Споделена история от Тинейджърски

Не се вписвам в графата 'готини'
В класа ми има две момичета, който се пишат 'facebook звезди'. Имат маркови дрехи, държат се надуто.. Още от преди да започнем училище чувах разни неща за тях, но не си правих прибързани заключения. Е те се държат доста гадно и имам чувството, че скоро и с мен ще започнат да се заяждат. Някой хора от класа ги боготворят едва ли не.. опитват се да им се харесват, за да станат и те готини. Ако запознат да ме тормозят и мен.. аз попринцип съм по-кротка и мила и няма да знам какво да им кажа. Аз не се вписвам в графата на готините.. не искам да се променям, но така ще си остана сама. Има и също още фактори, който ме карат да не харесвам сегашното си училище.. как ще издържа?

Коментари

1.   Грешката ти е в мисленето ти. :) Това да не се вписваш в графата "готини", не означава НЕПРЕМЕННО да останеш сама! Откъде знаеш, че няма и други като теб? Клиширано звучи, знам, но и аз минах през същото миналата година. Нов клас, 26 човека, аз познавах само един, и въпреки това изобщо не ми дремеше ще се впиша ли, няма ли. Всичко опира до нагласата. И в крайна сметка си намерих приятели... Не гарантирам, че при всички се получава, но все пак никога не знаеш..

2.   за мен твойте качества са много по-важни :)
М 16

3.   Първо, не е нужно да се вписваш в графата "готини", защото много от тях имат вродено "унищожително" мислене, което води до дъното.
На този има два вида хора - добри и лоши
Ако искаш да си от лошите - това е най-лесния избор, които не води до никъде.
Относно опасността от нападки към теб - писал съм в друга близка тема.
Не харесваш училището си, тогава си обирай крушите и отиди в ново.
Късмет в бъдеще.

ДТ

4.   Щом казваш АЗ НЕ СЪМ ОТ ГОТИНИТЕ или ТЕ ИМАТ МАРКОВИ ДРЕХИ или ТЕ СА ФЕЙСБУК ЗВЕЗДИ, значи тотално трябва да промениш мисленето си. Четох поста ти няколко пъти, за да бъда максимално полезна с това, което ще ти напиша.
Ето какво мисля в действителност, ти си на около 12 или 13 и в момента това ти се струва като най-важното нещо, което трябва да напишеш. След време ще осъзнаеш, че всъщност хората изобщо не ги интересуват тези глупости.

5.   Чуй. Има много, ама много момичета, които си мислят, че като нямат маркови дрехи. Не си слагат 2 тона грим на лицето, нямат дини за гърди, а са просто едни обикновенни момичета, никой няма да ги хареса. Бъркаш. Аз съм момче на 18 години и ще ти кажа, че момчета когато са все още в тинейджърската възраст мислят повече с долната си глава отколкото с горната. И изобщо не обръщай внимание на ония така наречени "готини" хора. Гимназията е гадно място за много момичета и момчета, така че не си прави труда да се правиш на една от тях. Бъди себе си. Няма смисъл да правиш нещо, с което няма да се гордееш после.

6.   Аз бях като теб и аз бях смотана.
Останах си смотана и на моменти неразбрана.
Това че не си готина и популярна не означава че нещо в теб не е наред.
Всички сме различни и допринасяме по някакъв начин.
Готините и те си имат своите проблеми.
При тях живота е бил по благосклонен в едно отношение но в друго най вероятно не!
Бъди си мила и ако нещо се случи бъди уверена че всичко ще бъде наред.
Бъди по уверена и едно ще ти кажа има кофти зубъри но и кофти готини.
Всички е до самия човек!