Споделена история от Тинейджърски

Никой не харесва момчета с брекети.
Здравейте! Момче съм на 16 години и нося брекети от 11 годишен, което е много неприятно. Нося ги толкова време, защото пътувам всеки месец да ми ги затягат, зъболекаря не е в моя град. И разбрах, че в тази възраст усмивката е едно от най-важните неща за момичетата. Вече не се и учудвам, че никое момиче не говори с мен, че се зарибяват с другите, а че аз си седя на чина и се чувствам като аутсайдер... Срам ме е вече да се засмея, пък зъболекаря и отдолу иска да слага :X:X Въпросът ми е има ли човек, с подобен проблем като мен, как се е справил. Самочувствието ми вече отдавна се изпари и съм сигурен, че никое момиче няма да ме зажележи докато не завърша университет. ;(

Коментари

1.   Това да ти е проблемът. Аз носих брекети от 13 до 17 годишен и си общувах нормално с хората. В началото малко ме беше срам, но това си е нещо нормално. Момичетата ще те харесат, като видят, че си непукист, а не дали си с брекети или не.

2.   Аз пък харесвам момчета с брекети!

3.   Като ги свалиш ще грейнеш!

4.   Хей спокойно , аз харесвам момчета с брекети , не се гледа красотата а какъв си отвътре..
Момиче на 13

5.   След време знаеш ли колко момичета ще ти се редят с такава хубава усмивка. Споко и други като тебе има .

6.   A сещaш ли се кaто то мaхнaт брекетa и кaто грейне усмивкaтa ти с перфектно подредените зъби, кaк ще ти се нaлaгa пък дa се отръсквaш от фенки:)? !
Освен товa си мисля че, си притеснителен и по- зaтворен. Дaли пък не е сaмо в твоятa глaвa " проблемa " и дa не зaбелзвaш някое също толковa притеснително момиче? Знaеш ли, със или без брекет, много по- вaжно е кaкво излъчвaш. Aко е неувереност, товa може дa се приеме кaто неувереност или нежелaние.
И aко не се усмихвaш нaпук нa " телчето ", кaк дa знaят момичетaтa че, си приятен, зaбaвен, усмихнaт, сaмоуверен? ! Опитaй тaкa, усмихвaй се, поздрaвяйвaй, присъединявaй се към компaнии, говори свободно кaто че изобщо не те притеснявa брекетa и сaм ще видиш кaк проблемa е бил сaмо в твоятa глaвa.

7.   Аре бе момче, глупости... аз съм на 15 години и съм момиче, пък и на мен на първо място ми е важно момчето да знае как да се държи с мене, характера му и накрая външния вид най-малкото ми е важно! Стига ми само да е добър и да има добро сърце! Брекетите не ми пречат в момчето. Я се стягай, да не ти пука, усмихвай се и вдигай самочувствито високо! Има по-страшни и много тъжни неща, отколкото ти да се притесняваш за усмивката ти! Има проблеми които не се оправят никога, например като там здрави силни болести, които са нелечими и болните деца, хора не могат да се излекуват, това е гадно и страшно! При тебе не е страшно! Здравето е най-важното! Носи си брекети, усмихвай се и да не ти пука!

8.   А бе момче луд ли си . Аз също нося брекети о отгоре о отдоло не се оплаквам имам си гадже всичко чук. Ти си се притеснил много . Не трябва да е така . Всичко е до товя какво говориш трябва да не ти пука кво щи каже дали ще резне или не . Продължаваш напред и това е :)

9.   Има много симпатични момичета с брекети.. Не си създавай излишни комплекси! По-добре да си носиш брекетите и един ден да ти е хубава усмивката. И не бъди толкова негативно насочен към себе си!

10.   Абе я се стегни! Повечето хора на тоя възраст носят или са носили преди брекети или шини. Съмнявам се някой да те отхвърли само заради това. По-скоро проблемът е в ниското самочувствие - няма по-отблъскващо нещо от неуверен човек. Поработи над това. И над комуникацията си с хора и от двата пола.

11.   Ще ти го кажа така - представи си момичето, което харесваш с брекети. Ще я харесваш ли по-малко? Де речено, няма и да ги забележиш.

12.   Мога да ти кажа, че махнеш ли ги огромна промяна ще има в отношенията ти с момичетата! Колкото до това, че не харесват - зависи от личен вкус. Аз лично го намирам за адски сладко.
М,15 :)

13.   Искам да ти кажа,че съм момиче и обожавам момчета с брекети. Не знам защо,но ако си с брекети ще имаш повече шанс с мен. Няма за какво да се притесняваш. Сегашният ми приятел носи от 10 годишен и е имал твоя проблем. Този проблем според мен не идва от това,че си с брекети. Бъди себе си и не се притеснявай:)))

14.   Не знам как се гледа на момчета с брекети, но АЗ ОБОЖАВАМ момичета с брекети. Направо ме подлудяват. А нещо, което със сигурност знам, е че след като свалиш брекетите ще имаш перфектна усмивка, която никоя мацка няма да подмине. Така че няма страшно. Само не се панирай, защото момичетата го усещат. Чувствай се така все едно не ги носиш и всичко ще е наред.

