Споделена история от Тинейджърски

Удари ме 45 годишен мъж!
Здравейте,
искам да ви попитам какво да правя?
Ето какво се случи:
Както играя с приятелите си на пътя, просто се смеехме по силно и един съсед излезе да крещи, да млъкваме и да се прибираме. Ние не се прибрахме останахме на пътя. И какво се случи нещо искахме да дигнем едно момиче и
то почна малко да крещи. Аз го чух как излиза и веднага се скрихме в къщата на момичето. Мислехме, че няма да доди, но уви. Влези все едно е в тях. Тъй като ние бяхме на двора дойде и се разкрещя и как пък чул, че аз викам
незнам ама си мълчах и почна да ми крещи бил съм викал най много аз. Естествено се защитих казах, че не е вярно и той се преближи каза ми да не му отговарям аз продължавах да твърдя с най спокоен тон да се защитавам. Дойде и още по- близко помислих, че блафира но ме удари по главата с силен шамар. Направо ми дигна нервите исках да стана и да го ударя тъй като бяхме седнали на столове, ама как да стана и да го ударя просто той е почти два метра а аз метар и педесет и едно и при положение на 45 и повече. Стоях си мирно разгневен. Не знам какво да правя на 14 съм момче...
Не съм казвал на нашите само майката на момичето излезел след като си тръгна и попита какво е станало, разказахме й защото е много разбрана и е учител.

Коментари

1.   Много се дразня на деца като вас. Един ден си седя в 14:00, гледам телевизия и едни взеха да крещят и да блъскат с една топка по гаражите. Човека е прав. И какво? Защо не го удари, а? Само щеше да изядеш още два шамара.

2.   Еее голяма работа! Вбесили сте го малко - ударил те е. Стига се филмира!

3.   Трябвало е веднага да извикаш полиция.
Утре си намирате и адвокат, още сутринта.
После отиваш с родител в полицията и пускате жалба за нападение над малолетен/непълнолетен.
Непременно кажете, че така ви е посъветвал адвокатът ви, да пуснете жалба, писмено, с входящ номер.
Пак утре отивате в спешен кабинет за преглед.
Настоявате за установяване на нанесена психическа травма,
защото от един шамар няма как да има нанесени телесни повреди.
В следващите дни адвокатът ще поиска от полицията местоработата на Нападателя.
И подавате писмена жалба при директора, където работи Въпросният.
След това вашият адвокат ще има грижата да получи писмен отговор от директора и от прокуратурата по подадените жалби.
Престъплението е от общ характер, което значи, че полиция и прокуратура ще се занимаят с него.
Отделно по преценка на адвоката може да се заведе и гражданско дело срещу извършителя.

Никога не удряй, момче. Но и не оставяй теб да те удрят.

Y D

4.   Кой го знае какъв пияница е оня. Трябвало е да извикате полиция и да бъде задържан за 24 часа, за да му създадете малки неприятности като например да не отиде утре сутрин нашработа.

Аз не знам тези отворковци, които са писали пседи мен как щяха да се чувстват ако някоя гадна свиния направи подобно с техни деца...

Вместо да се радвате, че макар и само лятото децата излизат навън, играят си и се чува глъчката им, вие хулите... Не мога да ви разбера...

Не искам да ви обиждам, но не мисля, че е редно да се подкрепя един психически нестабилен човек.

В крайна сметка може да са му прекъснали и ракията... па знае ли се...

5.   Подкрепям н3 и 4! Нямa прaво дa ви удря, още по- мaлко пък дa свиквaте по- силни физически дa ви мaчкaт. Живеем в 21 век, имa зaкони. Не се остaвяй, нaтрий му носa чрез зaконa, зaщото утре пaк може дa излезе и дa те удaри. Щом му се рaзминaвa....

6.   Като не си казал на никой ще смята, че всичко му е позволено. Другия път може да ти удари шамар и за добър ден.

7.   Нямал е право да ви посяга физически, обаче явно и вие сте го прекалили! Не прави големи драми от случилото се и друг път гледайте да сте по-кротки. На всеки се е случвало като дете да има подобно преживяване. И мен едно време ме е шамарила съседка по същата причина, само че ни шамароса всичките поред. Е, какво, преглътнахме го и си взехме поука. Вярно, че после години наред я мразех заради това, обаче много по-късно, като пораснах, разбрах, че жената е имала много тежък живот и е била зле с нервите и за това се е държала така. И и простих макар и посмъртно. Така, че не гледай нещата само от твоята страна и човекът е прав да иска да може да си почине. Единствената му грешка е, че си е изпуснал нервите, а не е трябвало. Ама предполагам преди това многократно ви е правил забележки и просто му е прекипяло. Както и да е, забрави цялата история. Нищо непоправимо не е станало.

8.   Защитил се бил. Зощо трябва да казваш, че не си ти, че бил тоя, че бил оня. Засрами се и кажи, че съжаляваш. Отворко.

