Споделена история от Тинейджърски

Не мога повече
Здравейте пише ви едно обезнадеждено момиче на 15 години. Така незнам от къде да започна, проблема е баща ми. Много съм депресирана от това което то? прави прибира се от работа изморен и винаги нервен да подчертая чене пуши е не пие но работата му е в повече. Та като се прибираше преди 3-4 години поне веднъж седмично ме биеше жестоко и как ли не ме нарича имам и по малка сестричка на 12 години тя също го отнася сега ме нарича с гнусни думи които немога да си представя че аз някога бих казала на детето си, а нея я бие майка ми винаги ме разбираи и ми помага в трудни моменти. Той никога не е доволен от нас чувствам се излишна ии вече често рапочвам да си мисля за самоубийство. Съседите всяка вечер ни слушат и на другия ден ме е срам да изляза защото знам какво мислят и говорят за нас. Изпадам в адска депресия всяка вечер скандал след скандал нз какво да правя. Моля редакторите да публикуват това. Много благодаря че отделихте време да прочете моята история просто исках да споделя и да видя вашето мнение какво щяхте да направите ако бяхте на мое място???? :(

Коментари

1.   Стига, не бива така, не трябва да се депресираш :). Опитай да говориш с вашите, да им кажеш какво чувстваш и какво търпиш, но искам да знаеш едно - майка ти и баща ти обичат теб и сестра ти повече от всичко, не го забравяй :). Успех, ако не се получи, отиди на психолог :)

2.   Той ти е баща. Не трябва да се притесняваш. Всичко е за добро. Никой баща не мисли зло на детето си. Той го прави, защото явно си го ядосала с нещо преди време. Изнервя се. Сигурно има проблеми в работата. Подкрепи го. Може би се чувства лошо за нещо, поговорете си и всичко ще е наред. :))

3.   отдел закрила на детето.. не се бави!! Колкото повече отлагаш, толкова по-зле!!!

4.   Винаги съм се чудила защо такива изроди създават деца.. че и в случая 2. Просто е много жалко, колко добри, малади, оптимистични двойки искат да имат наследници и да дарят детенцето с цялата любов на света, но просто нямат възможност да създадът дете, а такива глупаци които не заслужават и куче да гледат се оказват благословени с това да имат деца... Съжелявам, но аз не знам как да ти помогна. Единствения съвет, който ще ти дам е да вземеш това поведения за пример - пример как НЕ ТРЯБВА да се отнасяш в бъдеще със своите деца. Късмет и дано по-бързо успееш да си намериш работа и да се изнесеш.. опитай се да вземеш и сестричката си :(

5.   Ако тормоза продължава отиди в закрила на детето с сестра ти не бива да позволяваш такова нещо

7.   От авторката:Много благодаря за съветите мисля да поговоря с него, но знам какво ще каже, ще ми се развика ще ме напсува и ще каже че има деца които няма какво да ядат а ние сме задоволени от всичко и пак недоволстваме за това и аз съм съгласна, ноо и сестра ми и аз всяка вечер се сблъскваме с жестоки скандали и сърцето ми се къса като дойде при мен и очите и се насълзят и тогава си мисля ако се самоубия дали ще се промени и дали ще спре да депресира и сестличката ми:(

8.   От авторката:Много благодаря за съветите мисля да поговоря с него, но знам какво ще каже, ще ми се развика ще ме напсува и ще каже че има деца които няма какво да ядат а ние сме задоволени от всичко и пак недоволстваме за това и аз съм съгласна, ноо и сестра ми и аз всяка вечер се сблъскваме с жестоки скандали и сърцето ми се къса като дойде при мен и очите и се насълзят и тогава си мисля ако се самоубия дали ще се промени и дали ще спре да депресира и сестличката ми:(

9.   Миличка, живота е пред тебе. Замисли се за нещата, които искаш да постигнеш в бъдеще и горе главата. Моите родители се разведоха наскоро, но и аз на твоите години съм гледала скандали всяка вечер, не съм яла, не съм спала. Разбирам те идеално, че ти е тежко. Според мен, трябва да се опиташ да го размекнеш. Казвай му: Татко, днес стана така и така... Ако не се получи просто се успокой и чакай. Това няма да трае вечно. Посети психолог, за да поговориш с някой и да излееш чувствата си. Самоубийството не е решение, просто ще натъжиш сестра си и майка си още повече и ще си пропилееш живота. Горе главата и бъди силна.

11.   Не съм съгласна с номер 2. С насилие не се възпитават деца!!!
И моят баща много ме тормозеше-знам какво ти е.
От него също се научих на нещо.. каква да не бъда!
Ти недей да се стресираш! Учи - това е наистина важно за бъдещето ти :)

12.   В същата ситуация съм в момента :( Песента на Kelly Clarkson - Because of You описва перфектно ситуациата..

13.   Запиши копелето на телефона си и дай записа на полицията! Или започни ти да го заплашваш. Кажи му, че си дала записа на близък твой приятел(или си го качила някъде онлайн) и ако посегне пак на теб или на семейството ти или избухне вулгарно ще го пратиш на полицията.
Това което прави този човек е незаконно(физически и психически тормоз... и го упражнява върху децата си -. -). Не бъркайте тормоза с възпитание! Ако са ви възпитали с бой и псувни ви съчувствам искренно.

