Споделена история от Тинейджърски

Измама чрез SMS
Здравейте,
снощи открих във Facebook начин, по който да си активираш фунция, чрез която да виждаш кой ти е посещавал профила. По принцип не вярвам на тези неща и знам, че са измами, но имаше поне 50 положителни коментара. Всички твърдяха, че работи. И така изпратих SMS на номер 18433 с тескт TXT FBC и Abv пощата ми. Пишеше, че цената е 0, 19лв. Да, ама не работи.
Проверявам сметката си на телефона тази сутрин и гледам - 5лв. А аз съм с безплатни минути за обаждане, следователно няма откъде да съм ги натрупала. Но проблемът не е в тези пари. Мислех си, дали няма да ми взима още пари всеки ден, например? !
Намерих страницата във Facebook (в коята бях намерила информацията) и попитах дали може да се деактивира. Интересното беше, че публикацията я нямаше. И още не са ми отговорили.
Сега и вас да питам - какво да правя? Ами ако тази сметка от 5лв. стане на 10, 20? Ако не ми отговорят от страницата?
Знам, че грешката е моя, както вече казах попринцип не вярвям на тези неща, но реших да пробвам и сего май ще си нося последствията...
Съжалявам, ако съм ви оттегчила, просто имах нужда да споделя и попитам.
Благодаря!
P. S. Моля модетаторите да качат историята, защото ми е важна и искам съвети. :)

Коментари

1.   Отиди при обилния си оператор и обясни ситуацията. 5 лв. Ги отпиши, но може да си сключила абонамент!!!

3.   Ако НЕ продължаваш да изпращаш SMS-и, сметката ти няма как да стане 10, 20 и т.н. лева!
Пари могат да се вземат САМО за изпратен SMS.

4.   Напротив може да се увеличава сметката макар и да не е праща повече, на мен лично ми се е случвало.

5.   И как според теб става това? Просто ей така си вземат пари без да правиш нищо? Това не е възможно.

6.   4, тази глупост сам/а ли я измисли, или някой ти помогна?! Вярно е, че нацията тотално оглупява, изпростява и се чалгаризира, но това - твоето е елементарна липса на логика.

7.   4, тази глупост сам/а ли я измисли, или някой ти помогна?! Вярно е, че нацията тотално оглупява, изпростява и се чалгаризира, но това - твоето е елементарна липса на логика.

8.   Случи ми се същото!! Слава Богу, реших да проверя в google номера, на който "трябваше" да изпратя SMS...Иии да, доста хора се оплакват от този тип измами! Хора, мислете преди да извършите нещо!!! :)

9.   Много сте смешни, когато се хващате на подобни номера.
Аз преди време играх една игра и ми хрумна да дам направя клипче, за да съм гратис.
На клипчето се виждаше, че не се плаща нищо, ама се плащаше по 6 лв на смс, те хората пратиха по 3-4 съобщения и се чудиха що така ;)
За да не Ви измамят, както аз го правя:
Не вярвайте, че смс са безплатни, защото такива няма, няма!
(изкючение са някой много рекламирани номера)
Не гледайте снимки и подобни глупости, защото всичко е измама, която се прави много лесно.
Запомнете, че няма хакове, програми за разбиване на фейсбук профили или каквото и да е.
Всичко свързано със смс, за да си свалиш файл е измама и някой си взима парички от "рибките"

10.   Сметката ти от 5лв. няма да стане на 10лв. или 20лв.! Човек един път се прецаква!
Умните печелят от това! Ти ще пратиш SMS... някой друг ще прати SMS, в крайна сметка те ще ринат пари по коледа, а ти сняг. =]

Весели празници

11.   Мила този SMS е измама този номер го знам това е за играта CS там ако в Google напишеш този номер и цъкаш на първото излязло ще видиш.

12.   Може са й взема пари, без да плаща, периодичбо. На мен ми взимаше по 1. 60лв, всеки ден. Бях пратила смс за дневния ми хороскоп и всеки ден получавах по смс, който като прочета се таксува, след седмица станаха по 2, 50

13.   Не се хващайте за тази функция за гледането на профила чрез смс-и! Има само един начин и той е profile visitors for facebook и това е добавка, която се тегли от магазина на браузъра и е безплатно. Преди работеше на всички браузъри, сега само на google chrome :) между другото може и да имате проблеми с тегленето. Аз си го изтеглих преди мнооого време сигурно има година и половина тогава ставаше бързо и лесно, но сега не е така.. Та, исках да кажа, че това с смс-ите са пълни глупости и не се хващайте :)

14.   Aвторке, достa добре съм зaпознaтa с товa. Преживях aбсолютно същото, кaто се подведох по положителните коментaри. Не би трябвaло дa ти взимa повече пaри. Интересното е от къде сa се появили конентaрите.. Все пaк товa трябвa дa ни е зa урок. Веднъж едно момиче ме измaми във фб, кaто ми кaзa, че искa дa победи в някaкъв конкурс. Искaше дa прaтя Смс, който 'не бил скъп'. Имaх сметкa 10 лв! След товa видях, че aкaунтa нa момичето беше зaкрит.. Тa спрях дa се връзвaм.

15.   До номер 12. Ти си си купила дневен хороскоп от приложенията на оператора като например "My Globul", още не са ги направили на Теленор и подобни. Тези неща се плащат, защото то ти праща постоянно такива хороскопи и то на всяко пратено от ТЯХ ти отчита сметка. Преди години и аз се хванах и така си пусках за вицове, хороскопи и други. И хоп - всеки час нови смс-и, нови сметки :) За радост се обадих да оператора и ги спрях :)