Споделена история от Тинейджърски

Мразя връстниците си! ( 15г. момиче)
Целта на тази история е просто да видя дали има НОРМАЛНИ хора вече. Нормални за мен разбира се, а за 90 % от децата на моята възраст нормалното е - да се друсаш, пиеш, пушиш, да разпространяваш голи снимки във Фейсбук и да се мислиш за най-велик, а такива като мен ( за които всичко това е НЕНОРМАЛНО ) да се принизяват като най-незначителните същества на тази планета! Просто не мога да понасям компанията на такива същества, с това надуто поведение...
Защо по дяволите са толкова малоумни, че да мислят, че с всичко това ще са, , ГОТИНИ''. Наистина не разбирам защо го правят. А тоя фейсбук се е превърнал в някакъв порно сайт за малолетни! Може да си мислите, че драматизирам, ама то вече откачам като знам, че почти никой не е на мое мнение и се чувствам като някакво извънземно. Вчера гледам някакви си петокласнички да държат по цигара в ръка и да говорят за секс. Е чувствам се като някаква монахиня в сравнение с тях. Тази тема е безкрайна и всеки би могъл да я продължи с реални преживявания...
Просто ще нападам тези 10 % и ще се боря за тях преди да са свършили съвсем. :)

Споделете мнението си:

Коментари

1.   Всеки сам избира как да живее. Това го има по целия свят не се заблуждавайте, че е само в България. Да не е нормално това, което се случва, но и преди се е случвало само, че начина на разпространение не беше из социалните мрежи. Като малки и ние сме се криели , за да разберем какво е да пушиш цигара, но мен примерно ме изкушаваше, защото всеки ден гледах майка и татко с цигара в ръка и то ти става интересно. Най често проблема е в самите родители, а не толкова в децата. Угаждат им прекалено много, а да не говорим как сами отнемат детството на децата си, купувайки им компютри, лаптопи, айфони, таблети от 6-7 годишна възраст. По този начин сами причиняват това на децата си, а после обвиняват, че другите са им виновни. Едно дете на тази възраст трябва да си играе с връстниците си на топка, на кукли, колички и всякакви подобни неща, а не да играе на онлайн игри с убиване, колене или да публикува във фейсбук, защото е пълно с деца 1 ви клас, които вместо да си учат уроците разглеждат глупави неща във фейсбук и не не мрежата е виновна, а ние самите ние. Сами подтикваме децата си към тия грозни и извратени неща. Няма какво да разбираш бъде себе си и не се променяй има много като тебе, но има много и коренно различни от тебе в крайна сметка ще им дойде акъла, но трябва време мога да дам пример. Племеницата ми, която е на 16 години беше тръгнала по същия път пиеше, пушеше треви цигари, фейсбук снимки с джуките. Опари се сама се приземи без намесата на родителите си разбра какво е да унижават всеки ден, да говорят, че е курва, че нищо няма да стане от нея. На 15 години беше спала с 7 момчета как не забременя и аз не зная. За 1 година тя се промени като човек спря да пуши, пие , а дори вече и във фейсбук рядко я засичам. Вече мога да видя лицето й без всичкия грим, виждам тялото и, но в нормални дрехи, а не къси полички, рокли и отворени деколтета. Излиза от тях, но не за да иде при наркоманите от блока и да се натиска с тях, а да се види с приятелка на кафе или разходка. Както казах човек трябва да се опари, за да се приземи обратно и на тях ще им дойде акъла, а ти бъди себе си и не се променяй заради неправилна компания или пък заради това да бъдеш ''готина''

2.   Момче на 14 години съм и преживявам същото - този фейсбук, тези цигари, наркотици и какво ли не, кажи ми честно и приятелите ти ли се държат така ?

3.   Проблемът е заобикалящата ни среда. Това се разпространява от всякъде и най-вече звездите. Само за пример ти давам Джъстин Бийбър, който се друса, а след това участва в незаконни гонки. Има и други звезди който дават такъв пример.

4.   И аз мисля като теб.Не мога да разбера какви са тези родители.Пощи целия ми клас прави това и даже родителите им се шегуват с тях.Аз съм момиче което за нищо на света не би посегнало на тези неща.А тези се правят на много важни и не разбират че това им вреди.И нагоре на това се шегуват с теб че ти не си като тях.Междувременно аз съм на твоята възраст.

