Споделена история от Тинейджърски

Моля, дайте съвет -как да постъпя?
Здравейте, на 13 години съм и се чудя в какво да посветя живота си .. Значи много искам да стана известна :D . Сигурно ви звучи като детска мечта, но наистина искам, наистина. Отличничка съм, перфектна съм във всички предмети без математика :D.. Английският доста ми върви и това лято съм решила да се посветя на уроци по Английски .. Казвали са ми, че пея много хубаво, най - хубаво от целия клас и участвам в хор... И, че съм добра в преструвките (т.е. добра актриса) и до скоро участвах в театър и бях най - добра и най - главна даже и от по - големите...

Сега ми остава още една година до кандидатстване в гимназия и се чудя дали да стана архитект, адвокат или нешо подобно в чужбина (вероятно в Лондон или Америка) или да се опитам да пробия, ако не като певица, като млада актриса... Моля ви, кажете казват ми, че имам доста възможности и за модел, но нали като или (ако) стана звезда ще ме снимат като модел ? :D

Дали ако съм известна ще имам фенове или ще ме критикуват, объркана съм ... Много искам мечтите ми да се осъществят и се трудя много за успех и добра фигура, като цяло това винаги си е било важно.. Но и дали ще е гадно постоянно да съм заета и да нямам достатъчно свободно време? Дали ще съжалявам, че съм се възползвала от шанса и съм известна и трябва добре да обмислям всяка моя следваща стъпка? И ще трябва постоянно да се крия ..

Дали да се възползвам от тази възможност или просто да отида в обикновенно училище.. Но няма ли да е Яко да съм богата :D ще помагам и на бедните .. офф не знам помогнете ми :)

Коментари

1.   Избери си нещо и го следвай... смешно е че имам чуството че ако успееш в бъдещето ще се забравиш и ще бъдеш надута и арогантна.... незнам защо ама просто имам такова предчуствие :Д ... иначе прави каквото искаш... твой си е живота, твой са решенията

2.   Защо питаш тук, а не се обърнеш към родителите си? Със сигурност те познават най-добре и ще могат да те насочат.

3.   Наистина звучи като детска мечта, но това няма значение.Мечтите понякога се сбъдват ако работиш усилено и с много желание над тях.

Ако чакаш нищо няма да ти падне даром от небето.Явявай се на конкурси, участвай в различни формати.Ако имаш потенциал-ще успееш.Ако ли не...просто ще си остане детска мечта.

4.   Виж всеки има мечта, ако толкова много искаш да си известна бори се, но не казвай, че като имаш пари ще помагаш на бедните това стана като заучена реплика. А и в България няма да си супер звезда. Не си мисли, че ще бъдеш и много богата, тук няма да можеш да осъществиш мечтата си изцяло.

6.   Благодаря за искреността! Но аз в България със сигурност няма да имам успешна кариера.. Затова уча английски, за да отида в САЩ. :Д

7.   Миличка, привет. Сега това което го казваш, си е мечта, ОК. Аз като бях на твоите години исках да стана ветеринарен лекар в Африка и да помагам на носорозите, ама това е друга тема. Но ти май наистина желаеш нещо много силно. Само да ти напомня, че тук и там , та навсякъде хората искат да станат известни, да са бомби, да са богати, да живеят безгрижен и мързелив живот.

А ти правиш ли по въпроса нещо? А и това да помагам на бедните е изтъркана фраза. Като имаш много пари, ти ще станеш алчна, арогантна и надменна (не искам да те засегна, но ти в момента си си такава, проличава си от речта ти)...

Та ти имаш реплика дали да си остана в обикновенно училище..Ами ако мама и тате имат парички в джоба, по- добре отиди в някое музикално училище или взимай уроци по танци/пеене/рисуване / всичко онова, дето го изреди, че го правиш "перфектно"... + това не само ти имаш шестици в училище, нали се сещаш? Това не трябва да те възгордява. По- добре помисли какво да направиш, за да надминеш досегашните си успехи. А после пътищата пред тебе ще се разкрият.

А и актриса да станеш...НЕДЕЙ, не си мисли, че ще пробиеш в Холивуд, Боливуд и т.н. Ако си тук, ще те вземат най- много като театърна актриса, а в дуга държава въобще няма да те знаят. За модел не те съветвам, защото за да пробиеш, трябва да бъдеш .... да кажем по- меко- ЛЕКА жена, която си вдига минижупа пред всеки баровец.Реализирай се като певица, там според мен шансове големи има, та и в други държави пак ще успееш. :)
Пожелавам ти успех!

П.П: Прости на дамата, че отначало те захапах така, помислих си просто колко наивни и невинни са децата ..:))))

Марго

8.   Ами да разбирам те, не исках да се хваля толкова, но исках да разберете какво представлявам, за да ми дадете по - добър съвет.. мерси за откровенността си, не се засягам даже ми помогна много :)

9.   Живота е ЖЕСТОК...не си мисли, че всеки, който иска, става известен - не е така. Колкото и силно да го желаеш LIFE IS A BI*CH!!!! Запомни го тва...най-добре живей с тази мисъл в главата и се опитай да ИЗ*УКАШ ТАЯ КУ*КА...
sorry ако не съм ти повлиял добре, но истината боли

10.   Като си толкова умна, защо не решиш сама? :D

11.   Според менн трянбва да станеш известна, ... щом имаш таланта да пееш ии да си като акриса... следвай гоо!! ии според менн ще успееш... аз също съм на 13 ии също искам да съм известна но за жалост нямамм никви от тия таланти които ти ги имаш... :(( така чее възползвай се.. :))

15.   според мен стани такава каквато сърцето ти избере тоест един ден седни сама на пейката пред блока ама САМА. ако нямаш пейка скрий се в някоя от стайте у вас и млъкни 5-6 мин. вярвай ми сърцето ти ако мълчиш само ще гвори и само ще ти каже кво да правиш и ква да станеш даже и обяснение ще ти даде защо. повярвай... ПРОБВАЙ ако не те е страх.

