а и има неща, които само ти можеш да им дадеш - например спомена за дядо ви, вниманието и любовтта, които са ти липсвали.

2.   Въпреки че си момче.... ти се възхищавам защото въпреки всичките трудности и проблеми ти си се изправил и си продължил напред.... БРАВО... Но не само момичетата нараняват.... И въпреки всичко което си преживял си се изправил отново на крака... наистина възхищавам се на такива хора като теб... И все пак.... поговори с майка си и и обясни всичко.... покажи и че и ти имаш нужда от подкрепата и.... Родителите ти трябва да са горди с такъв син като теб

3.   Ще ти кaжa товa - ние обичaме и ценим мъжкия пол. Просто ти си попaднaл нa еднa.... с по- рaзличнa ценностнa системa. Не губи доверие във всички жени, зaрaди еднa. Тaкa можеш дa изпуснеш единственaтa, твоятa си половинкa;)
Зa другото - от мен БРAВО! Продължaвaй тaкa, зa дa продължaвaме и ние жените дa вярвaме, че имa мъже кaто теб.

4.   Браво! Твоята история е пример за това, че човешката воля е безгранична. Давай в същия дух и ще видиш как нещата ще тръгнат в правилната посока. Нали знаеш, че след нощта идва нов ден и след дъжд изгрява слънце?
Колкото за приятелката ти, не съжалявай. Явно не е била "твоето момиче" и съдбата се е погрижила да си свободен когато ТЯ се появи. Мисля, че е въпрос на време. А за това, че си загубил хора, които обичаш... ех, миличък, това е част от порастването. Всички сме го изпитали и е ужасно тъжно. И на мен баба и дядо винаги ще ми липсват, ама това е, някак си се опитвам да продължа напред и да живея и заради тях. Пък дано могат да ме видят и да се гордеят с мен!
Само с едно не мога да се съглася, че момчетата страдали повече от момичетата при раздяла. Не е вярно, когато обичаш някого с цялото си сърце и той те нарани, болката е еднакво силна без значение дали си момче или момиче. И колкото по-силно си обичал другия, толкова е по-голяма и болката.
Желая ти всичко най и не спирай да вярваш! Животът е по-хубав отколкото си мислиш.
Една кака

5.   Аз съм момиче на 16 и прочетох темата ти, нямам какво да ти кажа, освен евала за всичко. Друг на твое място щеше да затъне повече и сега да е развалина, а ти си се стегнал. Браво наистина.

6.   Благодаря на всички ,които ме подкрепиха :)
извинете ме ,че пиша в коментарите .
Номер 4 , мисълта ми беше ,че момчетата страдат много ,но не го показваме. А не ,че страдаме повече от момичетата :)

7.   Браво... малко хора могат да се изправят на крака след подобно нещо.... Свалям ти шапка... изисква се много силна воля.. надявам се от сега нататък нещата да са по-добре за теб. :)

момиче на 14

8.   Просто си попаднал на лоша жена която просто е искала внимание и не го е получила от теб. Щом си стъпил на крака Браво