5.   И аз съм момиче на 15 години и съм на СЪЩОТО мнение. :)

6.   Не всички са такива. Аз също съм на 15. Добра ученичка съм, макар че признавам, че не се старая много. Нямам фейсбук (изтрих го защото ми писна хора, за които не ми пука да ми заливат feed-а със снимки от безинтересния си живот). Голямата ми страст е рисуването. Мечтая да стана дизайнер, рисувам модели постоянно и ходя на уроци по живопис. Обичам да слушам музика, да чета и да гледам филми. Фотографията ми е хоби, обожавам да снимам. Обичам да пътувам. Обожавам английския, любимия ми език, старая се и полагам много усилия, ходя на курсове за сертификат и чета книги на английски. Интересувам се от изкуство, история, мода и литература. Обичам да излизам с приятели - ходим в парка, на картинг, на ресторант, пазаруваме, разхождаме се в центъра. Понякога ходим на партита, но не пушим и не се дригираме, аз пия само уиски и бяло вино. Проблава съм само наргиле, електронна цигара и трева, но само по веднъж и то не ме впечатли особено. Приятелите ми също като хората, които ти описваш, а са с обша култура, интереси, хобита и т.н. Явно просто такава ти е средата. В кое училище учиш?

7.   Аз съм момиче на 14 и напълно те разбирам, но аз успях да намеря 2-ма нормални, които да са до мен(най-добрата ми приятелка и гаджето ми)Затова не ми пука за тези, така наречените ''нормални'' и ''модерни'', но е факт, че изключително много ме дразнят, затова гледам да избягвам контакти с тях(колкото и да е сложно, защото те са навсякъде)... надявам се и ти да намериш някой като теб (ако нямаш, момче или момиче няма значение... просто е хубаво да намериш някой, който те разбира)... Успех :)

MJ

8.   Радвам се, че има хора които споделят мнението ми! Най-отвратителното е, че тези които имат по 100-200-300 и повече харесвания в мрежата си слагат титлата, , ЗВЕЗДА'', което пък грам не го разбирам и подкрепям. С какво право се мислят за нещо повече от другите не знам...

* авторката

12.   Не си единствената която мисли така.Аз също съм на твоите години и мисля че този разврат не е нормален за съжаление и става все по лошо:(

13.   Напълно те разбирам. И аз не мога да понасям такива хора

14.   Клубът на ненормалните се събирамеее! Аз не правя нищо от посочените от теб неща и всъщност се гордея с това. Да, съвсем обикновена съм, невзрачна, рядко някой би ме погледнал втори път. Познавам една голяма част от училището, но те едва ли познават мен. Понякога се чувствам самотна и без приятели, но след това се сещам, че си имам две истински приятелки, които са до мен във всичко и не са интригантки, и съм щастлива. Не е нужно да си като тях, за да мислиш, че си постигнал нещо в живота.

16.   Има ги нормалните, просто са супер рядко срещани индивиди. :D

17.   добри деца има аз също съм на 15 и съм от тези които имат фацебоок но не влизат там не им пука за случващото се там имам си приятели 2-3 истински приятеля вече си имам и момиче то също е на 15 и е добра наистина пушила е пиши на купони купони силно казано защото не ходим но и се наложи заради най добрата и приятелка :) направи купон заради рдто си и това беше през цялото време ми писа спокойно има много хора като нас :) все ще се намерим някога

18.   Всички вие звучите толкова детински, че не е истина. Всеки човек има различни интереси и прекарва времето си както си поиска. Нито сте по- добри, нито по- умни от другите. Престанете да съдите хората и да измисляте "статистики". Правете това, което искате и което ви доставя удоволствие, но оставете и другите да правят каквото искат, защото това не ви засяга пряко и не ви наранява по никакъв начин. Това са тийнейджърски години и всеки търси себе си, хората се променят, а е крайно време да спрете да съдите хората и да се фокусирате над собствения си живот, вместо над това какво правят другите. Каквото правят те си е за тях. Желая ви щастие.

19.   Аз точно на твоето мнение и даже наскоро писах тема за това.. но да за жалост не се срещат честно нормални вече

21.   А може би ти просто си човек който не знае как да се забавлява и как да живее. Всеки има различни интереси и цигарите напиванията сбиванията кавгите любовта променливите настроения са част от живо на тинейджърите нека ги има нека правят грешки нека има за какво да си спомнят. Ти какво искаш? Да стоят по цял ден в къщи? Да се държат като не пораснали деца? Да нямат опит в живота?
Познавам много хора като теб спокойно не си извънземно. Но съжалявам тези хора. Хора които са сериозни хора които са против всичко и всички които не са на тяхното мнение. Хора като теб.

