Споделена история от Тинейджърски

Проблем с концентрацията, мързел или...?
Момче на 17 съм. 2016 ще ми предстоят кандидатстудентските изпити. Подготвям се от сега, ходя на уроци и др. Основния ми проблем е липсата на концентрация. Сядам да си уча темата, прочитам първия абзац, започвам да го уча и след половин час се оказва че още съм на първия абзац и докато го уча съм направил 100 други неща. Да не говорим че тези неща обикновенно включват просто седене и мислене за нещо. Обикновенно времето напредва аз не съм свършил нищо но нямам повече време за това спирам. Не е проблем със запомнянето, ако съм концентриран мога да запомня огромно количество информация. За контролни уроците ги научавам перфектно. Забелязъл съм че уча по добре под напрежение. Ако знам че имам контролно или изпитване след 2 часа ще науча веднага. Ако обаче знам че е утре или други ден няма да мога да се съсредоточа до последния момент. Това ми е огромен проблем, умен съм и запомням много лесно, времето което харча в и аз незнам какво ако вместо това уча ще съм стигнал до много по високо ниво. Споделете имате ли подобни проблеми. Как ги решавате. Благодаря много.

Коментари

1.   И аз съм нещо като теб . Трябва ни помощ .

2.   Здравей! От това, което си написал, предполагам, че си зодия близнаци. :D Ами освен сам да си навиеш на пръста, че ще си научиш уроците, не виждам друг начин. Изключваш телевизора, компютъра и телефона, взимаш си предварително храна и вода, за да не ставаш непрекъснато и да ходиш до другата стая, съсредоточаваш се и това е. По-добър съвет от този не мога да ти дам, защото както казах - само от теб си зависи. Успех! :)

3.   Много се задълбочаваш с тези изпити я се забавлявай повече и не му мисли много докато си още млад.

4.   Повечето ми приятели и приятелки учат като преписват в тетрадка най-важното от материала и така го запомнят, а аз го чета и го запомням.. Та съвета ми е - пробвай, ако имаш време да учиш и не те мързи да пишеш, да си записваш най-важното и да си го прочетеш няколко пъти, това може да ти помогне.. Ако ли не - ти сам си написал, че учиш по-добре под напрежение, помисли, че от изпитите зависи бъдещият ти живот и тогава ще се замислиш, ще наблегнеш да ученето повече и концентрацията ти ще е по-добра!

5.   Леле.... човек, все едно описа мен... В момента съм в същото положение, дори има моменти в училище, по време на даден час, учителят разказва урока, който е наистина интересен и съм супер заслушана в него, нооо не след дълго време усещам как съм започнала да мисля за съвсем друго нещо ;хх ужасно е. Подобно е и вкъщи с уроците. Напоследък се чудя дали не е заради възрастта... Ще съм благодарна, ако някой даде съвет. :)

6.   Имам точно същия проблем! Даже сега като влязох в сайта търсех дали някой е писал за това...

Според мен е от мързел и демотивация. Ако някой ти каже, че ще ти отреже пръстите, ако не го научиш, ще го направиш. Същото ако някой ти каже, че ще ти даде 1 милион. Просто аз имам същия проблем и едва ли съм човека, който трябва да ти дава съвет, просто споделям наблюденията си.

7.   И аз съм така, а вече работя. Ние умните май не сме много старателни и концентрирани. А то и ако бяхме, да сме всичките с нобелови награди :) Както се казва, "На бодливата крава Господ рога не дава". Та и ние така :) Не се бой, живей си живота и щом можеш да си научиш за 2 часа какво си седнал 2 дена предварително?

8.   Хаха.. И аз съм така, по-скоро бях. Сядам започвам да уча нещо и в същото време се разсейвам и започвам да си мисля за нещо, което няма общо с урока ми :Д. Започни да си ги четеш на глас и бавно. Представи си урока по твой лесен начин :))

9.   С напредването на годините ще става все по-зле...
Ако си нормално момче в повечето случаи ще мислиш само за мацки и глупости, но споко явно мъжката половина от човечеството е нещо увредена щом мислим само за женската такава...

10.   И аз имам този проблем... Пия гинкобилоба кафета и тем подобни но по-скоро човек трябва да се надъха психически, още не съм открил как обаче...

11.   Ако си учил през годините по предмета по който ще се явяваш ще ти е лесно. Аз така направих и си спомням че почти неучих за кандидатстудентски изпити.

12.   Според мен е липса на внимание. У всеки човек се усеща тази липса. Просто седни и си помисли кое е истински важно за теб и кое наистина ти приковава вниманието, другите неща, които учиш за безполезни, както повечето неща в училище и в образователната ни система. Иначе просто трябва да седнеш удобно да се отпуснеш, да си пуснеш успокояваща музика и да се конценрираш. Лесно е.
Поздрави!

13.   Имам същият проблем... момиче на 16 съм и си уча уроците като ги преписвам... много време ми отнема понеже съм разсеяна...