Споделена история от Тинейджърски

Една така прекрасна дума, описваща всичко - МЪРЛЬОВЦИ!
Какво ви става, бе хора? Вие съвсем сте се побъркали! Какви са толкова вашите драми, за които толкова се притеснявате и чудите? Чак се учудвам от сегашните 16-17 годишни, дето толкова се превземат с любовни драми и всякакви други тъпотии вместо да хванат да се стегнат малко, да си вдигнат гащите и да си оправят живота. Не говоря за образование ии т. н. въпреки че ще е най-адекватно точно да учат, но както и да е.. това е друга тема. Какво толкова ви е? От какво точно сте измъчени? Да, аз съм на 13 и като всеки човек имам проблеми... имам проблеми с наще, имам проблеми със здравето (белите дробове), имам проблеми в даскало (и не нямам лоши оценки) аз съм различната сред всички ии... хората не го приемат добре. Не че ми пука за мнението на другите де, но.. вие какво бихте си помислили, ако ме видите? 160см, дълга права руса коса, сини очи, много бледа кожа, черна тениска с бял надпис "IF YOU LOOK AT ME AGAIN I'LL STRANGLE YOU WITH THE STRAP, WHICH IS ON MY NECK", кожено, черно яке, което е с около един размер повече от моя, на което ръкавите са набрани до лактите, както пише на тениската, черен, кожен каиш на врата ми "украсен" със стоманени, остри шипове (и "украшението" на врата ми и тениската направих сама), сини къси панталонки, отдолу плътен черен клин, кубинки, никакъв грим, лилава чанта, висяща от едното ми рамо, в която са сложени по програма учибниците ми, несесер с химикалки и друг с моливи, гумички, острилки ии т. н. ии задължително папка с около 50 бели листя и друга с поне 50 рисунки, облегнала главата и тялото си и подпряла единия си крак на една от стените в училище загледана нагоре в прекрасното небе, с цигара в ръката, с разширител за флеш на ухото, говореща с момиче и между издишането на дим и дърпането от цигарите се целуваме като все едно се опитваме да изсмучем кръвта в тялото на другата от езиците ни.... и малко по-встрани от нас на една пейка са седнали момче и момиче подобно, но по-смекчено облечени се карат и след пет минути караници момичето му изкрещява "ЩЕ ТЕ ИЗГОРЯ ДОКАТО СПИШ" и в отговор момчето и крещи "ЩЕ ТЕ УДОША В СЪНЯ ТИ ПЕТ МИНУТИ ПРЕДИ ДА СЕ СЪБУДИШ ДА МЕ ИЗГОРИШ" и изведнъж се чува едно тупване и като се обърнете виждате, че момичето е върху момчето легнали на пейката и се целуват като невидели.. и после като ги попитаме дали най вече са заедно те отговарят в един глас, че се мразят и, че чукането не означава нищо... надали ще ви мине през акъла, че съм адекватен човек и, че искате да се запознаем и, че аз мога да водя адекватен разговор с вас. Е, естествено, че и момичето, с което се мляскам е като мен и онези двама души, ама къде са четирима къде са 500 човека... ии нали се сещате как ни гледат и как се държат с нас всички останали... след няколко дена влизам в болница да ме сдупчат от инжекции и да ми точат кръв за изследвания... но, живота продължава, белезите по вените ми ще зараснат.. прорезните рани от мен по ръцете ми също.. ще умра някой ден... осъзнах, че колкото и сплетено кълбо от прежда да е живота ми все някога ще му се види края. Наясно съм, че има и много по-зле от мен хора. Наясно съм, че изобщо нямам право да се оплаквам и, че трябва да уча и да вляза в добра гимназия и след това в добър университет и да имам адекватно средно и висше образование, за да мога да претендирам за нещо в живота си и си скъсвам заднита от учене и успявам. Някои ще кажат че наистина са влюбени ии че наистина искат да обръщат внимание на половинката си, но и аз съм много влюбена. Ии да, знам какво ще кажете: "много си малка, само на 13 и си мислиш, че си влюбена, ама грешиш".. Е, не греша. Наистина я обичам и тя мен, но и двете си гледаме и образованието. Е, на мен тази година ми е по-трудно, защото съм в 7 клас ии цялата работа с матури и кандидатстване предстои и трябва да уча много, а тя е по-свободна, защото е 9 клас и вече е минала цялата работа. Всъщност тя ми помага доста с ученето. Да, за мен живота ми наистина е едно голямо сплетено кълбо от прежда, но.. аз си го направих такъв ии.. нямам никаквото право да се оплаквам и да недоволствам и това, и всъщност до някъде животът ми си ми харесва.. това че някои хора са с много по-зле живот от моя не значи, че това им е оправдание да стоят на едно място и да мрънкат, че са жертви и, че са измъчени и да си седят на задниците и по-цял ден да се оплакват. Те са направили живота си такъв и те са направили така че да са жертви и така че да са измъчени и по никакъв начин нямат право да си съсипват живата заради това че ги мързи да ходят и да научат пет изречения на кръст и да ходят да ги кажат или да ги напишат и да им пишат тройка за срока примерно... НЕ СЕ САМОЗАЛЪГВАЙТЕ, ЧЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА ОПРАВИТЕ НЕЩАТА ИЛИ ПЪК ОЩЕ ПО-МАЛКО, ЧЕ НЯКОЙ ДРУГ ВИ Е ВИНОВЕН, СЪСИПВАТЕ СИ ЖИВОТА, БЕ ХОРА! И после ще има необразовани и неграмотни хора в България ми как няма да има, вие съсипвате държавата и после тя ви е виновна, че не сте образовани и, че нямате работа... не тя държавата е виновна за много неща, обаче специално в това отношение ако търсите виновник за това че сте неграмотни ходете, застанете пред някое огледало и се плеснете през лицето. На 13 години съм и сигурно мисля по-адекватно от някои хора на по двадесет години.... това всъщност не предизвиква толкова гордост у мен, колкото огромно разочарование... Ами замислете се какви ще са вашите деца... моите деца няма да мисля какви ще са, защото съм решила, че няма да имам... не искам да растат в такъв свят.... някои от вас ще кажат, че щом мисля, че нямам право се оплаквам защо пиша толкова за себе си тук... защото искам да направя контраст и нямам друга база за сравнение осван моята база данни.
Извинявам се за хилядаипетстотинте отклонения от темата и, ако имам правописни или пунктуационни грешки.