15.   Сложи си прозрачни, като те е срам толкова.

16.   Аз съм на 15 и си умирам за момчета с брекети! Не се притеснявай, а давай смело!

17.   Аз пък нямам нкакъв проблем че момчето е ас брекети стига да имаш и др хубави черти и характерата да е добър. Можеш само да се гордееш се това защото след това ще ималш страхотна усмивка

18.   Момиче на 16.
Аз лично много си падам по момчета с брекети. Намирам момчетата с брекети големи сладури! Ще ти кажа едно, важното е да си имаш самочувствие! Такива момчета харесват момичетата- уверени в себе си, а не несигурни и срамежливи. :)

20.   Момчетата със брекети са сладки...
П. С. Момиче

21.   Хей! Искам да ти кажа, че не зависи от това дали имаш брекити или - не. Въпросът е там, че нямаш самочувствие, започни да се забавляваш повече, намери си нови приятели... Аз лично харесвам едно момче, което е с брекити, но това е отделен въпрос... Успех със самочувствието ти!

П.П. Момиче

22.   Момчето, което харесвам носи брекети. Така, че не намирам причина, какво им пречи! Дажи момчетата с брекети са много сладки!

23.   Аз лично не обръщам внимание на това. Дори не мисля, че има някакво значение, защото някои момчета са привлекателни, а други не за мен и без значение дали носят брекити или не за мен ще си останат такива.

25.   Аз съм момиче на 15 и сложих брекети преди 2 месеца. Чувствам се чудесно, усмихвам се широко с тях, харесвам се с брекетите и никой не ми се е подиграл (и да е било зад гърба ми, пак не ми дреме! ). Все пак нося 3000 лв в устата си, няма как да не съм доволна и благодарна, че ги нося. :) Не бъди такъв песимист и се усмихни широоко с брекетите! Един ден като ги махнеш, всички ще ти се възхищават, че си с перфектни зъби! :)))

27.   Момчето, което харесвам носи брекети. Много е сладък и постоянно ги крие. Е, в последно време се усмихва по-често. Няма за какво да се притесняваш. Харесваме!
М,15

28.   Според мен пък брекетите са супер сладки. Момичетата в твоя клас сто на сто са някакви кифли. Хич да не ти пука, ти си гледай здравето пък все ще си намериш някой. Не се притеснявай, красив си! ;)

29.   Спокойно... Най-готиното момче от моя клас е с брекети. Пък според мен момчетата с брекети също са хубави.

30.   Не се притеснявай. Има един от моето училище. Много е хубав и носи брекети. Момичетата са луди по него, включително и аз. Това, че си с брекети не е проблем. Според мен ти имаш комплекс. Отиди на психолог, наистина отиди! Не казвам, че си луд. Просто отиди, за да те посъветва как да се държиш, тъй като в този сайт не сме психолози, а прости разменяме опит. Е, късмет!

31.   Здравей,

От три години съм баща и от време на време ровя из нета, за да се подготвя какво ме очаква.

Та по темата! Да ти имам проблема на 16. Носих брекети в гимназията около 3 години. Беше луд купон! Сменях си ластиците при всяко посещение с различни цветове: Сини, зелени .... Бях единствения в класа си! Брекетите са скъпа придобивка и имай предвид, че показват сериозен социален статус!!!!! Смей се яко и ги показвай на всички. Направи си куп забавни снимки. Като станеш на моята възраст ще се заливаш от смях. Като ги свалиш ще благодариш на родителите си, че са имали възможност да спонсорират това.

32.   Както сам виждаш, има много момичета, за които това, че носиш скоби, не е проблем. Аз съм на 21, но носих брекети в периода 11-14 годишна възраст и после имах прекрасна усмивка. Подигравали са ми се, но не обръщах внимание. Сега, от скоро зъбите ми отново тръгнаха напред, но няма повече да нося брекети (ще сложа шини). Разбирам те много добре какво ти е, минала съм по този път, външният вид е много важен в тази възраст. Така че по-ведро, все ще ги махнеш един ден. Но след като ги махнеш е много важно да носиш шини (докато си вкъщи и тн), за да не се получи като при мен.

Успех!

33.   Харесвам момчета с брекети, толкова момчета познавам с брекети, които са уникално красиви.