Споделена история от Тинейджърски

Как да си събера пари
Много бих искала samsung galaxy trend 2 (харесала съм го не ми пишете за друг). Имайте предвит, че живея в блок, който няма кучета и мързеливи хора. Не искам да моля майка си или баща си да ми го купят искам да се справя сама. Благодаря ви предварително.
P. S На 14 съм и получавам по 10 лв на седмица, които ползвам само за транспорт

Коментари

1.   ами пробвай да събираш парите който ти дават за денят а и идват празници а по празниците дават пари..

2.   Взимаш една прахосмукачка и отиваш в гората! Те растат по дърветата, а сега като е есен масово падат по земята. За един ден ще събереш за 10-ина телефона, щом не си от блок с мързеливи хора, а това ще ти даде възможност да размислиш и върху марката/модела на телефона. Сигурни сме, че ще направиш правилния избор, щом като нямаш кучета да ти джафкат на главата!

Втори вариант: тичаш след транспорта и след около 100 седмици (~2 години) спестяваш за истински телефон.

Третият вариант с чалга-стайла и магистралата няма да ти го казвам, че ще ме изядат тука, макар че вече си на 14 и имаш законно право.

P.S. За какво ще използваш телефона - някакви важни делови разговори ли имаш или да си учиш нещо уроците с него?

3.   Ако заделяш от тези 10 лв. на седмица по 50 ст., което хич няма да ти се отрази на парите, ще си ги събереш. Точно за 7 години. Тъй, че давай. Заделяй си по 50 ст. на седмица и за 21-вия си РД ще си имаш нов телефон.

5.   Идват празници, помоли вашите да ти дадат пари с които да купиш подаръци на близки и приятели. Е, ще купиш подаръци, обаче гледай да ти останат малко пари, които веднага си скрий някъде за да не се изкушиш да ги изхарчиш и всеки път като ти останат пари ги прибавяй към тези. Знам, много бавно се събират така, но преди известно време и аз събирах пари така за една скъпа вещ, която исках да имам. Днес ми останало левче, на другия ден два, после пак и така няколко месеца докато си събера парите. Вярно, аз съм много по-голяма от теб и можех да си купя въпросното нещо още денят в който взимам заплата, ама после половим месец щях да карам само на хляб и вода и за това реших, че е по-умно да събера парите постепенно, а не да си отворя огромна дупка с бюджета за месеца. Пък и така е много по-готино и после се радваш много повече на въпросното нещо, като си си мечтал за него толкова време и знаеш колко усилия ти е струвало да събереш парите. Докато ако го получиш на готово ще му се радваш и после ще ти омръзне. Пък и за мен това беше добър начин да си докажа, че когато имам цел мога да пестя, а не съм такава невероятна прахосница, каквато се опитва да ме изкара мъжа ми. За това умишлено не извадих на куп цялата сума, а положиш усилия да я събера. Учи те и на търпение и на спестовност, а и пак ти казвам накрая радостта е много по-голяма като събереш парите.

6.   Парите ги използваш само за транспорт... защо не си изкараш карта за автобус?

7.   Скъпи върви в гората там има банки качиса и
ще си вземеш пари

8.   Ами попринцип аз като ми трябват пари така правя - всичките ми джобни (5лв. на ден) си ги събирам, не си купувам нищо ( но аз живея в малък град и не ми т рябват пари и за транспорт). По празниците, всичко което ми дадат (а те горе-долу се събират по 150-200лв. ) - отива при парите, които събирам. И така за около 5 месеца (зависи колко струва телефона, но аз съм с iPhone 5s и ги събрах за горе-долу толкова време) и си събираш парите. Но в твоя случай, щом плащаш за транспорт, гледаш максимално да не го използваш или пък всичко което ти остане, дори и 2 лв. да са - да отиват при парите за телефона. Също можеш да кажеш на вашите да ти увеличат с 5лв. джобните на седмица (не знам какви са възможностите ви, но пък 5лв. няма да ги затрудньт) и хоп - още 20лв. на месец.

9.   Ами попринцип аз като ми трябват пари така правя - всичките ми джобни (5лв. на ден) си ги събирам, не си купувам нищо ( но аз живея в малък град и не ми т рябват пари и за транспорт). По празниците, всичко което ми дадат (а те горе-долу се събират по 150-200лв. ) - отива при парите, които събирам. И така за около 5 месеца (зависи колко струва телефона, но аз съм с iPhone 5s и ги събрах за горе-долу толкова време) и си събираш парите. Но в твоя случай, щом плащаш за транспорт, гледаш максимално да не го използваш или пък всичко което ти остане, дори и 2 лв. да са - да отиват при парите за телефона. Също можеш да кажеш на вашите да ти увеличат с 5лв. джобните на седмица (не знам какви са възможностите ви, но пък 5лв. няма да ги затрудньт) и хоп - още 20лв. на месец.