Споделена история от Тинейджърски

Как да събера пари?
Здравейте, момче на 14 години съм :) Доста запален геймър съм си и напоследък по-новите игри не ми тръгват на моят компютър от преди 3 години, и реших да си купувам игрална конзола която струва около 350 лева, но не знам как да събера тези пари :/ Родителите ми ми дават достатъчно пари, но не искам да харча парите които те изкарват с много труд за конзола, а спестявам от тях някой ден да ги харча за нещо по - смислено. Абе с Една дума искам сам да си изкарам парите... И не ми казвайте харчи ги за нещо по-смислено, например учене... винаги до сега съм бил отличник и ще продължавам да бъда :) Кажете някакви начини как мога да изкарам тези пари горе - долу за година? От малък град съм и не мога да раздавам флаери и такива неща :D

Коментари

1.   Прочети внимателно това и всичко ще ти стане ясно!
http://neverojatno.wordpress.com/2012/09/06/gospod/

2.   Айде без излишни коментари , а ?

3.   Предполагам ще си купиш ps3 или x360 и за какво? Излязоха преди вече повече от година осмото поколение конзоли. До 1-2 години макс, игрите за старите кашони, които са още от около 2005 игрите, които излизат ще ги броиш на пръсти. Също ще трябва да даваш по 100 лева за 1 игра, защото, ако си я купиш, нова не можеш да я хакнеш, просто защото няма и хак.

4.   Стани блогър и прави рецензии за игрите които си играл - в сащ правят пари и по този начин.

5.   стипендия, спестяваш от закуски, по празниците каквото ти дадат, рожденни дни и така..

6.   Залагай на мачове. Ако не спечелиш, то може пък да изгубиш и това, което имаш. :-))))
Абе пич, каква работа на 14? Хората в БГ масово квичат, че няма работа, та кой ще те вземе тебе със сериозната идея да ти плати. Изчакай 5-6 години, когато ще можеш да работиш нещо и си купи каквото искаш. Цял живот има да играеш игри. Сега си мислиш, че като възрастен ще си супер сериозен и няма да се занимаваш с такива работи, но като минат годините, ще видиш, че пак ще си същия.

7.   Много хубаво разсъждаваш и това, че обичаш да играеш игри няма нищо лошо.
Откажи се от някой други удобства и попитай родителите си дали може да си купиш конзола. Нищо, че са с техните пари.. те за това работят за да имаш всичко което те прави щастлив.
особено щом казваш, че си отличник - няма да получиш отказ :)
и те ще се радват ако те видят щастлив..
само гледай да не си развалиш успеха защото родителите ти ще съжаляват!
щом си от малък град, няма как да изкараш пари (то и в голям да си.. пак трудно)
може да искаш конзола за нова година с уговорката че ще намалиш други разходи и че няма да искаш нищо за следващия рожден ден и т. н,

успех!

8.   Копай биткойни. Между другото добре разсъждаваш и точно така като теб са се форирали някои от най-големите бизнесмени. Искали са да са независими от малки.

Чувал съм едно първолаче да си изкарва дребни пари от правене на гривни. Нанизвало си е маниста на конец и ги продавало на съучениците си по 50 ст.

Питали са го как се е сетило, а то отговорило, че питало майка си как да изкара някой лев. Тя му казала просто в продължение на няколко месеца каквото и да види да си задава въпроса "Как могат да се изкарат пари от това". И то каквото и да е видело, си задавало такива въпроси. В началото не се е сещало за нищо, но след няколко дни, когато това му е станало навик, започнало да се сеща за все повече и повече неща. Просто мозъкът така свиква да работи и да измисля решения за на пръв поглед трудни ситуации.

Тренирай го това, все ще измислиш нещо, но трябва и търпение. Но имай предвид, че това ще ти помогне адски много в живота като възрастен. Няма да работиш за жълти стотинки като вашите, а за теб ще работят хора.

Помисли за всичко - от какво имат нужда твоите приятели, какво биха купили от теб, на улицата като видиш нещо се замисли. Просто мисли! Наготово никой няма да ти даде решение, а и не е добре да свикваш някой да мисли вместо теб. Като пораснеш, сам ще се убедиш.

9.   Спестявай пари от закуски (взимай си храна от вкъщи).
Върши задължения срещу пари (аз разкарвах кучето на съседите :D)
Откажи се от някои екстри – кино, кафета...
Щом си отличник, пробвай се за стипендия.

10.   На мен на ден ми дават за закуска по 1- 1. 50- 2 лева, различно. Аз си правя сандвичи от вкъщи и си кътам паричките, които спестявам в една касичка, но гледам родителите ми да не разберат какво правя, поради причината, че майка ми веднага ще каже "О, ами ти щом от понеделник не си си купувала закуска си ти стоят парите, значи няма нужда тази седмица пак да ти давам". Е, аз съм момиче и си ги пестя за съвсем други неща, ето сега например ми е нужна нова преса за коса и възнамерявам със спестените пари да си купя. Гледам да не ходя много много по кафетата, намалих и киното, но какво толкова. Защо трябва да си харча парите навън, като в къщи си имам всичко необходимо и нашите са го купили. Опитай като мен, не е голяма мъка да се храниш с домашни сандвичи. Ако те е срам от съучениците си, си яж сандвича по пътя и докато стигнеш училище ще си го изял. Или ставай 15 минути по-рано и яж вкъщи. Опитай, не е трудно! :)

11.   Номер 10 - какво му е срамното в домашните сандвичи? Можеш дори да ги оправдаеш с диета, ако накараш майка ти да купува черен хляб някакъв.
Аз също така си събирах пари за всичко като ученичка, но не съм се крила - изкарваш си сандвича като бял човек в междучасието. Нима мазнотиите в училище са по-добри?
Инвестирай обаче в красива и шик кутия за сандвичи - дори другите ученици ще почнат като теб.
Аз съм майка на ученик в началния курс и не искам да яде боклуците в училище - затова има интересна кутия за сандвичи, в която му слагам всяка сутрин здравословен сандвич и отделно ябълка му слагам в чантата и минерална вода. Отделно той си има по 1, 50 лв. джобни дневно за свои си нужди и да се научи да борави с пари и ако иска може дори боклуците в училище да яде - не го следя, но поне има избор. Моят съпруг не е българин и на Запад всички деца си носят храна от вкъщи. Съвет-съвет - инвестирайте в хубава кутия за сандвичи, дори може сами да си направите от обикновенна кутия с някакви ваденки и рисунки нещо оригинално и ще видите, че и вашите съученици ще видят от вас и ще почнат да си взимат храна от вкъщи