Споделена история от Тинейджърски

Новата учебна година
Здравейте момиче съм на 14 и тази година ще съм в ново училище с нов клас. В стария клас се разбирах отлично със всички искам и в новия да е така. По принцип нямам особено голямо самочувствие но пък и никой никога не ме е обиждал че то да е ниско. Нормално момиче съм с горе долу приемлив външен вид грижа се за лицето и косата си нямам пъпки но някак си не се чувствам самоуверена и красива. Висока съм 1. 62 и тежа 48 кг. (не знам дали съм с нормална височина и килограми за възраста си вие ми кажете) но и не си харесвам много тялото по точно корема и краката. Има доста тънка талия но корема ми е отпуснат и не знам как да го постегна пробвах с коремни но нямаше особен ефект. И краката ми слаби са но вътрешната част е отпусната и искам малка разстояние между тях. Та въпросите ми се какви упражнения да правя за тялото си и как да придобия повече самочувствие.
Много моля редакторите да публикувате историята ми защото е много важно за мен.
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Бих ти казал директно проблема >>> прекалено много мислиш за мнението на другите. Питаш дали е нормална височината и теглото да ти си супер! Нямаш нужда от тренировки и тем подобни. Имаш ниско самочувствие и затова все се питаш дали си нормална на кг, дали си висока и още куп глупости. Като стар срамежливец бих ти казал, че това се дължи предимно на миналите случки в живота ти. Лошо минало, лоши спомени и т. н. Просто забрави за мнението на хората, защото ако ти питаш нещо от вида ''Да се хвърля ли от моста? '' а някой ти каже да направи го ти какво би направила? естествено, че няма. Бъди по смела, по самоуверена общо взето това е. Внимавай къде и с кой ще си много често децата от 14г възраст развалят живота си с пропаднали пушачи, пияници и идиоти приятели. Дано всичко се оправи при теб :) Sp3cIaLi

2.   Съвсем добре си си, но ако искаш да се стегнеш малко, спортувай. За корема най-доброто е плуването. Обаче дори и да изгледаш като Мис Свят, пак не е 100% сигурно, че и в новия ти клас всички ще те харесат. Въпрос на късмет е на какви хора ще попаднеш. Дано са готини!

3.   Тичане му е мястото, ако искаш да се стегнеш и да не даваш пари за фитнес. Имаш нормални размери за възрастта си, така че не се безпокой, а отгоре на всичко, ти депърва навлизаш в пубертата :)

4.   за корем и крака имаше едно много хубаво упражнение напиши в гугъл Plank workout и ще видиш :)) Аз го правя 1минута за крака-прасци напиши в гугъл Calf Raises и ще ти излезе това упражнение е много лесно ! :) А за корем .. лягаш по гръб свиваш си краката и започваш да правиш коремни преси , прави и малко лицеви опори :))

5.   Неграмотна си! Това не е ли важно?

6.   За какво искаш да има разстояние м/у тях. Изглежда абсурдно смешно.

7.   продължавай с коремните, но ги увеличавай всеки ден и примерно първия ден правиш 10, на следващия 15 и т. н...

9.   Благодаря ви за помощта. Номер 6 не знам просто ми харесва. Номер 5 интересно ми е как стигна до извода че съм неграмотна тъй като не съм и ако бях може би нямаше да успея да завърша с 6. 00 учебната година. Плюс това питах за съвсем различно нещо и не знам защо коментираш щом не можеш да ми помогнеш просто подмини. :)

12.   Наистина, бягането е добра идея, ама поне час на ден, не по 15 мин.

13.   Не искам да те плаша, но никой не може да каже как ще те приемат. Аз се преместих в друго училище и започнаха да ме обиждат, а в старото всички ме харесваха. Зависи при какви хора ще попаднеш. Но когато отидеш не се притеснявай и бъди себе си! :)

14.   Не се притеснявай в нормите си. А и няма жена която да си харесва корема и краката :D. С новия клас ти се дава възможност да разчупиш рамките си. Не се прави на някой ,който не си просто се запознай с тях виж кои ти допадат и дружи с тях. Бъди положително настроена. Пожелавам ти по-голям успех с класа от мен, и успешна година :))