Споделена история от Тинейджърски

Как да намеря общ език със съучениците си?
Здравейте, пише ви момиче на 16 години. Значи от около 1 година съм в нов клас и като цяло нямам проблеми със съучениците си, но почти никога не мога да намеря общ език с тях. Понякога ми е много скучно и имам голямо желание да си поговоря с някой. Не, че не мога да го направя, но в повечето случаи имам чувството, че си говорят празни приказки, които не ме вълнуват и няма кой знае какво да кажа по въпроса.

Попринцип съм горе доло общителна и в стария си клас не съм имала този проблем. Имах няколко съученици, с които се разбирах много добре и до ден днешен се виждаме, но не ми е приятно докато съм на училище междучасията да дремя само или да си играя на телефона.
Понякога всякаш се притеснявам да не им досаждам. Имаше един ден, в който откачих от скука и реших да се включа в диалог с едни момичета, които ми бяха горе доло близки и едната ме погледна така все едно ми казва "Какво търсиш тука" и не ме отразиха като цяло. А иначе като аз съм си говорила с някой тя се е включвала, макар че изобщо не и влиза в работата. Сега ще кажете ами, ето че има с кога да си говориш, но това се случва рядко, а все пак да не забравяме, че повече от половия ни ден минава на училище и човек откача ако не прави нищо през междучасията поне. Знам, че съм там за да уча, но часовете ми стигат за това.

Незнам аз ли не мога да преценя кога е подходящия момент да се включа в даден разговор или просто има нещо друго, защото в интерес на истината макар и рядко, когато съм се включвала са ми отговаряли и са се държали мило, дори и сами са ме заговаряли, но не са изглеждали по-различно от случая, в който уж си говореха "нещо тайно". Аз мисля, че просто не искат да ме допуснат много близо до себеси.
Как да преценя, кога бих им била досадна и кога не? Знам, че въпроса ми е тъп, но просто е кофти цялата тая работа.
Какво бихте направили вие, ако бяхте на мое място? Благодаря предварително. Надявам се историята ми да бъде публикувана. :)

Коментари

3.   Решението е едно - общуване, общуване и пак общуване. :) Търси контакти със съучениците си, а не се изолирай сама. Например може да ги питаш неща, свързани с училище и така ще завързваш някакъв разговор. Постепенно ще намерите и общи теми за разговор и интереси. С повече общуване и те ще успеят да преценят какъв човек си като характер.

4.   Повечето са такива, няма кво повече да кажа.
Не си длъжна да преценяваш кога си им "досадна" или не, защото това си ти, а не кукла на въже.
Просто си гледай кефа и хич да не ти пука за другите, които се смятат за върха на живота.
Весело посрещане на НГ

5.   Прави сте, така е, но дали ако постоянно търся контакт с тях няма да изглеждам като "отчаяна за внимание".

6.   е, защо да изглеждаш отчаяна? нормално е като прекарваш по 6 часа в училище да размениш по някоя дума с някого - за училище, за музика, спорт или каквото се сетиш. питай ги гледали ли са някой филм, харесват ли някой певец и т. н.
и не се задълбавай толкова да мислиш как изглеждаш в очите на другите.
успех!

7.   Благодаря много, ще послушам съветите ви и ще се постарая да ги спазвам.

8.   Незнам просто ме притеснява това да не се отдръпнат съвсем и да загубя и малкото внимание, което получавам от дъжд на вятър, иначе знам, че не трябва да ми пука и да си общувам когато си поискам и с когото си поискам.