Споделена история от Тинейджърски

Мразя физическо
Здравейте. Аз съм на 13 години - 7 клас и имам един проблем. Всеки вторник и четвъртък имаме физическо. Винаги стоя на тръни госпожата да не каже "Ще играете волейбол, но преди това имаме малко работа до лекарския кабинет". Тогава ми става лошо и очите ми се пълнят със сълзи. Мисля, че съм най-дебелият човек на Земята. Висока съм 168 съм и тежа около 73 килограма. Много ме е срам от себе си. Не знам какво да направя. Пия бъз на зрънца. Пазих диети, не ядях, но не става толкова лесно. Искам да сваля поне 6-7 килограма, но не знам как. Моля ви помогнете ми.
Моля редакторите да публикуват молбата ми!

Коментари

1.   Успокой се. Първо това, за да не си докараш истерии и психози на млади години, още си дете. От последното ще ти кажа и, че все още организма ти се развива, не си най-дебелия човек на света, стига глупости. Но си пълничка защото мразиш физическото. Започни да тичаш в някой парк например, малко, полека, 1 км, 2км, 3 км с почивки, без почивки, но тичай. Бягането в бавно темпо стапя килограми много бързо, прави и упражнения. Не може да очакваш резултати без да се поизпотиш малко

2.   Щом мразиш физическото (спорта) не очаквай да отслабнеш! Без спорт не се отслабва ;)

3.   Срам се нарича да крадеш и да пребиваш хора по поръчка!
Стига се притеснява какво ще мислят хората, ами виж собственото си мнение. Като станеш 40 кила мислиш ли, че всички ще те харесват?
Винаги има/ще има хора, които няма да пускат лайк на всеки.
Всяка година си спомням, че се правиха такива проверки, но на никой не му пукаше колко тежи.
**Sunny Days**

4.   Ти си подходящ кандидат за поставяне на стомашен байпас, но си още малка. Като навършиш 18 години тогава.

5.   Ами като мразиш физическото няма как да отслабнеш, мила. С трениране и упоритост.

6.   Здравей! А мен питаш ли ме? Четири пъти седмично имаме физическо...
Така. Точно физическото ти помага да отслабваш! Там гориш калории, мазнини и т. н. Когато имаш трябва да се радваш, защото ще знаеш, че точно в този час ти гориш най-много калории! За да отслабнеш НЕ трябва да гладуваш! Яж нормално! Три пъти на ден! Нито повече нито по-малко! Разкарай от менюто си ВСИЧКИ шоколади, вафли, бисквитки, меденки идеалки, прахчета, дюнери, двойни бургери, дюнери с всичко, кубети, чипсове, пуканки, кексчета, брускети и т. н.!!! Яж на ден само по-едно малко шоколадче своге! То не пречи, а всъщност е полезно на ден да се яде по малко шоколад, за предпочитане натурален. За закуска яж две препечени филии с нещо. За обяд никаква вредна храна. За обяд си носи от къщи някакъв плод.. ябълка, грозде праскова и т. н. Вкъщи после може да хапнеш нещо готвено(ако има). Не с лишавай от храна! Не се лишавай но и не прекалявай! За вечеря нещо по-малко... И така да преговорим:Всеки ден трябва да хапваш по 2-3 плода! Трябва на обяд да хапваш нещо сготвено(не твърде мазно и в никакъв случай наденица или кожата на пилето!!! )Но не прекалявай! За вечеря нещо малко, но засищащо и не твърде тежко или мазно!!! Ако обичаш сладко ти е позволено да хапваш по ЕДНО от малките шоколадчета на своге или друга марка.
Това е! Не е много трудно нали! :)Хапвай си добре(не прекалено), не се лишавай(но не прекалявай)и яж много плодове и ЧЕРВЕНИ ЧУШКИ! Заедно с това се движи, когато се прибираш не взимай автобуса, а ходи пеш! Преди училище може да правиш някакви упражнения за загрявка и, ако имате някакъв спортен уред да използваш него.
Това е от мен! Пожелавам ти успех и да отслабнеш с този режим поне 5 кг.! Упех и поздрави!

П. П. Яж само готвено НИКАКВА вредна храна! И пак:ЯЖ НО НЕ ПРЕКАЛЯВАЙ И НЕ СЕ ЛАКОМИ НА ДОРИ ЛЮБИМОТО ТИ НЕЩО! ЯЖ С МЯРКА, НО НЕ СЕ ЛИШАВАЙ!!!

7.   Само физическото ще те оправи...
Диетите не работят.. храни се здравословно и спортуваи редовно..
само така ще стане.. c:
Знам че го мразиш но няма друг по-ефективен начин..

8.   Не бива да се срамуваш от това, което си. Ако толкова мразиш физическо, се освободи. Питай личния лекар как става!

9.   Не разбрах каква е темата:Че искаш да отслабнеш или мразиш физическо!?

10.   Не си най-дебелият човек на Земята!
Не се срамувай от тялото си, спортувай!

