Споделена история от Тинейджърски

Твърди, че има нещо, а си пише и с други
Здравейте! Искам да ви попитам какво да правя. Запознах се с конкретното момче на морето. Той е от друг град. От скоро ми пише някакви мили неща от рода на ''лека мила, лека принцесо, искам да си до мен да те гушкам, ти си ми най - сладкото''. Така де, казах му че имам някакви симпатий нещо дребно и той ми каза следното '' дори аз да съм сериозен ти недей, сега не съм момче за никое момиче''. Аз това го разбирам като ''Ъъъ не се занимавай с мен аз само се ебавам пък и не си единствената има много други ''. Коментират му снимките момичета и то някакви кифли и му пишат '' о красавец :*'', а той им казва '' о секси :**''. Така де той замина на лагер за 5 дена. Когато се върна ми пише вече съвсем различно.. няма ги тези ''принцесо а-у''. Измежду другото имам си приятел, който смятам да зарежа, защото пък от друга страна само знае да ме командва и да иска да ми чете нещата във фейсбук. А и момчето преди нямаше проблем с това, въпреки че се познават с гаджето ми той знае за какво става дума и ми каза недей го зарязва заради мен, защото е огромна грешка. Какво да правя моля ви кажете ми...?

Коментари

1.   Виж мила.. недей да се влияеш от "момчето от морето "... той просто си няма друга работа. Помисли си. Колко е комплексиран, че да търси чуждо женско внимание. Ти си имаш приятел (не знам до колко сериозен )... Идеята ми е не се виляй от дребните свалки

2.   Всъщност ти си главния проблем. Ти осъзнаваш ли как ще се чувства приятелят ти ако разбере с какви неща се занимаваш. Момчето явно е от онези свалачи и се държи със всички момичета така. Да се "влюбат" в него а той само да си играе с чувствата им или по-скоро да ги ползва за кеф. Кой знае... може и секс да прави с тях. Не разбирам защо се занимаваш да имаш гадже, щом само те командори и защо след като не си го зарязала си пишеш и с други момчета в интернет. Глупаво момиченце си..

3.   Според мен никое момче не си заслужава най-зле е втория тип обкръжен с мацки. Намери си истинско момче ;)

4.   Може да е срещнал някоя на лагера.. Ако ще зарязваш сегашния си приятел заради него, не го прави. Но ако има други причина – поговорете. ;-)

5.   По-добре не се занимавай с такива видове хора, защото има голяма вероятност това момче да е от онези ''използвачите за секс''. А за приятеля ти мисля, че е много ревнив и най-добре събирай багажа после хващай автобуса. Първо опознай това ''момче от морето'', а после ще решиш дали да му се довериш, но в никакъв случай не ставай мека като ти каже ''обичам те'', защото това си е тактиката на повечето мъже. Това е лично мое мнение и може да греша така, че ти си решаваш. ~~~kalimera~~~

6.   Боже как им се връзвате на простотиите на такива незнам. Мъж съм, на 23, и обикновено подобни методи изпозвахме в 5-6-ти клас. Не се занимавай с някакъв миндил, дето ще ти развали живота.

7.   Благодаря ви много.

От Авторката

8.   Относно номер 2. Ами приятеля ми е такъв, че ако се разделим и на бой може да ми тръгне, не че нещо той ме възприема като негова даденост.

9.   Не знам , но не трябва да се плашиш от него . Кой е казал , че не може да го напуснеш без да му кажеш ? Тръгваш без предупреждение , а ако те заплашва отиваш в полицията . Ако все пак не го спре това ще викнеш някой приятел да го хване в някоя тясна уличка ....... ~~~kalimera~~~

10.   Първо, зарязвай приятеля си, преди да е решил да ти посегне, без да има конкретна причина. Ако е избухлив и агресивен, тази вероятност е голяма. Обърни се към родителите си, някой близък или дори полицията, ако се притесняваш.
Второ, това момче, което си срещнала, може да изпитва симпатии към теб, но явно е само толкова. Той дори ти го е казал, не смята, че може да има някаква връзка в момента. В такъв случай, продължаваш напред и това е. Сигурна съм, че искаш да те харесва и да се получат нещата, но насила няма да стане, най-много да хлътнеш съвсем по него, а накрая да си наранена и излъгана. Явно се дразниш като си пише с други момичета, недей да се тормозиш сама.

11.   Не се занимаваи с това момче, целта му е да има кои да му тича след задника, и когато постигне това с теб ще те игнорира максимално, ще чака да напишеш нещо по негов интерес или нещо неочаквано от теб, колкото да му станеш интересна и да почнеш и ти да си играеш с него, но не му пиши че го обичаш или камоли че си влюбена в него, дръж се игриво и студено когато е нужно.. изка да му покажеш че си по-добра в играта от него и тогава ще го имаш, ако това искаш де... и помни че, "всеки маистор си има маистор "
Казвам ти го от опит.. ето и моята история :

Той е на 19, а аз на 15 , запознахме се чрез facebook , той започна да ме омаива и леко хлътнах по него, след известно време добави и наи-добрата ми приятелка (в приятели ) която е на 18 и почна и нея така, жалко че не му се получи... тя ми разказа какво е станало и ме предопреди какво се опитва да направи, понеже не осещах как ме зарибява , когато разбрах нямаше нищо различно в поведението ми пред него сякаш нищо не знам за него и приятелката ми или какви игри играе.. после си пишехме по често за всичко, добавиха ме и негови приятели, явно е разказвал на някого ( според мен е постижение ) и се срещнахме най накрая от сигорно 1000 уговорки, правеше се на зает... и накарах го да се влюби (личеше му ) не беше нищо за мен и реших да го накарам да страда, понеже си го заслужаваше, а сега не мога да се оттървъ от него, иска нещо повече от приятелство, но вече няма шянс...

П. П. Ето това става ако искаш да си разбивач на женски сърца.. ще срещнеш по-добра ("която те заслугава" защото търсиш някоя която си заслужава труда и изкаш да ти е интересно и трудно ) и накрая няма да те изка ;)

*Diana* на 15

12.   Дианче, на 15 годинки много ги разбираш нещата, пиле!
А че си товариш кармичката по този начин осъзнаваш ли го? После да не плачеш и да не се чудиш откъде ти е дошло и кой ти е срал в гащичките...

13.   Доста банален похват е използвал, но явно и при теб е проработил. Казва ти да не се занимаваш, държи се студено и така нататък, само за да те провокира. Нали знаеш, колкото повече някой ти бяга, толкова повече ти (се иска да го) гониш. Моят съвет - останете си на приятелско ниво, за да няма драми и сълзи после.

14.   Това, че момчето от морето ти е писало нежни неща, не значи че те обича или нещо такова. Познавам момчета, които пишат така на всички момичета. А и щом си видяла тези коментари, какво се чудиш, явно ти не се единствената. А до приятеля ти-щом не се чустваш щастлива и сигурна с него-зарежи го!

15.   12, карай по-леко! Дианче, не е геройство да бъдеш разочарована и да си го върнеш. Геройство е никога да не допуснеш да бъдеш разочарована. А авторката нека сама да си преценява какво да прави. За такива неща не се пита...

16.   От н11 до н12 :
Ех спокоино , само без нерви карам го да страда чрез приятелство , ( в смисъл че не ми трябва за друго освен като приятел ) за разбито сърчице вече ще е лошо ! Така че , с приятелство ли карам лошите сили да ме преследват ?

А до н15 : Да така е , но по днешно време трябва да живееш в пещера за да не си нараняван , a туковиш и там изникнал някой Тарзан да ти провали работата :)

*Diana* на 15