Споделена история от Тинейджърски

Обсебвам ли се?
Здравейте. Аз съм на 12 и като всички момичета на тази възраст съм на фаза, че съм" дебела". Няма да ви се оплаквам, защото при мен е по-различно. Висока съм 1. 61 и тежа 49 кг. Всички ми казват, че съм слаба, но аз не мисля така може да съм много по-добре. Истината е че тези месеци мисля само за това как да отслабна. Мерките ми са
Ханш-90
Бедро-53
Талия-62
Чувствам се странно. Когато се погнедна в огледалото първия път се виждам 100 кг, но когато се погледна 2-ри път се чувствам добре. Храня се здравословно, но когато хапна нещо сладко се чувствам виновна. И почвам да мисля 'трябва да отслабнеш' 'защо го изяде' 'дебела ли искаш да станеш' и т. н. Почнах да чета за диети разделно хранене, даже стигнах до момент в който тренирах по 2 часа на ден и едвам ходех след това. Все повече забелязва че почвам да мисля за килограмите си. Моля да ми дадете съвет как да спра, защото вече почвам да се плаша. И да ви питам това от възрастта ли еили? Моля не пращайте на психолози и други работи и без обди
Моля да публикувате историята ми? !

Коментари

1.   Не си дебела. Ти си подрастващ организъм и имаш нужда от храна. Всичко при теб си е наред. Не спазвай каквито и да е диети. ;]

2.   Охххх, милата :) Не се притеснявай и не се вманиачавай! Не искам да те плаша, но много момичета на твоята възраст мислят като теб и не се харесват, което ги кара да правят някакви ужасни диети, зверски глад, и накрая се разболяват от анорексия, което е изключително опасно. Сега си в пубертета, или може би на прага му, знай, че тялото ти ще се промени и ще се оформи по съвсем различен начин. Гърдите ти ще се налеят, а ханшът ще се заобли, след някоя- друга година ще се сдобиеш с по-женствена фигура. Няма нищо по-красиво и привлекателно от женските извивки, болезнено слабите момичета не са толкова харесвани. Можеш да се захванеш с някакъв спорт, но не прекалявай и не се изтощавай тотално-няма смисъл. А за сладкото, хапвай понякога, щом ти се яде, не си го забранявай, но пък и недей да ядеш примерно по 1 шоколад на ден. Гледай да ядеш по-полезни неща, като салати, плодове, сирене, яйца, месо, от които няма да напълнееш. И категорично НЕ си дебела!

3.   Не, въобще не се обсебваш!

4.   Здравей! :) Аз съм на 13, момиче. Висока съм 1.55, 46 кг! Личната ми лекарка каза че съм в норми! А ти си доста по-висока от мен и само с 3 кг повече следователно си в напълно нармално положение! Нямаш причини за притеснения, но ако искаш толкова да отслабнеш се запиши на някакъв спорт(предлагам плуване,може на закрито). Това е от мен.... Успех!!! ;)