Споделена история от Тинейджърски

Животът ми изгуби смисъл
Здравейте,
Пише ви момиче на 14. Всичко започна с това, че всичките ми връстници си имат гаджета, ходят всеки ден на дискотеки, напиват се като мотики, мляскат се наляво-надясно по ъглите. А аз? Аз си нямам гадже. Проблема не е, че няма хубави момчета... просто всички са говеда! Живея в малък град(югозападна България). Аз не съм някой изрод... бих казала, че 3-4 момчета имат интерес към мен. Красива съм, но съм супер комплексирана, защото бях дебела. Бях 65 кг. Отслабнах. Висока съм 168 см. А да забравих да спомена, че в класа ми са всички феймъси на Благоевград. Леле колко са красиви. (ирония) :/ Имам си приятели, не съм някой задръстен книжен червей, както мислят хората, който не ме познават. Мислят така, защото съм над средното ниво на интелигентност на моята възраст. Владея 6 езика. Винаги училището ми е вървяло БЕЗ НИКАКВИ ПОЛОЖЕНИ УСИЛИЯ! Никога не съм седнала да чета урок... а накрая- всичко знам. Нито пък в час съм задълбочена да слушам- месинджър. А сега е въпроса защо прекарвам толкова време забита в телефона си. Ами случайно намерих любовта.... в интернет. Но тая любов ме съсипва. Дели ни 500 км разстояние. Но сърце не ми дава да се разделя с него. Той е най-прекрасното, най-добросърдечното, най-обичливото същество което познавам... и така нататък мога още много неща да кажа за него, но предполагам основната идея сте схванали. Това не е просто някакво хлътване. Любов е. Знам, че сега ще кажете "К'ва ми ти любов на 14?? ". Да, ама не! Аз зверски много го обичам този човек. Той също. Виждала съм го само веднъж за кратко :( обстоятелствата се стекоха така, че той трябваше да замине точно тогава, когато посетих Гърция (той живее там). И сега седа. Чудя се. Мисля за живота и бъдещето. И колкото повече мисля, толкова повече осъзнавам, че живота ми тотално изгуби смисъл. Знам, че много от вас ще ме осъдят за това, но наистина без този човек, моят живот е обезсмислен. Да, мислила съм и за самоубийство. Но на кой ще помогне? Да, вярно на мен ще ми бъде леко, но ще оставя много скърбящи. Майка ми, брат ми, Той. Момчето, за което говоря ми предложи брак. Аз много се стреснах. След това той ми каза, че е болен. Бога ми, ревах като никой път до сега. Дори сега сълзите ми капят, докато разказвам. Сега той е на 17. Докторите не му дават повече от 5 години живот. Майка му е много добра жена. Милата, и тя като моята майка никакъв късмет с мъжете. Омъжила се, забременяла, родила. Всичко окей. Ама тъй като живеела в Севиля със съпруга си и неговото семейство, тя била подложена на постоянен тормоз от свекърва си- ужасна жена. Когато Той бил още бебе, майка му се върнала при родителите си във Валенсия. Подобна е и историята на майка ми само че тя с две деца. И сега... не знам какво да правя. Много го обичам, но той... той ще умре, за Бога! А аз съм още малка... не мога да отида при него. Може би няма да бъда с него на смъртния му одър... Имам един шанс- да избягам. Аз просто искам да бъда неговата опора в последните му дни. Той ми сподели, че много иска да има дете преди да умре. Но как? Аз съм на 14 :( Искам да изпълня мечтата му. Знам, че ще ме боли. Но аз съм силна, ще успея.
МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ СЪС СЪВЕТ!
*Ще бъда благодарна ако публикувате историята ми*

ПП : Извинявам се ако има правописни грешки, но пиша от телефон.

Коментари

1.   Тъжно е, да, но въобще не се съгласявай да му правиш деца. Ами помисли малко, ще забременееш във възраст, в която ти все още се развиваш, та не се знае дали детето няма да наследи неговата болест. Или добре, родила си, а сега какво? Не можеш да се грижиш за него, ходиш на училище, а чета и майка ти е в трудно положение. Това дете ще отрастне без необходимата грижа, а и най-важното, без БАЩА. Ти ще си съсипеш живота, твоя и на близките си. Да, ще те боли, когато той почине, но според мен по-добре ограничи контактите си с него, за да не ти е толкова тежко след това.

2.   Ти сега не го вярваш, но ще ти мине. Няма да стане отведнъж и дълго време ще изглежда така, сякаш въобще нищо не се променя и те очакват вечни страдания, но вярвай ми след 5-6, 7 години най-късно ще го преодолееш. Това е дълъг процес и всичко се случва бавно и постепенно. И въобще не си мисли да раждаш деца сега. Твърде голяма саможертва е да си съсипеш живота и ти, понеже той ще изгуби своя. Ще съсипиеш нервите на родителите си, а те ще трябва да гледат и теб и детето ти. След 5-6 години ще трябва вече да си го гледаш сама. А какво ще стане с образованието ти, с търсенето на връзка? Цял живот ще бъдеш самотна майка без добро образование и без контакти? Не може човек който истински те обича да иска това от теб, когато си на 14. Твърде егоистично е.
Щом му дават 5 години живот, ще чакаш още 5 години. До тогава могат да станат много работи и ако все още искаш да имаш дете от него може да му предложиш да остави замразена сперма, а пък ти ще си помислиш по-нататък дали искаш да я използваш. Нека си мисли, че може да му се роди дете от теб, но няма как да стане докато е жив.
Казва ти го човек който много е патил от любов, знае какво е всеотдайност и как тя може да те доведе до самоунищожение. Затова и сега говоря само с гласа на разума.

3.   Само не разбрах отличничка си уж, ама си личи че не си полагала усилия. Съчинения не сте ли писали? Какво общо има проблематиката която описваш с увода който си направила? Красива била, еди колко си висока, умна сред глупавите, но проблема й е че си пише с болно момче... Момиче, гледай си уроците къде си тръгнала да си проваляш живота заради някой друг, та било той безнадеждно болен.

4.   Номер 3, не си провалям живота! Ти въобще не си запазнат/а със случая. Аз го обичам! И вчера му предложих да дойде в България... той се съгласи и след 2 седмици със майка му ще дойдат.

5.   Много плаках мило момиче пожелавам ви много щастие и любов бъди винаги до него ще се моля да стане чудо и да живеете много много години заедно