Споделена история от Тинейджърски

Виновно
Здравейте на всички. Отново "опирам" до този прекрасен сайт. Тук сте ми помагали не веднъж и МНОГО ви благодаря! Надявам се редакторите и този път да одобрят историята ми.
Има едно нещо, което ме терзае от много време, може би години и това е купуването на неща от рода на дрехи, обувки, гримове.. особено последното ме прави много, много щастлива. Имам страст към гримовете, обичам да се гримирвам *и не не съм някоя 15-годишна кифла, която всекидневно носи 1 тон грим. Нещо съвсем леко. *

След малко повече от месец започва новата учебна година и аз трябва да си купя нови неща като спирала, бб крем, коректор, очна линия и четки за тях съответно. Чувствам се много виновно винаги след покупка на нещо такова. Майка ми се лишава от нови дрехи и изобщо толкова неща за себе си, от които има нужда.
С татко изкарват има няма 350 лева месечно и въпреки че не се лишаваме от храна или нещо друго за вкъщи ми е някак гузно.
Джобните ми ги дава баща ми и през учебната година са 10 лева седмично, като част от тях изразходвам за някакво ново попълнение към скромната ми колекция от гримове, другата част събирам и като имам нещо от по- голяма необходимост.
Миналия път, когато си взех нещо майка ми ми каза да спра да харча, че тя се лишава от толкова много неща, само за да има на мен, но тя не може да ме разбере. Никога не съм искала пари от нея, за да си купя някаква козметика. Тези пари си ги събирам сама и един вид ми се "полагат" и да искам не мога да и ги дам, за да си купи нещо ново, защото е инат и никога не приема.
Бихте ли ме посъветвали нещо?

Коментари

1.   Щом прибягваш към толкова гримове, според мен изобщо не си привлекателна в лице.
Charming

2.   Майка ти е права. Разберете, че красотата се крие в младостта. Не ти трябват такива боклуци, за да повярваш, че си красива. Вместо това си купи учебници.

3.   По-добре се откажи от гримовете. Родителите ти имат малка заплата. По-добре вашите да ти дават едно левче за закуска, не са излишни глупости.

4.   Нa кaквa възрaст си? Би моглa дa рaботиш вaкaнциите и дa си имaш собствени пaрички, a тaкa ще подпомогнеш и тях, невземaйки 10-тях левa.

5.   Според мен трябва да намалиш покупките на козметика и примерно със заделените пари единия месец да зарадваш с нещо майка си, след което мисля, че тя няма да е толкова недоволна от покупките ти. Също така може да й кажеш че можеш да споделиш част от козметиката си с нея или просто поговори с нея, че ти е като хоби и че ще си копуваш гримове само със спестени от теб пари. Надявам се да съм била полезна :)

6.   Всеки има някаква страст. След като обичаш да се гримираш, намери си полза от това. Нищо не ти пречи да направиш блог, ако натрупаш последователи ще ти плащат. Казваш, че не си на 15, намери си работа. Лятната ваканция вече мина, но следващата... също така може да разхождаш кучета сутрин, когато си след обяд на училище... Продавай старите си вещи, дрехи, които вече не ти стават, и т. н. Заплатата на майка ти и баща ти наистина не ми се струва висока, че да желаеш винаги нещо. Майка ми взима 1200 лв, а баща ми към 1700 до 2000 и въпреки това аз си търсех работа и подтискам същото желание. При мен проблема е по - голям, защото последният път в магазина изхарчих 30 лв за един гланц и една очна линия. :D Успех.
Mona

7.   Сметни колко седмици имаш училище - около 9 месеца сметни седмиците. Всяка седмица си слагаш в касичката скромни 5 лева, а другите си ги харчиш за храна или каквото и да било. После в края на годината имаш доста събрани пари за харчене! Аз така за няколко години събрах пари да си купя лаптоп преди 4-5 години :)

8.   Ти на училище ли отиваш или?

Р.14