Споделена история от Тинейджърски

Да го направя ли?
Аз съм момиче от осми клас. Ще бъда кратка и явно няма да е нищо ново за вас-повечето момичета от класа ми вече са пушили трева и т. н. Днес си седях и им чух разговора.. Едната каза : ''Аз днес няма да се прибирам в нас'', а другата пък отвърна ''Аз така ли и и иначе не се прибирам''. Подиграват се на останалите.. кой бил грозен или дебел. УЖАСНО НЕГАТИВНА ОБСТАНОВКА! Те го смятат за яко и няма да се сближа с тях, защото аз не правя тези неща. Смисъл не пуша, не пия, не съм грубиянка.. не искам да започвам да го правя, но иначе ще си остана самичка. Едно момиче ми разправяше как не харесвало тормоза и подигравките пък в момента понякога го прави..
Също така една казваше как ще бие друга.. като цяло голям хаус..

Коментари

1.   И какво по точно се чудиш дали да направиш? Нищо не разбрах.

4.   Смени училището с по-добро, в което учениците са по-подбрани и по-читави...
Училищата в крайните квартали не са добри, те са "за всеки" - за всякаква паплач, която пуши, пие, друса и люпи семки.
Не можеш да промениш хората, но можеш да смениш средата си с по-добра.
Успех!

5.   Ако става дума за секс, направи го, но с презерватив. Иначе не пуши трева и не ставай като тях. По-добре сама сега, а като отидеш в университета, ще си намериш приятели. Няма смисъл да се превръщаш в тъпачка, която ще я чукат момчетата в тоалетните на Плаза в Студентски град, заради това да имаш приятели в училище. Училището е кратко.

6.   ДО НОМЕР 1
- да стане ли като другите - това се чуди момичето
А иначе
Ами знаеш какъв е контролният въпрос - ако всички хукнат да скачат от моста, ще скочиш ли и ти????
днес това поведение е нормално
- утре може да стане норма - жените с брада, мъжете да
раждат, ще си пуснеш ли брада????
Бъди себе си - това е отговорът

7.   Ако въпросът ти е дали да станеш като тях - НЕ! Оставяй ги да си чупят главите. Не можеш да се правиш на нещо, което не си. И с мен се отнасяха лошо, искаха да бъда като тях, да бягам от часове, да пуша, но не го направих. А сега уча и продължавам напред, а с другите какво ще се случи, никой не знае.

8.   Чуди се дали да започне да сe държи, като тях.
По-добре недей.

10.   Не ставай тъпачка. Остани си такава каквато си сега. Аз харесвам такива момичета като теб. Ако станеш като другите момичета, ще те използват само за секс.

12.   Така са всички нови деца... отиват на ново място и само, за да се впишат започват с провалянето на живота си. Пушене, пиене и грозни думи. Бягане и отсъствие от училище. Момчета и момичета по дискотеки на 13. Това е 21 век... или бъди себе си и оцелей, или бъди като всички други и умирай всеки ден!

13.   Ако смяташ да пробваш трева недей,една приятелка пробва точно в 8ми клас и уж само да види какво е,после започна през ден,после всеки ден и накрая по 6 пъти на ден,сега е 10клас и е станала ужасна,беше красива с дълга гъста коса,сега косата й е рядка,станала е бледа в лице,безлична, с кръгове под очите,не разбира какво й говориш,започна и други наркотици ,много е зле положението,така че недей си разваля живота.

14.   НЕ и пак НЕ!
Не прави такива неща за да се впишеш.. По-добре сам от колкото в лоша компания! И повярвай-училището е доста кратко.. може в момента да ти изглежда вечно ,но не е така :) Не се проваляй и учи напук на тях!

15.   Недей- защо ще играеш такава роля, когато ти си положителен човек?