Споделена история от Тинейджърски

Музика
Здравейте имам ли право от 5 часа следобед до към 8 вечерта да си слушам музика на уредбата на по високи децибели? Може ли съседите да извикат полиция и да ми направят проблем.

Коментари

1.   Не знам, но мисля, че не. Аз слушам силно музика по всяко време, дори и в един през нощта съм слушал силно, но все още никой не е дошъл да се кара. А аз слушам силно от 4-5 години... :)

2.   може разбира се...
слагай слушалките и готово

3.   Точно в тези часове - можеш! Стига да не прекаляваш с децибелите, естествено, и да не го правиш всекидневно.
Всъщност важно е и как сте ги свикнали - какъв е "духът на входа" един вид. Ако наоколо живеят повече млади хора и често се правят купони, един повече или по-малко едва ли би направил впечатление на някого. Ако обаче е пълно с пенсии и наоколо е пълно мъртвило от много години, вдигнеш ли и един джънгър ще те изядат с парцалите! Приемат го като грубо вмешателство във вътрешните им работи или че като не получават големи пенсии поне тишина и спокойствие в края на живота си са заслужили...

4.   Не виждам смисъл от тази твоя постъпка, освен ако не сте се събрали много хора у вас на парти. Да си сама и да надуваш музиката, за да се покажеш е супер глупаво и просташко. По-тихо пак можеш да я чуваш.

6.   Здравей, аз живея в предимно пенсионерски блок. Открил съм от опит че за 20-25 минути на ден като ми е кеф и надуя яко няма проблем. Преди когато съм прекалявал много пъти са ми звъняли на вратата. Съседите ми вече са спокойни понеже са го научили че като почна свършвам в нормален срок и си спазвам 20-25-те минути:). Не го правя и всеки ден. Са ако ги тормозиш по 1-2 часа нормално е да се издразнят.

btw, ако дигаш купон в петък/събота културно е да оставиш бележка на видно място вътре във входа от типа "Уважаеми съседи, на ХХ. ХХ дата в апартамент ХХ ще се проведе празнуване на рожден ден с по-силна музика до 02ч. Ако представлява неудобство за Вас моля да се свържете с нас предварително. Благодарим за разбирането. " В различни дни от петък и събота не те съветвам да се пробваш:) Хората са на работа и трябва да се наспят.

Часове преди 09 сутринта и след 19-20 вечер естествено не е ок. Също и събота/неделя следобяд 13-16ч.

8.   От 8:00 до 14:00 и от 16:00 до 20:00 може да слушаш ако щеш дет метъл усилен на макс. дори и да се чува в целия блок, никой няма право да ти забрани. друг е въпроса дали няма да извикат полиция, ако прекаляваш.

10.   Разбирам те напълно. И аз понякога си увеличавам музиката малко повече и съм сигурна, че съседите я чуват.
Родителите ми, като бях по малка, правиха купони у нас и вдигаха голяма олелия. Съседите са викали полиция, но единственото, което полицията правеше, беше да ни каже да сме по-тихи.
Но според мен си зависи от съседите. Слушай си музика колкото искаш, пък ако викнат полиция, тогава ще го мислиш. :)

11.   И аз слушам дет метъл в блок живея в който предимно са по-вързрастни хората и затова трябва да се съобразявам иначе аз нямам уредба а слушам на колонките и така