Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели
Добър ден/вечер!
Работата е там, че съм от малък град, в който се познавах с всеки, имах много приятели, по скоро познати, с които постоянно излизах, но уви.. Преместих се в София и вече един месец съм тук и не съм излизала нито един път, просто защото непознавам никого. Не уча.. От работата колеги просто няма шанс.. Всеки си има определена компания.. Пробвах сайтове за запознанства, но там освен с**кс, друго не искат.. Толкова съм отчаяна.. А не мога просто да изляза и да питам всеки срещнат дали иска да се запознаем. Знам, че донякъде няма как да ми помогнете, но все пак, ако има отчаяни хора като мен нека пишат :)

Коментари

2.   Здравей и аз съм така, нямам приятели, а и също така като тебе в работата няма никакъв шанс да се сприятеля с колегите, всеки си има компания. Тази самота вече ме съсипва тотално.

3.   Кофти е в по напреднала възраст да се сприятеляваш с нови хора
всеки си има компания..
Но и аз нямам много приятелки, даже почти никакви
има ли начин някак да си разменим фейсбук или нещо такова.. Защото нали не мож тук да се оствят такива неща..

4.   И какво като си имат компания? И мойте колежки си имат компания, но с 2 от тях редовно си излизаме... просто се отпускаш!

5.   Да и аз не разбирам какво като другите си имат компания? Даже е плюс това.
Нали имате с колегите си време за общуване, това е много подходящо време за сближаване. И няколко въпроса като как прекарваш времето си вечер и ще ме запознаеш ли с твоята компания са въпроси на които повечето хора ще откликнат.
Инак и аз се върнах в родният си град след 5г. и нямах никакви дори познати.
За това излизах само ей така да се разходя и веднъж забелязах някаква група около 30 човека. Двама от тях бяха на страни и извършваха нещо. И аз отидох там като първият човек и започнах какви сте вие какво правите тук? Търся си компания може ли да остана при вас. Оказаха се доброволци на обществена дейност. Дадоха брошурка отидох на техни мероприятия, покрай тях се запознах с 3 компании, но не ми допаднаха много, запознаха ме с 4 - та останах там.
Ако влезеш в сайта на общината е пълно с информация къде се събира хора и защо се събират, организаторите ще се радват да се заинтересуваш от тяхната дейност.
Освен това има разни организации на различни добровлци харесваш си някоя и отиваш там. Хората са обществено настроени и се държат много добре с непознати, почти няма разлика дали си познат.
Освен това забелязах, че вечер в някоя голяма компания от предимно възрастни е много лесно да отидеш и с въпроса има ли свободно място да седнеш при тях.

6.   Исползвойти социалните мрижи фейсбук, туитър и др.
Помнете, че наръчник за сприятеляване няма.

7.   има сумати хора точно като теб и всеки се опитва да се спирятели с някого..ще се срещнете скоро спокойно :) до някаква степен и аз съм така, спокойно не си само ти :)

8.   Напълно прав е номер 7 не се отчайвай не си само ти във това положение. И аз съм по същия начин и още хиляди хора като мен. Просто горе главата опитваш се по сайтове за запознанства ако попадаш на такива, които искат секс теглиш им една майна и продължаваш със търсенето все ще попаднеш на някой свестен :) Също така пробваш и във fasebook Желая ти успех мила