Споделена история от Тинейджърски

Проблеми със срама
Здравейте, аз съм момче на 14 и от скоро започнах да излизам в една компания (заедно с един приятел от класа ми). Проблема е, че всички са отворени, говорят спокойно и аз съм срамежлив, почти не говоря, само ако ме попитат нещо. В компанията основно сме 3 момчета и момичета (понякога идват и други). Нямям проблем да говоря с момчета, но с момичета просто зацепвам, а и не знам какво да говоря. Просто искам някак си да преодолея срама изведнъж, но не мога да го направя. Вие не сте гадатели да ми кажете какво да правя, но поне ми дайте някои съвети да се поотпусна малко, че с тоя срам съм за никъде.

Коментари

1.   Аз също съм така, вече съм голяма де, лека полека отминава, но си такв какъвто си, не се опитвай да се променяш, научи се да се цениш и да се обичаш, не мисли как изглеждаш пред другите, няма как да разбереш това, ако искаш да кажеш нещо -кажи го, ако не ти се говори-недей, радвай се на живота. Все пак хората мислят предимно за себе си във всеки един момент и не гледай толкова дали някой те харесва или не, има такива които ще те харесат такъв, а други не. Прави това което харесваш и да не ти пука...

2.   Приятел № 1 ти го каза най-точно. Най-добрият ми приятел беше като теб. Момичетата ще те заобичат много, а мъжете ще те търсят, защото щом те е срам и ти е неудобно да водиш разговори, това значи че си много чувствителен и държиш на женския пол. Те не са глупави това ще го усетят. Та като ти казвах за приятеля си така стана че след 2-3 годинки му се лепяха като мухи и придоби самочувствие. Бъди себе си, такива като твоите приятели са много, но като теб са малко, ти би дал много повече на едно момиче от тях. Мисля че ме разбра. Ако искаш пиши. Успех!!!!

3.   Пич аз съм на 19 години и мога да ти кажа, че срама не се преодолява...не се преодолява лесно ще ти бъде много трудно..пожелавам ти успех не се предаваи ааа и да не забравя щом със момчета нямаш проблем да говориш помисли си добре за сексуалната ти ориентация...аз преди време бях също като тебе

4.   Здравейте, аз съм автора. Благодаря ви за оставените коментари все пак. Излезна нещо ново- почти напълно съм сигурен, че едно момиче от нашия клас ме харесва. Утре ще ходя заедно с нея на мол, заедно с още едно момче и момиче от класа ми. Да си призная ли, че и аз имам чувства към нея, или да си замълча? Мисля, че първият вариант е по-добър, но може и да ме отреже знам ли?

5.   Към номер 3- защо пък да мисля за сексуалната си ориентация? Харесвам момичета, което означава че не съм гей.

6.   Слушай ме и няма да сгрешиш. Не гледай порно, не лъскай! Не ги копирай твоите приятели. Имай собствен стил и не ги величай. Бъди себе си. Порното действа подсъзнателно и те прави слаб без да разбираш, както и чикиите. Всички спортисти преди мач не лъскат, защото това пречи. Когато човек не лъска и не гледа порно е по съсредоточен, по - уверен и по - общителен. Във форума има много такива статии като твоята на хора по на 28 години, които са още девствени и самотни и това е защото обичат гадното порно и чикиите.

7.   номер 6- не съм казал, че лъскам.