Споделена история от Тинейджърски

Въпрос към специалист-психолог
Моля модераторите да публикуват темата ми, здравейте.
Тийнейджър съм, започнал да опознава себе си. Постепенно започвам да разбирам какво огромна роля има детството ми за сегашния ми проблем-като цяло голямо притеснение изобщо от обществото, а знам, че това е пагубно и с времето се влошава все повече, ако не се вземат мерки. Доста съм проучил досега за това, запознат съм и горе-долу, опознавам се. До преди време бях ежедневно тормозен и друго, чувствам се все едно съм научен, че каквото и да направя, ще се справя по-зле от другите, има и други последствия, но няма всичко да казвам. Не се оплаквам, аз и по принцип мразя да се оплаквам, само споделям, знам че е можело и да съм по-зле и се радвам и на това, което имам, а и сега смятам, че получавам достатъчно любов.
Та, ето и колебанията ми:
В Интернет на различни места има описани сходни начини за лекуване на травмите от детството: да се върнеш към детството си, или чрез снимка, просто по някакъв начин, да изжовееш отново събитията, които са те травмирали или пък да си представиш мечтаното за теб детство, да "контаткуваш" с детето в себе си по някакъв начин, да му казваш колко го обичаш, да си му като родител и други подобни неща, не описвам чак толкова подробно, в Интернет може да видите "лечение на травми от детството".
Та въпросът ми е:
Ако има сред четящите някой психолог-специалист или такъв с по-задълбочени познания да каже това ефективни методи ли са или са някакви сектантски, които само те тласкат още по-надолу. Подозирам, защото повечето от тези съвети бяха в някакви съмнителни сайтове.
Моля за отговор. Ще съм благодарен!

Коментари

1.   Много се превземаш... Детството ми беше малко скапано.. от баба на баба, разводи, глупости... Не контактувах с никой, нямах приятели, бях срамежлив, избягвах всичко, но ми омръзна и спря да ми пука... сега съм нов клас, имам приятели, но все пак нямам теми с тях.. Говорят само простотий които не ме интересуват особено.. имам чувството, че съм къде къде по-умен от тях... Съветвам те да спре да ти пука поне малко... Дръж си се нормално и си търси приятели... иначе не си единствен от НАШЕТО общество на срамежливи и очеВАДНО по умни :))))

2.   Разбира се общоизвестен факт е, че Сподели. нет е онлайн помагалото на всички специалисти-психолози> Те не пропускат шанса си да надникнат тук и да сверят собствените си знания по тая или оная тема.
Аз като такъв специалист, съдейки по написаното от теб мога на прима виста да ти заявя, че в детството си си имал сексуални преживявания с домашни животни. За да подвърдя диагнозата и да ти изпиша подходящите препарати обаче, трябва да дойдеш лично в кабимета ми. имам голямо куче, но ако те притеснява мога да го затворя в другата стая...