14.   Стига с това "Колко съм депресирана". Не те нападам, в никакъв случай! Но просто няма как да не забележа, че го срещам все по - често. Имам чувството, че депресията напоследък се популяризира като позиция. Имам проблем, значи съм депресиран. Това е един вид решение, което обаче не води до никъде. А депресията и дори идеята за нея върви ръка за ръка с мислите за самоубийство. Не си депресирана. Не попадай в този капан, защото измъкването е много трудно.
Положението, в което са намираш наистина е много тежко. Но винаги има множество изходи. Не знам как ще го приемеш, ако ти кажа да погледнеш на тази ситуация като на игра, която трябва да завършиш успешно. Може да прозвучи безчувствено, но не е. Това ще ти помогне да се абстрахираш поне частично и да погледнеш на нещата отстрани. Игрите в наши дни са такива - жестоки. За решенията. Ти си само на 15, вероятно все още учиш. Трудно ще е да си намериш работа и да се изнесеш. А и не такъв трябва да бъде животът ти. Рано е още за това. Говорили ли сте с майка ти? Тя не е ли склонна, при това положение, да ви вземе двете със сестра ти и да го напусне? Това би било най - щадящото и бързо решение. Твърде вероятно е обаче, тя да няма сила или възможност да го направи. Значи нещата трябва да оправиш ти! Баща ти винаги ли се държи така или имате и хубави и спокойни моменти? Ако има такива, не пропускай да говориш с него. Той е човек, колкото и лошо да се проявява и най - вероятно, също като теб, има нужда от подкрепа и съвет. Когато провеждате спокоен разговор не го обвинявай, не го обиждай и не изхождай от това колко ви е зле на вас. Ако се чувства самотен или неразбран ( и най - големите грубияни изпитват тези чувства), такива приказки може да го разгневят. Попитай го какво му е, какво се случва с него, как се чувства той. Но преди да проведеш първия такъв разговор, трябва добре да помислиш. Да вникнеш в дълбочина, наистина да поискаш да разбереш. Слушай много внимателно отговорите, независимо какви са те, ще ти дадат насока как да действаш по - нататък. Няма да стане с един разговор. Първите няколко опита може би няма да са успешни, но не бива да се отказваш. С времето ще започнеш да усещаш промяна. Важно е да не се натрапваш с тези въпроси. Старай се да изглеждат непринудено и не се опитвай да говориш с него, когато е афектиран. Нататък, поиграй си със съзнанието му. Постарай се, когато те обижда да реагираш по коренно различен начин от този, по който си реагирала до сега. Например: недей да плачеш, остани спокойна, можеш ли? Вместо да се отчайваш и да се поддаваш на болката – анализирай! Отговори му с нещо от рода на "Знам, съжалявам! " Не спори. Вътрешно ще си знаеш, че не е прав (или е), но целта е неговото съзнание, да се прехвърли в друга линия. Такива промени винаги оказват въздействие, дори да няма външен израз на това. Още по - дълбоко. Страй се по всяко време да му показваш с нещо обичта си (не е нужно да го изпитваш наистина, поне в началото. Той ти е баща и го обичаш, но тази обич вероятно е погребана под тонове болка и обида. С времето всичко ще стане естествено). Проучи го. Кой е бил, какво е харесвал, какво харесва сега. Наблюдавай кога се чувства добре, кое го кара да се усмихва. Виж хубавите неща в него. Оставяй му знаци, бележки, влез му под кожата и достигни същността. Ще отнеме, в най - добрия случай, месеци. Ще ти коства много усилия и ще ти се наложи да развиеш сериозен самоконтрол. Много по - трудно е от това да си депресирана и при всяко положение си струва да опиташ. Междувременно използвай всяка свободна минута да се вглеждаш в себе си. Разбери дали в думите на баща ти има нещо вярно и ако да, можеш ли да се промениш. Намери си развлечения. Разбери какво харесваш и го прави. Ти си на 15. Дори и нещата в семейството ти да не се променят, остават ти само три години до пълнолетие. Тогава ще можеш спокойно да напуснеш този дом и е добре, когато го направиш вече да имаш ясна цел за бъдещото си развитие. Използвай тези три години за това. Сега е момента, в който се оформяш като личност и ако го прекараш в отчаяние, вместо в себеоткриване, след време, макар че вече ще си сама, ще изпаднеш в много по - жестока ситуация. Няма да знаеш накъде да тръгнеш. И накрая за самоубийството. Разбира се, че не е решение. Представи си каква травма ще нанесеш на сестра си и майка си, а дори да не вярваш и на баща си. Според теб не им ли е достатъчно? Ако го направиш, ще постъпиш подобно на страхливите ти съседи, които не смеят да видят, че съвсем близо до тях едно човешко същество се нуждае от помощ и подкрепа. Успех!

17.   Здравей. Да наистина това е жестоко. От най - близките хора да го почувстваш е жестоко. Но самоубийството не е начин. Това не бива да си го помисляш никога колкото и да си нещастна.
Разбирам в колко трудна ситуация се намираш и знам, че не мога да те съветвам като специалист, но знай че животът е пред теб и дори в момента да си крайно отчаяна винаги всичко може да стане по - добре. От всяко зло идва добро. Сигурна съм, че ще се оправиш и ще бъдеш щастлива. :)