11.   Аз не бих обръщал внимание на другите! иначе се консултирай с лекар

12.   Със сигурност не си най-дебелия човек на Земята! Я се успокой. Погледни го от добрата страна... възползвай се от часа по физическо, за да свалиш малко калории. Между другото, на 13 години трудно се отслабва от собствен опит го знам. Трябва си напън... пробвай да си съставиш режим на хранене и се тегли редовно на кантара. Когато видиш, че си свалила 1-2 кг, ще се нахъсаш още повече да отслабнеш.

13.   И аз мразя физическо. Щото когато бягахме, на мен ми напраиха фал и ми казаха пак дада бягам(50 м) обаче преди това бяха ни карали да бягаме ужасно много и просто место да бягам почнах да вървя щот нямах абсолютно никаква сила(а по принцип бягам адски бързо) и кво стана? мая резултат беше за най много време, щото ми беше отчела втория път а не първия. И знаеш ли ко? Простп си тръгнах... После тъпите ми съученици почнаха да ми се карат нещо( аз по принцип лесно си изпускам нервите) и просто ги отвях. Бях толкова ядосана че един час, който ме заговаряше отнасяше цял ураган. Абе честно да кажа когато вече ми юиме яда се срамувам от себе си. но не го показах. Тъй че... А иначе физическото ме го мразя за това. Винаги съм го мразела, щото вимаги е ставало нещо гадно а госпожите са ужасни. Споко! Покрещи си когато някой те ядоса. Поне при мен никога госпожите нищо не са. ми казвали кат го прая само мълчат хахаха. Тъй че в живота ням да потрябва тоз предмет. Не си осложнявай с това. После само ще съжаляваш.

15.   До №6: Не си прав/а. Не се яде 2-3 пъти на ден, а пет: 3 основни яденета и две междинни. И нали знаеш, че няма как без вредна храна, защото вредното вече е навсякъде?! И има много хора, които спортуват с години, и пак тежат много. Затова генът е важен.
А до Авторката: Не се срамувай, ти си такава, каквато си! Храни се здравословно, спортувай и се чувствай в тялото си!

16.   Здравей.. Аз съм 1, 62 и съм 66кг, но не ми личат, защото спортувам. Това което искам да кажа е спортувай. Занимавам се с фитнес и това е от голямо значение за килограмите и визията. Сега не казвам записвай се и ти, но спортувай няма значение какво. Важно е да се движиш и да изразходваш храната. Храни се чисто това е най-важното. Без никакви обработени храни като шоколади, хляб, сладко и т. н надявам се че разбра. Храни се с зеленчуци, месо - само сварено и печено, яйца, млечни продукти в малки количества, риба, овесени ядки, пълнозърнест хляб малко, по 1 най-много 2 плода на ден. Пий много вода... С глад нищо не става, гледай поне 3 пъти на ден да ядеш. Сутрин яйца, на обяд месо и салата и на вечеря риба или извара. Общо взето каквото си избереш, но не прекалявай пак с количествата. За да отслабнеш най-важното е да изразходиш изяденото. Ако ти е трудно да отначало да се откажеш от сладко яж мед да се залъжеш или плодове. 1 седмично можеш да ядеш някоя друга пастичка, но без прекаляване. Можеш да спортуваш и вкъщи пусни си някое клипче от Ютуб с тренировки и давай. Можеш и навън да бягаш или скачай на въже, карай колело и ходи пеш. Най-добре ще е да се запишеш на фитнес и там хем да те наблюдава инструктор и да ти дава съвети. Успех и както си решиш просто давам примери, дано да успееш!

17.   Ставай от масата винаги преди да си се наяла. Яж хубава храна, а не разни готови храни, снаксове, масла и не знам още какво от магазина. Храни се разделно! Прочети ако трябва за разделното хранене, защото е много важно. Тъй като при смесването на различни видове храни ти е необходимо различно време за тяхното смилане. СПОРТУВАЙ! Ако го правиш продължително време резултатите ще дойдат! По 1кг на 2 седмици да сваляш ще е голям успех, а аз ти гарантирам, че ако правиш всичко това ще имаш този успех. Със спорта ще ускориш метаболизма, ще се раздвижат червата и ще изхвърляш по-бързо отпадъчния материал от организма си. С разделното хранене ще намалиш времето за смилане на храните и за тяхното усвояване. Логичното ще се случи и след 3 4 месеца ще си се превърнала в това, което желаеш. Но точно тогава идва по-трудната част- да задържиш това постоянство, защото много бързо всичко може да се върне по старому. Успех!

18.   Много ще ме извиняваш, но ти мразиш спорта и физическото. Как тогава очакваш да отслабнеш? Не става само с диети, защото точно след като ги спреш качваш двойно повече отколкото си свалила.. А ако те е срам да играеш физическо пред съучениците си, направи си план - ако си 2-ра смяна може да ходиш сутрин да тичаш в някой парк или стадион, а ако си първа, можеш вечер. Има начини да отслабнеш, просто иска воля.