Споделена история от Тинейджърски

Обиждат ме
Здравейте
На 15 години съм и съм за първа година с сегашният ми клас.
През последният един месец има няколко човека който постоянно ме обиждат затова че съм пълна. Аз съм много чуствителна и всекя обида много ме наранява....
Моля ви кажете ми как да постъпя ?
Какво да правя ?

Ако започна да отговарям на обидите те започват ( още хора се присъединяват ) да ме обиждат още повече и повече...

Не искам да ходя на училище... знам че като ида и ще започнат обидите , подигравките. Понякога даже ми крадът химикалите или ми ги чупят а всъщност нищо не съм им направила ;(

Коментари

51-76 от 76

61.   Виж, аз пък съм момче, но пак съм пълен. Аз съм на 12 години и ми предстои да тръгвам във 6-ти клас, във първи и във втори клас ме спукваха от подигравки, просто ме спукваха, та даже ме удряха без нищо да съм им направил. Все се оплаквах на госпожата, но това не помагаше, и на педагогическият съветник съм се оплаквал, няма братчее... Аз също така съм беззащитен, не мога да се бия. Но после започна да поотихва т. е. усетих как ме намаляваха обидите, базиците, подигравките, кражба на нещата от раницата, кражба на тетрадки, ударите също, както и приеменуваното ми име "ШишоБакшишо" започнаха да ме наричат с естественото ми име и сякаш започнаха да се държат приятелски с мен, да ме канят, да сядат на един чин с мен, да искат да говорят с мен, да ме канят в различни техни разговори и просто вече им е приятно да дружат с мен. Оф, извинявай-поулях се с моите истории, а колкото до твоята-ммм незнам... Може би се премести в друг клас, но незнам дали това ще е разумно, щото да не се уцелиш в клас, който пък още повече ще те обиждат и подиграват, пък и оттам насетне и да се върнеш в стария-файда няма, щото тогава пък ще са те намразили още повече от разделянето ти с класа. Или пък си намери приятели с които всеки ден да общуваш, да имаш приятели които те разбират, канят те, всеки ден ти се обаждат, канят те на кино, канят да излизаш с тях на дискотека примерно-повярвай, ако имаш приятели с които всеки ден да дружиш, чувството е просто върховно и тогава като всеки ден дружиш със приятелите(които не са ти от класа)ще започнеш да се чувстваш по-добре, щом има някой на който да опреш, някой който те харесва и подкрепя, тогава пък от там насетне изообщо няма да ти пука-кой идиот от класа ти кво казал, кво направил, ще започнеш да не им обръщаш внимание, ще се обсебена от другите ти приятели и просто ще забравиш за глупаците от класа ти. Повярвай, ако имаш други приятели е просто върховно!!!

62.   И аз съм пълна. Постоянно ме обиждат днес ми казаха как може това кюфте да прави такива трудни извивки клечките не го могат па тая ше го може. Колко си дебела, ти си по грозна и от Илиян бе батее ( един приятел )
казва ми нецензурни думи и ме плюва
ВЕЧЕ МИ ПИСНА ИСКАМ ДА ОТСЛАБНА 56 кг много ви се виждат е аз съм толко а съм 5 клас моляви кажете нещо какво да правя искам да съм като другите!

63.   Номер 56 храни се здравословно и спортувай. Не яж сладки, газирани, тестени храни и т. н. Спортувай по 30 минути! Най-добре е да се запишеш на някакъв спорт! Знаеш ли колко много такива теми има в нета?

64.   №62, колко си висока? Обиждай ги и ти, тези които те нагрубяват. Аман от пишлемета, които карат хората да се чувстват зле.

65.   Имам чувството, че това го е писало едно момиче от нашия клас дори и на нея и крадат химикалите, чантата, телефона... Всичко и твойто ще се оправи само със здрав бой!

66.   И при мен е така просто не им обръщай внимание, когато те обиждат започни да се заговаряш за нещо смешно с някоя твоя приятел/ка, или ако ти се плаче от многото обиди, или им викай, или се щипи, за да не се разплачеш пред тях и ако не можеш да си задържиш сълзите отиди на скришно място и извикай най-добрата си приятелка. Дано да стане :)

68.   всеки има някакви недостатъци, които те обиждат или ще има някои грозен, прос, ако има някоя кокона и кажи че сутрин мяза на маймуна преди да се намаца щото 80% са такива и така. Най-вече с имена на животни мисля че ще се получи. Аве по моите години що нямаше такива работи всички в нашия клас всякакви видове хора е имало, ама и да не сме се харесвали някои не сме си търсели кусури. С всяко поколение все по зле и по зле.

69.   И ти им взимай химикалките!!!! Те се базикат и знаят че ще го приемеш навътре и затова ти ги взимат!

70.   ако някои ти вика дебела кажи му тебе и маикати не ви прави слаби

71.   № 11 как отслабна точно ако можеш да разясниш?

72.   Вие нормални ли сте, бе? Как ще казвате на момичето " Отслабни! ". Тя не е виновна, че като цяло днешното поколение е супер деградирало, малоумно, тъповато, идиотско, дебилно и т. н.
Тя ще си прави каквото иска с тялото.
Една книга не трябва да се съди по корицата, а по съдържанието! Супер малоумни съвети давате, честно...

