Споделена история от Тинейджърски

Аз
Здравейте!

Аз съм на 14 години. Не пуша. Не пия. И никога не съм опитвала.
Може би, защото баща ми прази пушачите и аз искам да се гордее с мен. Не съм умна. Не мисля логически. Чувствам се самотна, а имам семейство, тук-там някоя приятелка. Сестра, която рядко се сеща за мен, но никога не и се сърдя... не мога. Не съм първа хубост. Не съм най-слабата. Нямам самочувствие, може би няма за какво. Спазвам си обещанията. Отговорна съм. Нямам ниски оценки, но не са и най-хубавите. Мързи ме да уча. Отделям по 2 часа на ден. Другото време прекарвам на компютъра. Обичам да чета рамони. Момчетата не ги мисля сега. Не ми правят впечатление.
Не ми се отдават езиците. Уча доста по английски език, но не мога да се отпусна и да говоря. Харесвам математика, интересно ми e в часовете. На тестовоте имам само 4-ки, не уча. Решавам си домашните, но толкова. Информатика, уча всеки урок, даже някой път и напред. Интересна ми е. Може би, защото съм нон стоп на компютърa.
Чувствам се добре като знам нещо. Често ми се случва в моя клас само аз да знам отговора на някой въпрос, но те не са тъпи, просто не учат. Колко и да не мислите, че е реално, винаги преписват от мен, всички.
Преди не ме интересуваше образованието. На матурите в 7 клас имах 3, 728 - математика, 4, 609 - бълг. Не ме вълнуваше училището тогава. Не бях и ходила на уроци, а и според мен това е хвърляне на пари. Майка ми, другият човек в живота ми за който ми пука. В работата и, сина на нейната шефка също беше 7 клас. И имаше много по-високи оценки от мен. Майка ми я беше срам от мен, личеше си по-държанието й. Не знаете просто как се чувствах. Беше ужасно! Но сама си го направих.
Знаете ли за какво мечтая? Да сбъдна мечтата на майка ми и баща ми. Да имат собствен апартамент. И ще се постарая!
Вие как сте?

Коментари

1.   Аз съм на 13 и също съм в това положение сега. Не знам как ще се справя на матурите. Но се надявам да съм добре. Съветвам те просто да отделяш по-вече време за учене. Пожелавам ти успех! :)
Александра

2.   Мисля, че си съвсем нормално дете и някой ден ще постигнеш мечтите си и вашите ще се гордеят с теб! Успех! А и продължавай да стоиш далеч от цигарите и алкохола, пък с ученето, е хубаво е да му отделяш време, но и да прекаляваш не е необходимо.

3.   Ами, може и да станеш IT специалист. Имаш интерес към информатиката, което е добре. Не знам дали разбираш от компютри, но наистина би било добре да полагаш повече старание в ученето.

4.   Нямам какво да те посъветвам, само - успех във всичко. Звучиш като свестен човек. Има си място за всички, не е нужно да си добра във всичко. Съсредоточи се на един-два предмета и професията която предоставят и давай напред. Успех.

5.   Аз съм на 14 години. Не пуша. Не пия. И никога не съм опитвала. е то оставаше на 14 да пиеш и да пушиш..

6.   Здравейте!

Благодаря Ви за отделеното време! Старая се да осъществя целите си.
Може би имах нужда да споделя тези неща. Чувствам се много по-добре след като го направих. :)

Авторката

7.   До номер 5 : Хаха. Да ти каже, че вече съучениците ми го обърнаха на трева. Назад съм с материала. Шегувам се, разбира се.

Прозвуча ми доста грубичко иронията ти. :)
Ако можеше да погледнеш света през моите очи.

Авторката