Споделена история от Тинейджърски

Тази връзка е щастие и тъга
Здравейте! Ще помоля да публикувате историята ми.
Аз съм момиче на 17 заедно съм с момче на 25 от година и половина. Знам, че разликата не е малко преди ме притесняваше но вече не ми прави впечатление. Страхувах се как ще го приеме семейството ми защото за хора на място с възпитание и класа, но когато се запознаха с него се влюбиха. Той е добре финансово има много хубава работа изкарва добри пари пред родителите ми се държи на място, много добре а всъщност си е простак и е коренно различен. Не го обиждам но това си е той. Доказал ми е колко много ме обича но има и постъпки, които не знам дали той осъзнава, които ме нараняват много. Във всичко сме заедно не крие проблемите си от мен всичко ми казва и сме постоянно заедно. Започнахме често да се караме за глупости после винаги се оправяме, но може би заради разликата в годините се държи с мен като родител. Прави ми забележки пред неговите приятели кара ми се за някакви нелепи неща. Не показва чувствата си открито а аз съм много емоционална и една пропусната целувка за лека нощ може да ме държи будна цяла нощ. Държи се много доминиращо аз съм в тях лятото за 2 месеца родителите ми не са тук, няма и ден в който да не припомни, че той е шефа. Груб е, когато се караме казва неща, които не мисли а мен ме нараняват много. Не показва пред хората чувствата си когато сме сами е по-мил пред хората държи да остане с имиджа на студен и на много важен. Харесван е от много момичета и жени, мъжете му завиждат. Аз също съм харесвана от много момчета. Много е ревнив постоянно ме проверява, телефон фейсбук разпити.. като болестно състояние. Но го познавам много добре знам, че е раним и влюбен не един път съм пречупвала мъжката му гордост. Мога ли да го предразположа да показва чувствата си да не се прави на това, което не е?
Благодаря ви :)!!

Коментари

1.   Освен това за ревността, всичко останало го има във всяка нормална връзка. Хората не сме перфектни, но ти за мен си направила грешката много малка направо да се пренесеш при него. Недей така, рано ти е още за семеен живот и е възможно и ти да правиш грешки.
За разликата ви не е толкова страшно голяма, просто сте в различни стадии на живота си - ти си нямала и една годинка като пълнолетен човек, ама неговите изисквания са явно огромни.
Аз имам сходен проблем със съпруга си, който е много по-голям от мен. От 7 г. сме заедно, но неговите тиради и поучения не мога да избегна. От едното ухо влизат, от другото излизат. Има големи деца, малко по-малки са от мен на възраст, но се отнася с мен понякога по същия начин, макар че съм вече зряла, порастнала жена и преди него съм си живяла 8 г. самостоятелно и съм оцеляла. Действително има право в 2/3 от случаите, но аз пак трябва да направя своя собствен житейски опит. Това при вас може да се промени ти като станеш на 25 да кажем, а той е на 30 г., но задължително не живей с него поне 3. годинки още, защото битовизмите ще ви разделят. Не търпи и ден повече неговата ревност, защото не е нормална. Прибери се у дома под някакъв предтекст и започни да прекарваш по-малко време с него.

2.   А за какво ти е мъж, който за щяло и нещяло си показва чувствата, че и пред хората? Уверявам те, че такъв мъж много бързо би ти омръзнал, колкото и мило да ти се струва сега. Не е необходимо да се натискате пред всеки, това са си лични неща, а и за околните не е приятно да ви гледат. А останалите неща за доминация и тем подобни също ги има в почти всяка връзка. Ако мъжът ти те гледа в очите и само чака да му кажеш нещо, че да го направи, то ти много скоро ще спреш да гледаш на него като на мъж, макар да не го осъзнаваш сега. Просто ще ти стане скучен, безинтересен, предсказуем и мека Мария. Няма да го взимаш на сериозно. Тогава подсъзнателно ще търсиш начин да разнообразиш нещата, да станат по-пикантни и ще започнеш да залиташ и да търсиш мъж на място. А и разликата в годините допълнително го провокира да се държи по-авторитарно, защотот е вижда като свое дете едва ли не.