Споделена история от Тинейджърски

Мразя училището
Здравейте!
Първо, моля да одобрите темата.
Проблемът е, че мразя училището до небесата...
Преди години съучениците ми са ме тормозили психически/физически, тогава просто намразих училищата и започнах да бягам , без да се интерсувам от нищо.
Преди да се случи това, учих доста, но това свърши...
Как да обясня на родителите ми, че не искам да стъпвам там, защото не ми харесва ?
Учих преди 2 месеца в езиково училище, което се намира извън България, ама пак почнах да отсъствам, защото се чувствам притиснат от четири стени.
Мога да уча, само че при налично желание.
В обратен случай - няма да отворя един учебник, защото ми се вижда безинтересно.
На всичкото отгоре ме плаши законът, които казва, че до 16 години трябва да се посещава училище, въпреки това не разбирам, объркан съм ужасно много.
Искам да си направя някой важни неща свързани с програмирането, не знам до каква степен мога да успея с отлична практика и завършено основно...
Знам, знам ще кажете "като не учиш няма да имаш нищо", но просто това някак не ми влияе, защото доста гняв имам към това място...
Родителите ми казват "учи, за да станеш нещо", но това напълно не ми помага, заради отрицателните ми мисли, че училището не ти дава нищо, не помага в живота и т.н

Моля за съвет и без нападки, ако може.

Коментари

1.   И аз мразех училището, но сега ми липсва.

2.   Нищо не ти се разбира мразиш училището като институция или мразиш да имаш контакт със съученици? каква е причината?
Ако е това което съм разбрал че не искаш да посещаваш учебните занятия, но искаш да си завършиш образованието има и друг начин стани частен ученик и се явявай само на изпити.

3.   Не искам да стъпвам в училището, ако има такъв начин то колко горе-долу ще струва?

4.   Ами аз не познавам дете, което да обича да ходи на училище. И аз го мразих едно време, обаче за съжаление няма начин. Освен ако не искаш един ден да завършиш ровейки в кофите трябва да се понапънеш и някак си да изтърпиш докато завършиш. Номер 2 ти е казал другия начин-да станеш частен ученик, но повярвай ми тогава е още по-трудно. А и човек не трябва да бяга от проблемите, а да търси начин да ги реши. защото ОК сега мразиш училището и ще се скатаваш, ама някой ден ще ти се наложи да работиш и тогава какво? Цял живот ли просто ще бягаш и ще се скатаваш? Не става! Така, че ако трябва поговори със специалист (психолог) какво толкова те дразни и виж как да решиш проблема.

5.   Едит: Днес, след като получих 2 часа мърморене, ако не отида на училище ще бъда пратен в пансион...
Разбира се, отидох, защото не искам да съм там, където няма живот... :)
За мой късмет ме приеха отново в училище и ще си ходя всеки ден, за да не стана, както 4 казваш "да ровиш из кофите".
Благодаря Ви за коментарите, най-много на 4
Поздрави, М. М

6.   Какво ще постигнеш като го мразиш не искаш да го посещаваш??? Образование ? едва ли работа особенно без образование = -000000% шанс а да не говорим за доходи жилища и още неща по веригата.Какво според теб ще стане когато спреш да учиш ще си над всичко и всички ще знаеш всичко, не точно обратното живота е тежък радвай се че все още си на училище защото после идва тежкото