9.   тея дето казват, че автора е виновен нека се замислят малкоо... Ако тяхното лапе ми крещи пред терасата (което в градовете се случва сяка вечер) и аз изляза и му зашия един шамар, та чак свят да му се завие и лапето им се прибере насинено и разревано няма ли да МИ ПОТЪРСЯТ ОТГОВОРНОСТ НА МЕН? !! Ако тва се случи на ваще лапета ще вдигнете всичко у въздуха що малкото л*йно реве, но нали става въпрос за другите деца, то не е важно....

10.   Какво да правиш ли? Вместо да скучаеш и вършиш глупости навън, прибери се у дома и се занимавай с правопис, жалко, че много от децата днес растат без надзор и никой не ги възпитава, а родителите им им вменяват, че щом са деца те имат неограничени права.

11.   Едно време колко бой съм ял, но станах човек. Спазвай обещствения ред и поне няма да те бият с основание.

12.   То много зависи и от това как си му отговарял. Ако си се заяждал и си използвал изрази от сорта на "не съм аз БЕ", "нищо не можеш да ми направиш", "ще правя каквото си искам", отговарял си му и т. н. и си му вдигнал нервите още повече, може и да ти е ударил шамар. Какво не си бил ти, всички сте викали? ! Защо някое друго дете не изяде шамар? Явно си голям отворко, нямаш елементарно уважение към възрастните и затова ти си го отнесъл. 45 годишен мъж няма просто ей така да дойде точно пък при теб и понеже си невинен да ти удари 1 шамар, което ме навява на мисълта, че отдавна си го просиш.
Аз пък не съм съгласна с 3, дайте да осъдим човека, понеже на някои хлапаци им липсват първите 7 години, а лично на този му личи по правописа. На лигави, необразовани и изпуснати деца съм се нагледала. Ясна представа за случилото се няма как да дадем без мнението на останалите деца, въпросната майка и 45 годишният господин. А пък от думите на едно дете да прибягвате до полиция и съд е дори повече от смешно.

13.   Да те бият с основание!?
В закона никъде не е предвидено основание да те бият?
11, станал си човек, който е съгласен да го бият.
Това е твое право и личен избор.
12, извършено е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ срещу непълнолетен.
В присъствието на свидетели.
Възпитанието на децата е грижа на родители, училище
и на всеки друг, но не и не на престъпници.

Автора, обади се като има развитие,
да уведомиш тук присъстващите какво се случва когато възрастен бие дете.

Y D

14.   Напукай му гумите ако има кола хаха или му строшете прозорците,ще има да плаща кинти,а тва ще го заболи мноо повече отколкото теб-шамара! 479

15.   Yd дрънка пълни глупости. Адвокати и съдилища. Човека да не го е изнасилил или подтикнал към престъпление? Ударил му е един шамар. Пък и сигурно им е направил забележка. Има паркове и градинки. Мястото за игра не е под прозорците на хората.

16.   Ставаш и му зашлевяваш шамар и ти няма да се оставяш да те мачка
аз един път така ударих 2 жени дето ми направиха забележка без аз да съм виновен

17.   Хора, хора.. тук си има едно много важно правило -, , пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие''. Щом толкова няма какво да кажете, вместо да хейтвате и обиждате, не пишете нищо. Според мен по този начин само спамите и пълните сайта с ненужни постове и коментари. Правите се на безгрешни. Да, вярно е, че в този случай може би автора и приятелите му са вдигнали шум, но правилно ли е един 45 годишен мъж да ги удари заради това? Не мислите ли, че това е подтистничество над по - слабите? Ако вашите деца изпаднат в такава ситуация, вие как бихте реагирали? (Питам хората, изкарващи автора напълно виновен).

18.   Номер 15, глупости пишеш ти, просто защото си необразован и в пълно неведение със социалната действителност.
А аз посочвам законосъобразният начин за действие в подобни случаи.
Надявам се ти самият да имаш случай да минеш през през нещо подобно, за да видиш на живо за какво става въпрос.

