Споделена история от Тинейджърски

Фобия от хора
Здравейте на всички. Аз съм едно обикновено момче на 15 години, но с един доста голям проблем. Понякога се чудя дали не съм за психиатър. Проблемът ми е, че страня много от хора. В училище съм аутсайдер, деля се от другите. По коридора съм невидим за никой и учителите ме мразят. Скоро училището започва със старият ми клас. В даскало ме бият и тормозят, дори момичетата, а аз просто мълча. Понякога псувам и скачам да се бия, ако обидят примерно майка ми, но пак ме пребиват. Като вървя по улицата и имам чувството, че всеки ме гледа и ми се присмива вътрешно. Като малък са ме тормозели и били и сигурно в това е проблема. Веднъж дори майка ми ме нарече грозен. Обичам да рисувам и даже уча такава специалност, но щом прекрача прага на училището се променям и ставам друг- пълен смотаняк. Изобщо не излизам и на вън. Срамежлив съм, момичетата не се интересуват от мен и ми се присмиват. По улицата ходя с наведена глава и се чувствам като най-голямата изтривалка на света. Оценките са ми що годе добри. Най-вече петици. Грозен съм, пипнах си малко прическата, надигнах я, обаче нямам почти никакви дрехи и много скъп телефон, но това ми е проблема, че мога да говоря с никой, пък едва ли с момиче. Наречете ме пълен комплексар, но за мен животът е гаден. Знам, че има хора, които нямат какво да ядат и им съчувствам истински. Иска ми се да бъда някой, а не парцал, който всеки да мачка. Моля да публикувате историята ми, защото е важна за мен. Благодаря! :)

Коментари

1.   Здравей :) Съжалявам за това, което преживяваш, но знай, че не си единствен с такива проблеми. Имаме доста прилики с теб, само че аз съм момиче ;д Като за начало, може да обърнеш малко внимание на тялото си - започни да тренираш, било то само бягане, лостове или нещо от сорта, ще ти повдигне самочувствието - със сигурност. Спри да се самосъжаляваш, отстоявай мнението си, гледай да не се стига до бой със съучениците си, защото дори и да ступаш някой това може да доведе до проблеми за теб, а ако тренираш поне ще знаеш, че ако те нападнат можеш да се защитиш. Направи промяна - нова прическа, събери пари за дрехи, ако мислиш, че в това е проблема. Аз се справям с тормоза сама, стоя си вкъщи повече, гледам филми (анимета), играя игри, чета, уча, слушам музика, тренирам и времето минава бързо. Ако някой ме закача не стоя да гледам в точка, а се опълчвам и в последната година почти никой не ме закача, даже някои момчета в класа започнаха да ми обръщат внимание, играем заедно и така намерих приятели. Просто трябва да гледаш позитивно на живота и всичко ще се оправи :)

2.   Когато порастнеш и си намериш съпруга, нито на нея, нито на теб няма да ти пука дали някой в училище те е намирал за грозен или тъп, защото за нея, ти ще си идеален. Но важното е за себе си да си красив, умен и най-вече ЩАСТЛИВ! Дрехите и телефонът не те правят по-значим човек. Днес имаш пари, утре ги нямаш! Не мисли за това. Колкото до побоя, ... насилието не е и никога няма да бъде решение, но както казва Карате До, " търпиш до момента, в който вече нямаш избор... , тогава вече можеш да отвърнеш така, че никога повече да не се забъркаш със същият проблем". Отвърни на удара! Запиши се на някое бойно изкуство... , повярвай ще ти помогте много повече от колкото си мислиш. Ще ти помогне да се обикнеш и уважаваш. някой бойни техники. Не си пропилявай живота. Имаш цялото време на света да промениш начина си на мислне и да бъдеш щастлив. П. С. Момичетата харесват самоуверени момчета. :)

