Споделена история от Тинейджърски

Всички в училище ме отбягват
здравейте момиче ма 13години съм /7клас/ до миналата година в училище бях в много добри отношения с всички в училище и бях най добра приятелка с едно момиче което ми влияеше много лошо. Оценките ми се понижиха започнах да се държа гадно със семейството ми защото тя беше много красива имаше руса коса и сини очи исках да съм като нея защото аз имам кафява коса и кафеви очи но както и да е през цялата минала учебна година аз се опитвах да бъда като нея споделях и тайнии и си мислех че всичко с нея ще бъде идеално тя беше мила с мен помагаше ми в трудни моменти докато не нестъпи 7клас тя си намери приятел и ме кареше постоянно да излизам с тях а аз не исках защото се чувствах неловко те вървят прегръщат се и се целуват а аз просто вървя с тях и ми се подиргават че съм била грозна и нямам гадже и когато и кажех че не искам тя започваше да ми крещи каква приятелка съм, че миналата година ми е помагала а като е станело време аз нанея да помагам никаква ме нямало. Постоянно започваше да ме обижда че съм била грозна и не съм като нея, постепенно започна да се държи все по гадно сме таке ме е псувала и обиждала че чак ме е разплаквала миналата седмица наговори всички в класа против мен казала им е че съм говорила лоши неща за тях, че винаги съм ги обсъждала и много други измишльотини който всъщност тя говори зад гърба на хората. Във феисбук имах чатове как обижда псува и постоянно обсъжда едни момичета от нашия клас с които сега е най добра приятелка. Немога да я понасям сега всички ме отбягват мислят че аз съм говорила против тях а всъщност не е вярно те са толкова добри момичета никога не бих казала нещо лошо за тях. Вчера тя дойде при мен и започна да ми казва за какво си ми взела телефона, а аз даже и незнаех за какво става въпрос а същност това бил поредния и филм измислила си че аз съм и била откраднала телефона а всъщност аз не съм. Никога няма да открадна чуждо нещо, а то дори никой не и е откраднал телефона и тя дойде при мен и започна да се прави и ми вика че щяла да ме пребие и всички от класа се заобиколиха около мен и започнаха да ме нареждат. Всеки ден аз трябва да търпя този тормоз всеки ден ме обиждат. Има още много по лоши случки който преживявам всеки ден просто ми е гадно да ги разказвам. казах на баща ми а той каза да не им обръщам внимание и аз да ги бия. -_-Просто незнам какво да правя искам да се преместя в друго училище. Моля помогнете ми!! Аз ли греша някъде? ;(

Коментари

1.   е сега няма смисъл да се местиш щом си 7 клас и без това до година всеки ще отиде в друго даскало, не им обръщай внимание ;) имаш още няколко месеца

2.   Ами щом имаш чатове, където тя ги обижда, върви и им ги покажи. По-добре го направи, когато нея я няма, така няма да може да ти създава интриги. Ами и ти вземи да кажеш нещо против нея или започни да я излагаш, както тя прави с теб. А може и пък да отидеш при конкретен човек, когото е обиждала и да му покажеш чата и така постепенно да събереш всички, и да я разберат каква е.

3.   Номер 2 проблемът е че тя беше ми взела телефона и ги изтри когато бяхме приятелки.Тя винаги ми взимаше телефона и триеш всяко нещо което може да и създаде проблеми,а когато аз и вземех телефона и тя ми казваше че съм никоя и нямам право да и пипам телефона,и аз си мълчах и нищо не казвах защото имах страх от нея.
-Авторката