Споделена история от Тинейджърски

Питане към женската страна
Добър, ден първо ще попитам администраторите на сайтът да добавят моето запитване, защото много има нужда от отговор.
Добър ден! Аз съм момче на 12 (знам че съм малък) и имам запитване към момичетата в сайтът. Има едно прекрасно момиче, което много харесвам, но не знам как да и го кажа тя е с година по-голяма от мен и сега ще е седми клас. Знам че няма значение от възрастовата разлика но все пак да го спомена. Дали да и го кажа и как? С брат и учим в една школа по джудо и сме си близки познавам бащата и майката и сме приятели. Когато съм близко до нея се държа все едно ме е ударил някой и имам сътресение или все едно са ме надишали с райски газ. Смятам че съм красив доволен съм от тялото си. Но, не се притеснявам от това, притеснявам се от факта, ако тя не ме харесва може да изгубя контактите си с майката, бащата и брат и. И също така си мисля че АКО ме харесва може да няма време за мен защото тя ходи на английски, училище а сега ще има и матури моля ви помогнете ми!

Коментари

1.   Ами като за начало опитай се да и бъдеш приятел. След като си приятел с брат и и ходиш на гости у тях, опитай се да разбереш каква музика слуша и какви филми харесва и някой път, уж случайно, подметни че имаш билети са кино... сещаш се, нали? Предварително проучваш от брат и, че иска да гледа еди си кой филм, и купуваш два билета за ден, в който знаеш, че ще е свободна. После отиваш на гости, уж при брат и, и докато тя е наоколо споменаваш, че случайно имаш свободен билет и я каниш най-невинно да дойде с теб. Ако каже да, ами супер! Купувате си пуканки и кола, обаче в киното се държиш като добър приятел и нищо повече. Не трябва да плашиш момичето, нали така? След известно време пък решаваш да я поканиш да тичате в парка... и така докато не почне да гледа на теб като на приятел. Като свикне да се мотае с теб наоколо вече ще ти е по-лесно и ще имащ повече шанс да намериш момент да и кажеш, че гледаш на нея като на повече от приятелка... пък дано до тогава и у нея са се събудили подобни чувства. Да спечелиш сърцето на едно момиче понякога изисква време, за това бъди търпелив и не избързвай, защото иначе ще те отреже.

2.   Кажи и че искаш да станеш шеф и че си богат и сигурно ще е твоя. Те селските момичета лесно се навиват.

3.   Ъъъ да пич не прави прибързаната крачка само щото няма време - запази нещата както са в момента и чаааак след като се запознаеш с новия клас - тоест до след половин година виж как са тръгнали нещата. Ако тя може спокойно да отива до вас когато й скимне й кажи, но ако не може да ходи до вас по добре не й споделяй. Имаш връзки с техните? момичето е свястно? - бъди джентълмен, кани я да излезете - чак като я прибираш я питай просто - Това среща ли беше или излизаме като само приятели? и я гушни. Това ми е съвета. Иначе никога не казвай че си влюбен с много приятели накуп ако предварително не си я питал ще мисли че й се подиграваш. Също така за първа среща - целувка по бузата или челото. Чаак след 3 месеца дечко ако издържите да сте заедно без раздяла по сериозните неща. И задължително тя трябва да се чуства сигурна в твоята компания - тоест НЕ Я ЗАСЯГАЙ или обиждай по време на срещата. Отваряй вратата пред нея, дръпни стол за да седне. Помогни и с тежкия товар. Идеята е тя да се чуства обгрижвана и ако искаш плати сметката защото попринцип всеки си плаща за себе си - защото това е смисъла на връзката. Или си обгрижвана или си сама

4.   Точно сега нека отделя повече време за учене, все пак предстоят матури. През тази година се опознайте по-добре. :)

5.   (От автора)Благодаря ви за съветите ще ги взема под голямо внимание :-)!

6.   Прати й смс - кратък и ясен
"Харесвам те, искаш ли да опитаме? Чакам те там и там, в толко и толко, ако отговора ти е да"

И ако дойде, просто я прегърни малко по-интимно, отколкото би прегърнал приятел или я хвани за ръка и й предложи да се поразходите

7.   Виж момче, по-добре е да и кажеш. Рискувай, по добре да опиташ отколкото да съжаляваш че не си. Или ако искаш да е по-романтично изненадай я - иди до тях изведнъж да я потърсиш и да и кажеш - момичетата обичаме романтиката, аз бих се разтопила от щастие ако момче ме изненада така, даже и да няма рози в картинката :Д.

момиче на 15

8.   Номер две пише автора тя не е селска пръчка а момиче от класа-рядка перла, красива е и умна ако гаджето тиме такова запази мъдростите си за себе си

9.   Номер 6, аз ако съм на мястото на момичето ще се уплаша и няма да отида... Та те са на 12, не са на по 20!
Авторе, НЕ БЪРЗАЙ.

10.   в никакъв случай не й казвай, че искаш да станете гаджета! трябва да й го покажеш
тя може в момента да не те харесва (да е безразлична към теб), но ти ако си изиграеш правилно картите - може да те харесва и вече ти е в кърпа вързана
първо трябва да разбереш дали си няма гадже, ако няма - продължаваш
може първо да се запознаеш с нея - намери янкакъв начин или ще я питаш за нещо или пък брат й ще те запознае
ако си в добри отношения с него, може да го попиташ дали тя има гадже
може да го накараш да идеш с него уж той да я пита нещо и в това време да ви запознае и така лека полека трябва да се доближаваш до нея
след това ще й вземеш фейсбука, там ще си пишете
после може да я поканиш на разходка или кино
успех!

11.   Благодаря още веднъж на всички ще преценя според вашите коментари какво да направя :-)

13.   Съвет не прави 2 6 и 7 останалото го прочети

14.   Номер 13 аз съм номер 7 ще ме извиниш но всички си имаме мнение и мисля че съм дала съвет. ;) Защото това е мое мнение, аз бих рискувала пък да видим. По-добре отколкото да стоя и да се чудя дали ме харесва или не.

15.   Никога не бих тръгнала с по-малък, защото и без това се развивам, по-бързо от момчетата -връстници и какво остава за още по-малко момче; ) просто няма да се получи тая, дето я мислиш. За дамите на моята възраст по-малките с една година са дечковци. Възрастовата граница, за която му говориш изчезва като станеш на 22-23 години.

17.   Кажи тя как се държи около теб. Всяко момиче ако харесва някого се държи страмно.

18.   Много малко вероятно е да тръгне с теб, защото ти няма какво да й предложиш. Аз съм момиче на 15 и знам, че момичетата на нейната възраст и на моята се интересуват повече от по-големи момчета. Така, че си избирай някоя друга.

19.   Няма да изгубиш контактите си с никого! На тази (твоя) възраст никой няма да го вземе на сериозно и ще го сметнат за лапешка работа!
Така че действай смело! Обаче още 2-3 години за никакъв секс недей да мислиш, че е подсъдимо.

20.   приличаш ми на един мой приятел и той е на 12 и си е имал както по-голямо така и колкото него гадже така че и ти ще си хванеш в прегръдките ти твоето момиче рано или късно....а и 1 съвет колкото повече внимание и обръщаш толкова по-голям шанс имаш
момиче на 15