Y D

19.   Честно да ти кажа, разбирам ви и двамата. И ти имаш вина, и той малко е прекалил. Ще станеш и ти възрастен, ще те налегнат проблемите и стреса и ще искаш поне вкъщи малко да си починеш на спокойствие, а то по цял ден разни хиперактивни изродчета крякат под прозореца ти. Да сте смеели минута две - ОК, ама сигурно с часове сте се лигавили и на човека му е кипнало. Първият път не сте се омели и това ви е грешката. Като искате да виете, идете в парка или някъде далеч от жилищни сгради и се бъзикайте там цял ден. Шамарът ще ти служи друг път да се замислиш, дали искаш тази случка да се повтори. Малко е унизително, защото вече си юноша с чувство за лична неприкосновеност, но пък отдруга страна още ти липсва чувството обществена отговорност, т. е да се съобразяваш, че не си само ти на тоя свят. Неговата вина е не толкова, че те е шамаросал като си тръгнал да се разправяш, ами че го е направил в двора на момичето. Вие сте си побягнали, както си е редно, а той е влязъл в чужд имот и ви е притиснал там без да можете да избягате.
По тази тема може да спекулира, но на практика нищо няма да спечелиш. Трябва отсега да се научиш да преценяваш коя битка си струва да се води и коя не. Някои неща могат на момента много да ни разгневят, но е по-добре просто да оставим емоцията да отмине, защото иначе като погледнеш назад, само си изхабил сума ти нерви и време за нещо от което няма полезен изход, а междувременно си загърбил много по-важни неща. Тия дето ти ги разправят за адвокати, полиции и прочие имат проблем да оценят целесъобразността на теоретичните си постановки. Най-вероятно се касае за истерични жени. Няма как да си извадиш медицинско за един шамар. От това само ти се е зачервила бузата за час-два и те вече са минали. Медицинско за побой си вадят хора с кръвонасядания, синини, счупвания или поне охлузвания. Единственият ти свидетел е това момиче, т. е ще бъде неговата дума срещу вашата, а вие сте лапета и сами признавате, че сте вдигали шум. Ще трябва да ангажираш родителите си да пишат жалби, защото сам нито знаеш какво да правиш, нито ще ти обърнат внимание. В полицията ще те гледат като досадник, който им губи времето. При всичките сериозни случаи, които имат, да се отделят време и ресурси само да ти прочетат жалбата и свързаните с нея бумащини е крайно неприятно, а оттам нататък всичко ще отиде в трета глуха. За адвокати пък направо забрави. Те работят за пари. За да почнат трябва да им платиш и след това при всяко размотаване на случая от съда или умишлено от самите тях за да изкарат повече, пак трябва да им платиш. Колко са готови да инвестират вашите за съдебна победа на твоята "велика" кауза, и не е ли по-добре тези пари да ги похарчат за теб вместо да ги хвърлят на вятъра? И какво в крайна сметка се надяваш да спечелиш? Няма как при този случай да му наложат някакво наказание. Може само да му изгубиш времето да ходи да дава обяснения, но колкото е набутан той, толкова ще са и вашите. Виж, ако наистина го беше ударил, той сигурно щеше да откачи и да ти избие зъбите или да ти счупи носа и тогава наистина щеше да го осъдиш. Без видими наранявания при всеки подобен конфликт на теб ще се гледа като на келеш, и само ако наистина те пребият ще бъдеш горкото дете.

20.   Чичка, всичко това го разправяй на твоите деца, ако имаш такива, когато някой ги ошамари на улицата.
Не си наясно с елементарни неща, но няма да ти ги обяснявам.
Ти не си по темата, виж й заглавието.

Y D

22.   Кажи на вашите.. този човек няма право да те удря и това е по закон !!!

MJ

23.   "Ако вашите деца изпаднат в такава ситуация, вие как бихте реагирали? (Питам хората, изкарващи автора напълно виновен). "
Щях да ги напляскам, че нарушават спокойствието на квартала и да се извиня на човека, че не съм ги възпитал как да се държат, когато са на обществено място. Тези, които не се съобразяват с другите са нагли и вредят на обществото.

24.   Напълно съгласна с номер 23. Редно е родителите не само да са запознати с правата, но и със задълженията, а също и да възпитават децата си правилно!

25.   Хаха.Виновен.

26.   Дам.. значи според вас, номер 23, е напълно нормално един 45 годишен мъж да удари едно малко момче.. Ама вас какво ви интересува? Нали не са удряли вашето дете - не е ваш проблем... да, вярно е, че и авторът има вина, но правилно ли е да се буря дете само защото е вдигало шум!? Не понасям хора, подкрепящи насилието и побоищата.. На бас, че ако вашето дете попадне в такава ситуация щяхте да сте на друго мнение.. според мен РОДИТЕЛИТЕ нямат право да удрят шамари и крушета на децата си, пък какво остава някакъв непознат..

27.   от 23:
26, нормално е когато малкото момче е нахално и си заслужава шамара. Също и родителите му заслужават шамари, но при тях няма да има възпитателен ефект. Възпитаните момчета естествено не заслужават такова отношение.

28.   Аз съм номер 23
Възпитанието е приоритет на родителите, а не на някакви от улицата. Имало е хиляди начини този човек да се справи с проблема, защо е избрал точно насилствения? Защото е най - лесно.. да разкървавиш носа
Децата са си такива - играят, вдигат шум. Едва ли вие, когато сте бил/а дете не ви се е случвало да излезете навън с приятели и да вдигнете глъчка.

29.   Всички с негативни коментари. Защо го правите пълни простутии народът го е измислил от 14(2) до 16(4) се почива след това или преди това всеки е в правото си да вдига шум и е толкова грешно да удряш някого. Аз съм на 15 пиклио нали :) но никога не бих позволил да се държат така с мен бих отстоявал това, че не съм само аз виновен, а всъщност никого от нас не е виновен и още повече да ме удари :). До автора сподели на вашите няма какво повече да направиш то не че ще стане нещо но все пак :). Съжалявам за правописните и пунктоационните грешки не съм се старал :Д

31.   Когато по - горе написах, , аз съм номер 23'' се обърках. Исках да кажа, че съм номер 26.