16.   Май малко си прекалила с надувките. Никой не е перфектен и нз защо, но нещо ме навежда на мисълта, че малко изкревяш истината? ! Най-добрата и най-главната, ДОРИ ОТ ПО-ГОЛЕМИТЕ?? Ми сори ама не ми се вярва.... Като си някъв супер гений, който владее всичко "перфектно" що не решиш сама? А и нали се сещаш, че не си единствената със шестици?? Но май си твърде заета със егото си за да забележиш това, а?

17.   Здравей. Виж звездите не са това, което изглеждат, актьорите и певците са едни бездарници, в който инвестират милиони.. Като станеш известна ще трябва да си намериш Пи Ар и подписваш договор, че ще правиш каквото ти каже и няма не искам.. разбира се в замяна получаваш едни милиони, но какъв е смисълът... Друго лошо е, че повечето личности се захващат с наркотици, алкохол или цигари, или и трите... Знам, ти ще си кажеш, че няма да си такава, но и те са си го казали ама ето, на... Някой дори като Лейди Гага, получават заплашителни и смъртни писма, затова помисли добре, преди да опропастиш живота!!!

18.   Миличка там която номер 7 си мисля за актриса има как да стане в др държави ако иска и е добра данеби Нина Добрев да не е известна! Като е Българка и знае перфектно езика! това, че ти си паднала до толкова!!!

20.   Хмх.. ако наистина искаш да успееш в живота се заеми сериозно с изучаването на чужди езици, защото те отварят всички врати в живота! Започни курсове, отделяй си пари и някой ден ще имаш възможността да откриеш своя талант в друга държава!! Бъди смела и отделяй много време за укрепяне на кариерата си..

21.   Здравей. Аз също много искам да стана актриса още от преди 2 години го обмислях. Много хора ми казват, че имам страхотен глас и че пея прекрасно. Пяла съм пред сцена 2 пъти. Някой ми казват, че по - добре за мен е да стана певица, но аз им казах, че не искам да съм певица, а актриса. Ще направя всичко по силите си, за да осъществя своята мечта дори и шансът ми да е 20% от 100%. Не съм много голяма, но мисля, че мога поне да пробвам да осъществя мечтата си. На 11 години съм. Живея в град Айтос и уча в СОУ Никола Йонков Вапцаров. Не мога много да ти помогна и няма да кажа нещо по различно от другите. Ако разбереш, че има кастинг за актьори/актриси говори първо със своите родители по тази тема, а след това ако ти разрешат се запиши. Когато вярваш наистина в едно нещо НИКОГА не се отказвай от него! Следвай мечтите си и не се отказвай и от тях! Пожелавам ти успех! Дано някой ден да станеш актриса и да си известна! :)

22.   Ти си болен мозък. И си избии тези мечти от главата. Живееш в България, по дяволите. Ако вашите не са някои баровци, с много връзки и пари, то шанс да станеш известна актриса или модел - няма. По-добре се запиши в някоя хубава гимназия, в която ще учиш нещо свястно. Междувременно можеш да ходиш на уроци по пеене и след време да се явиш на кастинг за Гласът на България или ХФактор. Друго, което искам да ти кажа - намали малко самочувствието и превземките. Не си еднинственото хубаво, умно и талантливо дете на света, на планетата, континента и държавата. Колкото до това да станеш модел - поне да си беше написала ръста и килограмите. Макар че както вече ти казах, такива нямат много светло бъдеще в нашата държава.

Анна

23.   За да станеш актриса в Холивуд първо трябва да имаш доста добър английски език ;)

24.   Аз те съветвам да не се отказваш от мечтите си, защото те правят човек силен и вярващ в себе си! Уважавам те за това че си отличничка, продължавай в този дух! Давай всичко от себе си, но не се насилвай и сама ще откриеш пътя си. Дори да не станеш звезда, не е толкова лошо да си обикновен човек, който обича работата си. Аз също исках да бъда актриса, като бях колкото теб, даже бях влюбена в Брад Пит. Дори съм плакала и страдала... Сега съм на 25 и като се обърна назад, всичко това ми е толкова смешно и забавно. Сега виждам нещата по много по-различен начин, и разбирам че обикновените хора много често са по-щастливи от известните! Не че искам да провалям мечтата ти, просто ти сама ще стигнеш до своите собствени изводи! И помни едно: не е важно дали си известна, а дали се харесваш! Затова по-важното е да обичаш заниманията си и себе си, а останалото е лесно. Не спирай да учиш и да се самоусъвършенстваш, защото само усилената работа ще даде добри резултати. Мечтай и се амбицирай, но не ставай зависима от това, както и от хорските мнения! Желая ти успех!

25.   Здравей,и аз мечтая да съм актриса ,но в Холивуд