73.   Здравей, един мой приятел също е като теб и постоянно го обиждат, но му казах да "убие" глупака с мълчание ;) Откакто не им обръща внимание на обидите на другите спряха да го обиждат ;)

74.   Това не се решава с бой, добре ще ги набиеш и после какво? Всички да те намразят още повече... Намери си приятели(от твоя клас) и не отвръщай на обидите им, на тях им е по-готино като им отвръщаш, нека видят, колко си силна и колко не ти пука за тяхното мнение. Учи си добре и гледай как те затъват.

75.   Ти си виновна за всичко защо се тъпчеш.

76.   Няма страшно сега са просто недорасли тийнеджъри, след някоя друга година като израстната и им дойде акъла ще престанат. И аз съм минала през подобно нещо само че на мен ми се подиграваха защото бях доста затворен човек. Беше точно в този етап чувствах се ужасно питах се кое не ми е наред, че хората ме презират непрекъснато. Постепенно към 10 - 11 клас това започна вече да изчезва а 12 го нямаше. Аз си учех давах най - доброто от себе си и се стараех да им обръщам колкото се може по - малко внимание. Постепенно лошото отношение изчезна. Сега ще бъде вече втори курс и мога да ти кажа, че се разбирам много добре с всички колеги, е има една колежка, която чат пат ме бъзика ама гледам да не обръщам внимание. Колкото до предишните подигравки сега всичко ми се струва като един лош сън, като нещо далечно, което никога няма да се върне. Искам да ти кажа едно това, което не ни убива ни прави по - силни. Те могат сега да ти се смеят, но ще дойде и времето, когато ти ще се смееш на тях.

77.   И аз не исках преди да ходя на училище, но се съвзех. И както казах по горе аз успях да постигна всичко, за което мечтая а подигравчийте на тях не им се случи нищо хубаво единият не завърши и започна да се занимава с наркотици за другите не знам какво стана. Ще видиш след врем как ти ще успееш а те ще си стоят и ще тъпчат на едно място.

78.   И мен са ме обиждали милион пъти но какво от това какво да взема да се смачкам заради някакви тъпаци ли... стегни се малко и не им обръщай внимание на тези които те обиждат!!!

79.   на 13 съм аз имах същия проблем горе доло само дето аз не позволявах на никой да ме тормози които каже нищо яде шамари но отслабнах с 7 кг все пак остави ги другите отслабни сащото искаш а не сащтото другите те тормозат

80.   Отслабни.

81.   Мен пък някои от училище ме обиждат дори и някои от класа ми в много трудно положение съм една приятелка ми каза че е добре да се преместя но аз не искам да се местя защото много ще ми липсва училището моля ви кажете ми какво да правя майка ми ми каза да не им обръщам внимание но аз съм много чувствителна и се засягам лесно но тя пак не разбира че ми е супер гадно също така ми каза че щом ме обиждат това не означава че трябва да се местя но на никой думите не ме успокояват дори и да ми го каже много пъти много съм объркана :( :( :( от 2 клас съм в това училище а сега съм 6 е толкова от мен чакам съвети

83.   мен постоянно ме тормозят в училище обиждат ме подиграват ми се гаврят се и такива сега аз ще кажа как постъпих
изтърпях всичко
говорих с баща ми и той дойде в училище
показах му кои ме тормозят и той им каза че ако още веднъж ме закачат или каквото и да е било ще ги направи на нищо и беше си сложил пистолет и те го видяха оплашиха се и от там на нататък никой не ме закачи

86.   Аз те съветвам, кажи на баща ти или на някой по-голям, чичо, вуйчо, свяко и да отидем там да им забие по 3 шамара на всичките и дано да е от полза.

87.   На такива кретени няма да обръщат внимание! Това е най-доброто, което можеш да направиш.... Или, ако искаш вземи ги затапи или напсувай, но недей да прибягваш до бой! Относно външния вид - не им обръщай внимание. Ако ти се харесваш такава, каквато си - не се променяй заради другите! Все ще се намери човек, който ще те хареса и ще те обича такава каквато си! В класа ми доста яко затапваме - ако искаш пробвай и ти... Аз съм на 12 и не знам дали съм ти помогнала, но се надявам искрено да е така, защото знам какво е!

88.   Пука ти. Направи го на майтап. Недей да обиждаш а просто.... Затапвай ги. И знай че тези които те обиждат първо са тъпанари защото хората не трябва да обиждат а трябва да се подкрепят. Който си го вика на себе си го вика. а да подразниш някого се смей постоянно докато говори и е бесен или нещо такова. В нашия клас също имаме пълно момиче но тя същност е най забавната и яката в класа. Никой не я е обиждал. Тя умее да затапва

89.   И аз бях дебел но в първи клас и започнах да трнирам MMA и се който ми каже нещо криво завършва с педалогическата така че спортувай

92.   Здравей! И аз съм много чувствителна. Просто се опитай да не ги слушаш. Кажи на учителката ти или на родител да поговори с тях. Ние не можем много да помогнем, но дано съм ти била полезна.

51-76 от 76