22.   Много ми е странно, когато някой ми каже всеки се забавлява както си иска. Да, ама да си чиста малка курва.. голямо забавление.. , че и ги подкрепяте, давайте какво като сте се... с половината момчета, смело.. давайте и с другата част.. Да не говорим за родителите им, който сигурно не знаят.. ужас!

23.   Не можем да променяме хората може да променяме само себе си ти бъди такава каквато си не си усложнявай живота с тези мисли стига глупости подкрепям те напълно, но не се вживявай чак толкова всеки има различен вкус трябва да го разберем, но не и да се опитваме да ги променим така ще те намразят да го знаеш просто

24.   Аз съм момиче на 15- колкото теб. Пуша от 2 години, пия в компания. Не съм станала най-великия блокук на земята, нито приятелите и приятелките ми. Имаме добри оценки, ако може да се каже сме едни от най-умните от смяната си. Учим в най-елитното училище в града. Не се държим като феймъси, нито се обличаме като порно звезди.
Като кандидатсваме след 8 клас всички в един клас, останалите си мислиха, че сме някакви пропаднали наркоманчета (не, не вземаме наркотици само пушим цигари), защото сме изглеждали по- странно, но с времето разбраха, че сме мили и отзивчиви. Ако пушачите и пиячите при теб са такива- не слагай всички под общ знаменател.
П. С. От телефона съм и може да имам правописни и пунктуационни грешки.

25.   Права си. Айде, за цигарите не е чак толкова страшно, макар че никога не съм и пробвала, а и не искам, за алкохола също, но тревата е такава простотия, че... Безвредна викат, че била, ама не е безвредна, защото неусетно ти убива мозъчни клетки. От малък град съм, половината град са тревоманчета, едно смислено изречение не могат да вържат. В Благоевград скоро имаше случай, в който момче на 13 получава силно сърцебиене от трева и е щяло да умре. На някои не им се отразява толкова зле, но на други... просто различния организъм понася различно.. но как да знаеш дали няма да свършиш като момчето от Благоев? Друг пример е братовчедка ми, която вече е жена на 33... направо ме е срам и тук да го разкажа. Тя никога не е работила, живее на гърба на леля ми /майка й/, наркоманка е, сега уж е само на трева и някакви хапчета, не знам, но всъщност още преди много години, те живеят в Америка между другото, когато са се преместили братовчедка ми от промяната сигурно е почнала с "безвредната трева", после мина на твърди наркотици и сега чисто си полудя, опитала се е да наръга леля ми с ножица, хванала се е с някакъв друг наркоман и са потрошили къщата на леля ми, а тя я изплаща, леля ми се обаждаше на майка ми и плачеше.... и сега леля ми там спи по разни хотели и се моли собствената й дъщеря да не я намери.. Братовчедка ми се беше била и с полицаи, напушена ли е била тогава, пък няколко пъти ходи в затвора, псува майка си.. ужас... Другата ми братовчедка, но от страната на баща ми се държи като луда. Тя е 97-ми набор, доста по-лека форма от 33-годишната, но пак не е добре. И уж е само на трева.. Ама като ни гостуваха постоянно се сърдеше от нищото, крещеше... като луда беше. Направо я ненавиждам тая трева, ненавиждам ги тия наркотици... по едно време и едни приятелки залитнаха по тая идиотщина, ама на едната й беше станало много лошо, щеше да припадне и спря. Другата /най-добрата ми приятелка/ я отказах, говорих й, говорих й, защото не й се отразяваше добре и взе, че ме разбра. Ама ме е яд, че почти всички станаха такива вече, това всичко идва от звездите, от Америка и по-развитите страни.. Как може да гледаме от някакви си американци, които не могат и да пишат на родния си език? Виждала съм им снимки по фейсбук на англичани, американци, уж викат, че ние сме пропаднали, че тук момичетата много се разголваме, а там, ако знаеш какви работи виждам, Божеее.... та тука направо сме си добре, ама лошото е, че гледаме от там. Някакви картинки из фейса с трева, с надписи колко е хубаво да я пушиш, направо ужас.. страшно се дразня.. А пък, ако ти кажа, че и в моя клас специално двойкарите не са толкова пропаднали, колкото отличниците... пълния отличник на класа първо е неграмотен, а и наръга едно момче с джобно ножче. Тъпата ни класна естествено си замълча, тя нали уж да има дисциплина заема страна, на мнозинството. Другата пълна отличничка написа "приут" на дъската и се чудеше къде й е грешката, с помощ се сети, че е "приЮт"... представяте ли си? Другата пише Балкански полуостров с малка буква. Виновни са и учителите като моята класна, която подкрепя лошите, само защото са повече и за да има дисциплина, ето например един ме напсува пред нея на майка, тя се хилеше буквално.. Може да не ви се вярва, ама е така. Единствената ми свестна класна беше до 4-ти клас тази. Не мислете, че съм смотана, невзрачна и не обичам да се забавлявам. Напротив, глася се, гримирам се, е, не да изглежда напластено и грозно, къпя се редовно и нямам мазна коса, имам хубави дрехи, обичам да чета, имам приятели, които са нормални. Аз всъщност много компании съм сменявала, била съм и с откачени, правехме много простотии, но не да се напиваме и глупости, а по-скоро детски истории :D, ама беше забавно. На 16 съм между другото. Мене ме е страх, че един ден хора като оная "приута" или като онзи, който наръга с нож момчето ще станат лекари, адвокати... че разни тревоманчета също може да се издигнат на висок пост. Ще пропаднем тотално и тук, недай си Боже ще легализират оная глупост и ще станем като Холандия - хора, които живеят там са ми казвали, че всички по улицата са като луди от тая простотия.