3.   Момко, не се коси. Съвсем нормален си. Нищо ти няма. Просто ти липсва самочувствие. Малко преди 15-тата си година се наложи да се преместя в друго у-ще, защото ме изключиха. Без вина - виновен. Изкараха ме, че съм бил някакъв съученик, а обикновено мен ме млатеха всички. И аз странях от хората, обичах самотата, по цял ден в нас бях на компютъра, почти не излизах, защото мислех, че ще ме бият, ще ми се подиграват и т. н. Това бе преди 21 години. Доста преди ти да си бил и мечта в погледа на вашите. Когато се преместих в новото си у-ще си казах, че няма да позволявам вече тормоз. Така и стана. Още от начало си изградих репутация на "лошо момче", другарувах с отрепките, но същевременно си учех и уроците. Пушех, пиех по малко, тревица и т. н. Изключиха ме и от това училище (този път основателно), преместиха ме в трето, където и завърших. Не се промених, бях един от лидерите в класа, момичетата ме харесваха, бил съм с почти всички от тях. Всичко това, ако може да се каже, че нещо е постигнато, го направих, като изградих подходящото самочувствие. При младежта е лошо, защото винаги това самочувствие трябва да се изгражда за нечия сметка. А винаги по-слабият си носи последствията. Бъди силен, като ти бият шамар, търпи и бий 2, като те напсуват, псувай и ти. Върви с вдигната глава и не цепи басма на никой. Дори и на учителите. Ето, такива ги харесват. Или поне по мое време беше така...

4.   Трябва да се промениш! Отпусни се, бъди себе си и както каза, че щом прекрачиш прага на училището ставаш смотаняк, ами постарай се да не го правиш! Дръж се като останалите( не казвам да се биеш и да псуваш) просто си повдигни самочуствието, дръж се нормално и добре с всички. ИМАШ ПРАВО да си като тях! Успех! :)

5.   Не се отчайвай, бъди силен. Но запомни, че те те провокират, като обиждат твой близък, а ти не трябва да им се връзваш. И аз съм като теб, но съм момиче само дето не ме бият не излизам много, не общувам особено с хората. И аз имам комплекси, заради които понасям тежките подигравки, но съм намерила утеха и все още се уча да се приемам такава каквато съм, а теб ще те посъветвам да не ги предизвикваш по един или друг начин и да се научиш на самозащита или можеш да се преместиш от училище, защото когато си с други хора може би те ще те приемат по-добре. Успех!

6.   Тези хора, който те тормозят са толкова комплексирани и долни. Поне едно ти показват-какъв не трябва да бъдеш!
Съвета, който мога да ти дам е да не спираш да учиш! Всички тези нападки трябва да те мотивират и един ден да станеш успешен човек! А те най-вероятно ще си останат все така злобни и ще пропаднат.. Не е важно дали се пишеш 'готин' или не-това са пълни глупости често казано! Ако да се биеш, псуваш и тормозиш останалите означава готино.. предпочитам да не съм готина :)

7.   Знам през какво преминаваш!
Просто стискай зъби, защото много скоро ще дойде и твоя час! И това е само училище.. няма нищооо общо с истинския живот.
Когато след време си търсиш работа никой няма да се интересува дали си бил готин или не.. нито ще ти помогне по някакъв начин! Опитай се да гледаш от положителната страна на нещата.. доста клиширано ще прозвучи, но всичко се връща в този живот.

9.   №4 Извинявай, ама човек не може да се отпусне, след като е бил тормозен толкова много (от личен опит го казвам)
Авторе не позволявай тези малоумници да те мачкат!
Игнорирай ги, казвай на директора кога те закачат и на последно място-
ако имаш възможност ги хвани тези клоуни един по един, а после ще бягат. Аз търпях, търпях и един ден почнах да им връщах всичко - както те псуваха, тормозеха.
Аз 6 клас си набих хубавичко една група, защото се заяждаха с мен без причина. Сега съм 9 клас и някой не може да ми каже думичка, ако не желая.
Успех и отиди на психолог! (аз сега съжалявам, че не бях отишъл, но се оправих)
TH3L3G3ND