Коментари

1.   Дано не е поредната лъжа. :) Прекалено крайна за жалост. Всяка гледна точка е вярна и грешна. Поспри за миг, опитай се да видиш другия през неговите очи. Той също си има причините и аргументите. Успех!

2.   Олеле, лапе на 13 години, още задника си не може да избърше с извинение, си мисли че е лесбийка и на това отгоре тръгнала да дава житейски съвети на другите...Накъде отива света?

4.   Ще започна с това, че още си малка.

Като станеш ти на 15-16 ще се окажеш в същите ла*на като нас големите, ще ти завърти главата един батко и после ще пишеш тук същите проблеми.
А проблемите днес са много, пари, болести, депресии!! Моят най-добър приятел, на 16 години загуби баща си, да ида му кажа, че е мърльо? Или пък, че работи, а не му плащат?

Ами другите, чийто родители имат рак? Или са загинали или са се разделили? Не можа всичките под общ знаменател да ни слагаш.

На теб сега ти е добре, на 13 си, майка ти и баща ти ти дават пари, ама станеш ли на 18, освен ако не отидеш в университет, бачкане яко. Ами кажи, не ти го пожелавам, ама представи си утре майка ти или твоя баща се разболее? Проблеми всеки има, няма да спрат. Малка си, нищо не си видяла.

5.   Само като видях как се обесняваш за външния си вид и че си "различната" и ми стана ясно, че търсиш внимание и се правиш на интересна, айде ако обичаш дай налево към тийн-форумите и не ни занимавай, тук хората си имат проблеми за разрешаване! Благодаря.

6.   Виж ся малката, както викат хората докато не станеш на 18 си никой/я. Е като се влюбиш и като заобичаш както казва No2 не можеш да даваш акъли и ще затънеш в същите проблеми като нас :) след време.

8.   Не знам пък вие какво толкова драматизирате... Почти всеки от 60, 70, 80 или дори 90-та година е преживявал това, не казвайте че не разбирам, защото има достатъчно познати да потвърдя. Това за лезбийството, цигарите и всичко останало не е до поколение, насилствени игри или филми - нарича се ПУБЕРТЕТ... В този период децата се развиват като личност или с други думи - търсят себе си, своите желания, хобита, ценности и тн. Вие правите по-големи драми и от нас, тийнейджърите. Преживейте го, осъзнайте се и стига с тия ваши сапунки и лекций за, , днешното поколение", защото е досадно, невярно и вече се изтърка. :)

9.   Чак сега видях, че си на 13... Ми чакай малко, година две и на теб ще ти се завърти главата... Пубертета е неизбежен! ;)

11.   Номер 2 какви са тия думи?? Лапе на 13 задника си не може да избърше
Момичето иска съвет а не да се подигравате, ставате жалки.

12.   Дали може да избърше някой задника е последното което ви интересува. Също дали на 16 или 5 сте почнали да се зарибявате и да се правите на влюбени нас не ни интересува, ако имаме мнение изказваме го, пък вие ако искате си бършете задницити с извинение и се правете на влюбени на 5 годинки. Това не означава, че авторката или други хора трябва да мълчат и да последват вашия път. Брей колко нагли хора имало...