26.   Аз съм от тези 10 процента. Случвало ми се е да ми се подиграват, че чета книги, а когато ги попитам защо те не четат, казват, че те имат живот, за разлика от мен. Живота им е секс, напивания, трева, харчене на огромни суми пари за една вечер и избиване на комплекси чрез обиди и носене на скъпи маркови дрехи.

28.   Момиче на 16
Всеки прекарва времето си както си поиска. Глупаво е, че пушачите от обкръжението ти те съдят за това, че не искаш да пушиш.
Ще кажа как седят нещата при мен. От 13-14 годишна започнах да пуша и сега продължавам. Трева пуша от година около веднъж месечно. Пиенето не мога да го търпя- само бира. Вземам си две стипендии- за успех и една за рисуване. Висок успех имам в елитна езикова гимназия. Чета много, гледам много филми, слушам музика, пиша, рисувам, занимавам се с фотография, свиря на китара и пиано. Не мисля, че тревата и цигарите са ме развалили като човек. Интроверт съм, доста притеснителна, поматам на хората, предрасъдъци и дискриминация не мога да търпя. Най- добрите ми приятели са добри в някаква област- физика, химия, рисуване, музика. Пак са в училището ми- изискванията за доста високи. Всички сме образовани по социални и други теми. Имаме си високи оценки. Така че си мисля, че тези стереотипи са повече от излишни- не всички пушачи са празноглави грубияни съдещи другите заради изборите им. На мен лично ми е писнало от стереотипи, защото имам цветна коса, флешове, пробит нос и доста хора обичат да си правят изводи за характера ми спрямо начинът ми на изглеждане, което е равносилно на сравняването на непушачи със загубеняци.

29.   Не смятам че аз съм от тези хора, които описваш. Но ако става въпрос за някои неща... с компаниятя всеки ден пушим наргиле, когато съм с най-добрата ми приятелка пушим цигари, няколко пъти трева и при всяка възможност се събираме на купон с алкохол. Но въпреки това се държа напълно нормално в училище, но ясно си личи чи хората от класа имат проблем с мен и риятелите ми и начина по който се забавляваме, ама тях кво ги бърка. Един от класа беше хакнал профила на една от приятелките ми и видя снимки по бельо, разгласи ги на целия клас и ни изнудва дълго време, само защото не го кефим, че слушаме чалга и "сме се имали. за повече от другите" В крайна сметка въпреки че с една от приятелките ми с която сме в един клас се опитваме да поддържаме добри отношения, класа ни има зъб още от преди уч. год. и за тях все сме : курви, интригантки, отрепки, клюкарки, надути кучки и се повтарят че оценките ни са от мазнене и специално отношение и имам чувството че тва ще продължи до 12 клас. С това искам да кажа : хора гледайте себе си не се бъркаъте в живота на другите, всеки има право да го живее както иска!!

31.   Напълно съм съгласен с мнението на номер 28. Непушачите не искат да ги смятат за загубеняци, защото не пушат, но те продължат да казват, че пушачите са наркомаи или блокуци. Еми хора, ако не искате да ви съдят по действията и заниманията ви- вие спрете да гo правите.

32.   Аз пък си мечтая за такива съученички, като момичетата писали коментари в началото.

33.   Напълно съм съгласен. Но защо не срещам повече хора като вас!

36.   Номер 32 за какви момичета по-точно?